490 Gram Doğan Bebek 4 Ay Sonra Ailesine Kavuştu

Kahramanmaraş'ta dört ay önce 490 gram olarak dünyaya gelen prematüre bebek, sağlığına kavuştuktan sonra ailesine teslim edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Kahramanmaraş’ta dört ay önce 490 gram olarak dünyaya gelen prematüre bebek, sağlığına kavuştuktan sonra ailesine teslim edildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde henüz 24 haftalıkken ağır prematüre tanısıyla tedavi altına alınan bebek Zeynep Erya Darendeli, dört aylık tedavinin ardından hayata tutundu.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Sadık Gürtutan, kliniğin en küçük bebeği unvanıyla Zeynep Erya’yı 2 kilogram 300 gram olarak daha sağlıklı bir biçimde annesine teslim ettiklerini söyledi. Gürtutan, “Bebeğimiz 490 gram olarak dünyaya geldi ve bu kilogramda doğan bebeklerimizin yaşam standartları düşük ülkemizde ancak bu bebeğimizin yaşamasına vesile olduk ve bizler için değişik bir motivasyon oldu. Bebeğimiz 2 kilogram 300 gram 4’üncü ay itibariyle ünitede yattıktan sonra ailesine teslim ettik” dedi.

KSÜ’den prematüre bebeklerin aileleri ile buluşmasında bebeğine kavuşan Edika Darendeli ise, “24 haftalık doğum gerçekleşti ve bizim hiç yaşayacağına dair bir ümidimiz yoktu. Hastane yetkililerine teşekkürü bir borç biliriz. Allah kimseye göstermesin. Bebeğimiz dört ay sonra bizlere teslim edildi. Şu anda sağlık durumu da gayet iyi” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN