80 şehirden bisikletçi Mersin Yenişehir'de buluştu

Mersin Bisiklet Derneği'nin bu sene 8.'sini düzenlemiş olduğu Uluslararası Mersin Bisiklet Festivaline katılan bisikletçiler, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'e, festivale vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
80 şehirden bisikletçi Mersin Yenişehir'de buluştu
Mersin Bisiklet Derneği’nin bu sene 8.’sini düzenlemiş olduğu Uluslararası Mersin Bisiklet Festivaline katılan bisikletçiler, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e, festivale vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Bisiklet Derneği’nin bu sene 8.’sini düzenlemiş olduğu Uluslararası Mersin Bisiklet Festivaline katılan bisikletçiler, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e, festivale vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

Mersin Bisiklet Derneği üyeleri ve çeşitli illerden gelerek festivale katılan bisikletçiler Yenişehir Belediyesi temel hizmet binası önünde Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile bir araya geldi. Bisikletin yaşamın her dalında daha fazla yer alması gerektiğini belirten ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını anlatan Özyiğit, 3-4-5 Eylül tarihleri arasında İnsu Piknik Alanı’nda düzenlenen Yeni ‘Bi’ Kamp etkinliğinde sporcuların da yer alacağını söyledi. Özyiğit, “Birkaç ay içinde Piri Reis Parkını bisiklet kullanımı için düzenliyoruz. Burası bisiklet eğitim alanı olacaktır. Hepinizin bu projeye desteğini bekliyoruz. Düzenlediğiniz kampta siz sporcularımız, doğa sporcuları, çevre gönüllüleri dostlarımızla buluşacağız. Vatandaşlarımız da orada olacak. Orada pek çok etkinlik olacak bu etkinliklerde siz de gelen çocuklarımıza bisiklet sporunu sevdirmek gibi önemli bir misyonu üstleneceksiniz. İyi ki geldiniz, hayat insanla seviliyor, insanın olduğu yerde güzel oluyor. Sizler geldiğinizde orası daha güzel olacak. Hem bir ilk olması hem de hedefe doğru yürümesi sebebiyle değerli bizler için. Verdiğiniz katkılar için teşekkür ediyorum” dedi.

“Bisikleti çocuklara sevdireceğiz”

Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun da 8. Uluslararası Mersin Bisiklet Festivali’nin Yenişehir Belediyesi işbirliğiyle yapıldığını ifade ederek, “Belediyelerimiz arasında bisiklet konusunda en çok iş birliği içinde olduğumuz belediyemizdir. 80 farklı şehirden gelen bisikletçiler var. Formalarımızda Yenişehir Belediyesi ve Mersin Bisiklet Derneği logoları mevcut. Bu yıl çocukların bisiklete özen göstermesi için Yenişehir Belediyemiz ile formalar yaptık. Çocukların ilgisini çekecek. Sizler Türkiye’nin dört bir yanında bu formalarla gezerken bisiklete özenecekler. Yine Yenişehir Belediyesi işbirliğiyle yaptığımız 10 Kasım Ata’ya saygı projemizle 3 görme engelli ve iki kadın pilotla 450-500 kilometre pedallayarak Ankara’ya ulaşmış bulunmaktayız. Bu projemizi ilerleterek Yenişehir Belediye Başkanımızla istişare yaparak her Perşembe günü görme engellilerle Mersin’i dolaşacağız” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN