ABD'li kızlar Adana'da köy hayatı yaşadı

Adana'nın Tufanbeyli ilçesine gelen 3 Amerika'li genç kızın inek sağıp, balık tutup, kilim dokuyarak salça yapması yöre sakinlerini şaşırttı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Adana’nın Tufanbeyli ilçesine gelen 3 Amerika’li genç kızın inek sağıp, balık tutup, kilim dokuyarak salça yapması yöre sakinlerini şaşırttı.

Tufanbeyli Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda, turist rehberi Belinay Karan tarafından sürdürülen Kırsal Yaşam Projesi kapsamında ilçeye gelen 3 Amerika’li genç kız ilçede kaldığı sürede tam bir köy hayatı yaşadı.

Amerika’li Morgen, Jasmin ve Cydia isimli kızlar 5 ay önce geldikleri Türkiye’de kendilerini ifade edecek kadar Türkçe’yi de öğrendi. Genç kızlar bir müddet İstanbul’da kaldıktan sonra Adana’nın Tufanbeyli ilçesine geldi. Burada genç kızlar, kış hazırlığındaki bayanların biber salçası yapımına katıldı. Genç kızlar köylüler ile biber temizleyip daha sonrada salça yaptı. Amerika’liler diğer gün ise Tufanbeyli yöresel kilim yapımına katılarak kadınları izleyip sonra tezgah başına geçerek kilim dokudu. İlçede pek çok yurtdaşın geçim kaynağı hayvancılık olunca Amerika’li genç kızlar ahıra girip ineklerden süt sağdı.

Hayatlarında ilk defa süt sağan genç kızlar mutlu oldu. Bir birlerinin resmini çekip bu anı ölümsüzleştirdi. Amerika’li kızlar daha sonraki gün ise elle balık tutmaya katıldı. Suya dalıp elle büyük balıklar çıkartıldıkça turistler şaşkına döndü. Daha sonra Amerika’li kızlar balıkları şaşkınlıkla temizledi.

3 genç kız, 5 ay önce Türkiye’ye geldiklerini, hem Türkiye’nin hem de Tufanbeyli’nin çok güzel olduğunu belirtti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN