Adana'da 'Dünya Tütünsüz Günü' semineri

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Çetinkünar, Sigara ve tütün ürünleri çok zararlı. Bu farkındalığın arttırılması hepimizin borcudur dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Çetinkünar, "Sigara ve tütün ürünleri çok zararlı. Bu farkındalığın arttırılması hepimizin borcudur" dedi.

1987’den beri her sene 31 Mayıs’ta ‘Dünya Tütünsüz Günü’ kutlanmaktadır. Sigara kullanıcılarının 24 saat boyunca sigara içmemesi hedeflenen günde, sigaranın zararları da bilgilendirici şekilde anlatılmaktadır.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de ‘Dünya Tütünsüz Günü’ nedeniyle seminer verildi. Seminerin açılışında konuşan Başhekim Süleyman Çetinkünar, tütün ve tütün ürünlerinin sağlığa olan zararlarını her alanda anlatarak toplumu bilinçlendirmenin vazifeleri olduğunu ifade etti. Çetinkünar, "Ailemizdeki ve toplumdaki her bireyin tütünsüz bir şekilde yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla kişisel olarak da, toplumsal olarak da sigara ve tütünün zararını bilecek şekilde davranmalıyız. Bu konudaki bilincin arttırılmasını bilmemiz gerekiyor. Sigara ve tütün ürünleri çok zararlı. Bu farkındalığın arttırılması hepimizin borcudur" diye konuştu.

Daha sonra Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Erçen Diken, sigaranın zararlarını anlattı. Ardından katılımcılara, tütün ürünlerine bağımlılıkla mücadele ve ilgili polikliniklerin çalışma işleyişi konularında bilgiler verildi.

Seminere hastane personelleri katıldı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN