AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: UFAK TEFEK EKONOMİK SIKINTILAR...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye'yi ekonomiyle vurmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi topla tüfekle dize getiremediler, ekonomiyle getirtmeye çalışıyorlar dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Kayseri'de Melikgazi Belediyesi ile hayırsever avukat Mehmet Altun tarafından Osmanlı Mahallesi'nde yaptırılacak ortaokulunun temel atma töreninde konuşan Özhaseki, Kayseri'nin hayırseverler şehri olduğunu, tüm zenginleri, gittiği şehirlerde hayır yapmaya davet ettiğini dile getirdi.

Türkiye'nin 50 senedir PKK terörü ile uğraştığını belirten Özhaseki, "Eğer biz orada 50 senedir savaşmasak şu an için her bir ferdin hesabına devlet 360 bin TL para yatırabilecek durumda olurdu." dedi.

FETÖ, DEAŞ gibi bir çok terör örgütüyle Türkiye'nin aynı anda mücadele ettiğini anlatan Özhaseki, bu örgütlerin hepsinin ülkenin bağımsızlığına zarar vermek, toprak bütünlüğünü bozmak için yapmadıkları kötülük kalmadığını belirtti.

"UFAK TEFEK EKONOMİK SIKINTILAR..."
Amerika ve Avrupa ülkelerinin de bunları desteklediğini dile getiren Özhaseki, şöyle konuştu:

"Son 5 yıldır bunlar bakıyorlar ki ihtilalle, topla tüfekle bu millet dize gelmiyor, şimdi de ekonomiyle dize getirmeye çalışıyorlar. Birkaç yıldır 'Türkiye'de yatırım yapmayın, Türkiye'ye sıcak para girişi sağlanmasın, kredi verilmeyecek' diye kendi içlerinde gizli gizli emirler verdiler. Türkiye'de yatırım yapacak iş adamlarına mani oldular. Kredi musluklarını kesmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Para oyunlarıyla bizi dize getirmeye çalışıyorlar. Allah'ın izniyle biz bunların altından kalkarız. Bir taraftan kötülerle mücadele ederiz bir yandan da oynanan bu oyunları bozarız. Kimsenin bundan endişesi olmasın. Ufak tefek ekonomik sıkıntılar var ise yakında asgari ücretlinin de emeklinin de dar gelirlinin de ücretlerinin nasıl arttığını, nasıl rahatladığını herkes görecek, hiç merak etmeyin."

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da hayırseverler Osman Ulubaş ile Mehmet Altun'un mahalleye hayır yapabilmek için adeta birbiriyle yarıştığını, belediye olarak hayırseverlere gerekli olan kolaylığı sağladıklarını belirtti.

Hayırsever Altun da yapacağı hayır konusunda kendine yardımcı olan Özhaseki'ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okulun temeli atıldı.

Törenden sonra katılımcılar, mülkiyeti Talas Belediyesine ait arsa üzerine yaptırılan Osman-Neyire Akgöz Aile Sağlığı Merkezi'ni de hizmete açtı.

Özhaseki, burada bulunan törende, eskiden alimler şehri olarak bilinen Kayseri'nin artık hayırseverler şehri olarak anıldığını, helal para kazanan insanların, kazandıklarını güzel işlerde harcadığını dile getirdi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da merkez binasının 3 ayda yapıldığını, 3 ayda da izin ve donanımının tamamlandığını belirtti.

Yalçın, hayırseverler tarafından yaptırılacak onlarca okul, cami, sağlık merkezi, kütüphane ve Kur'an kursunun da yakın zamanda ilçeye kazandırılacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da Kayseri'nin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, kentin ihtiyaçlarını tamamladığını ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN