Akdeniz Belediyesinin proje danışmanlığını eğitimi tamamlandı

Akdeniz Belediyesinin, kurum personelinin beraberinde farklı kurumlardan gelen çalışanlara yönelik hazırlamış olduğu, 'Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitim Programı', üç haftanın ardından tamamlandı. Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteği ile gerçekleştirmiş olan, proje profesyonellarının yetiştiği ve 65 saat süren eğitimi başarı ile bitiren kurs öğrencisilere törenle sertifikaları verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Akdeniz Belediyesinin, kurum personelinin beraberinde farklı kurumlardan gelen çalışanlara yönelik hazırlamış olduğu, “Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitim Programı”, üç haftanın ardından tamamlandı. Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteği ile gerçekleştirmiş olan, proje profesyonellarının yetiştiği ve 65 saat süren eğitimi başarı ile bitiren kurs öğrencisilere törenle sertifikaları verildi.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ÇKA 2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama Araştırma Merkezinden akademisyenlerin katılımlarıyla belediye ve farklı kurumlardan gelen personele, 3 hafta ve 65 saat süren ‘Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitimi’ verildi. Eğitime 27 kurs öğrencisi katıldı.

Eğitimin tamamlanmasının ardından Akdeniz Belediye konferans salonunda sertifika töreni düzenlendi. Törene, Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, MEÜ Öğretim Görevlisi Mesut Salih Uzman, Mersin Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Hasip Hayırlıoğlu, meclis üyeleri, birim müdürleri ve proje profesyonelı adaylar katıldı.

“Farklı bakış açıları ve çözüm tavsiyeleri kazanacaksınız”

Törende konuşan Doç. Dr. Kadızade, eğitim programının yoğun bir katılım ve büyük başarı ile tamamlandığını belirterek, “Bilginin paylaştıkça anlam kazandığı çağımızda, verdiğimiz bu eğitimler ile farklı bakış açıları kazanıp, çözüm tavsiyeleri sunup, bakış açımızı sizlerle paylaşmaktan kıvanç ve mutluluk duyduğumuzu bildirmek isterim. Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizin verimli ve yararlı geçtiğine ve bu alandaki çalışmalarımıza yeni bir ivme kazandırdığına inanıyorum” biçiminde konuştu.

“Bu eğitimi alarak bir adım öne geçtiniz”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak da kurum personeline yönelik eğitimlere büyük önem verdiklerinin altını çizerek, MEÜ ile beraber proje ve programlar hazırlamayı sürdüreceklerini söyledi. Verilen eğitimin büyük önem ve ciddiyet taşıdığını vurgulayan Gültak, “Bir konu da profesyonel olabilmek, proje hazırlayıp ince ayrıntılarını görebilmek, yazabilmek sizleri öne geçiriyor, çünkü pek çok hibe var ülkemizde. Bu hibelerden diğer insanlara fayda verebilmek için ayrıntıları bilmek gerekmektedir” dedi.

Birçok kişinin, bakanlıklar ve Avrupa Birliğinin sağlamış olduğu hibelerden bihaber olduğunu da kaydeden Gültak, “Dolayısıyla MEÜ Sürekli Eğitim Merkezi ile belediyemizin sağlamış olduğu program sayesinde sizler bu konu da gerekli olan eğitimi aldınız. Proje yazmak gerçekten çok önemli bir süreç, çünkü herkes proje yazamıyor ya da hazırlayamıyor. Fakat aldığınız bu eğitim sayesinde 1-0 öne geçtiniz ve bundan sonra da devam ettireceksiniz” ifadelerini kullandı.

“Üniversitemiz ile ortaklığında yeni ve farklı eğitimlerimiz devam edecek”

Akdenizli kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Gültak, eğitime katılan kadın personelin sayıca fazla olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gültak, eğitim sürecine sundukları emeklerinden ötürü akademisyenlere de teşekkür ederek, “Eğitim sayesinde umarım yeni ve farklı projeler üretir ve güzel şeyler yaparsınız. Akdeniz’de bu anlamdaki eğitimlere devam edeceğiz; çünkü Akdeniz’in, Akdeniz’in kadınları ve gençlerinin buna çok ihtiyacı var. Akdeniz, Mersin’in kalbi. Eğitim de yaşadığımız sorun ve sıkıntıların çözümünde en önemli alanlardan bir tanesi. Görev süremiz boyunca Akdeniz’i değiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra önce plaket sunumu, arkasından da “Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitim Programını” başarı ile bitiren, böylece proje profesyonelı olma yolunda önemli bir adım atan personele sertifikaları verildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN