Akdeniz'de çocuklara yönelik 'Sıfır Atık' temalı resim yarışması düzenlenecek

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde, Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe sınırları içindeki ortaokullarda temizlik bilincinin oluşturulması, çevre temizliğinin önemi ve geri dönüşüm temalı ödüllü resim yarışması düzenlenecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Akdeniz'de çocuklara yönelik 'Sıfır Atık' temalı resim yarışması düzenlenecek
MERSİN (İHA) – Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde, Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe sınırları içindeki ortaokullarda temizlik bilincinin oluşturulması, çevre temizliğinin önemi ve geri dönüşüm temalı ödüllü resim yarışması düzenlenecek.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

MERSİN (İHA) – Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde, Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe sınırları içindeki ortaokullarda temizlik bilincinin oluşturulması, çevre temizliğinin önemi ve geri dönüşüm temalı ödüllü resim yarışması düzenlenecek.

Akdeniz Belediyesi, ilçede yaşamakta olan çocukların hayal güçlerine katkı sunmak, evrene, doğaya ve atıklara olan perspektiflerini sanatla bütünleştirip görsel açıdan ifade edebilmelerini sağlamak amacı ile Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile önemli bir projeye imza atarak, ortaokullar arası resim yarışması düzenliyor.

Her okul en fazla 4 eserle katılabiliyor

Akdeniz Belediyesi ve Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında düzenlenecek resim yarışmasına ilçe sınırları içerisinde eğitim gören ortaokul öğrencileri katılabilecek. Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, fotoğrafların 35x50 ebadında resim kağıdına serbest teknikle yapılabileceği bildirildi. Her okulun kendi seçimini yaparak en fazla 4 eserle her öğrencinin ise bir eserle katılabileceği yarışmaya dahil edilen resmin arkasına, sol alt köşeye, yarışmacı öğrenci ile alakalı bilgilerin yazılmasının önemine vurgu yapıldı.

Son katılım tarihi 8 Ekim

Öte yandan, fotoğrafların zarar görmemesi için iki mukavva arasına konularak gönderilmesi gerektiğinin altı çizilen yarışma şartnamesinde, mukavvanın üzerine katılan öğrencilerin adı soyadı, eğitim gördüğü okulun adı ve katılmış olduğu kategorinin de yazılması gerekmektedir. Yarışmaya katılacak eserler 8 Ekim mesai bitimine kadar Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilebilecek.

İlk 3 eser sahibine tablet hediye edilecek

Açıklamada ayrıca, 11-15 Ekim tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulacak olan bir komisyonla başarılı bulunan ilk 20 resmin belirleneceği ve yanı sıra en iyi ilk üç eser sahibine de tablet bilgisayar hediye edileceği belirtildi. Sonraki 17 fotoğrafa ise sürpriz hediyelerin verileceği bildirilirken, yarışma sonuçlarının 15 Ekim tarihinde açıklanacağı aktarıldı.

"Büyüklere ilham kaynağı olacaklar"

Çocukların hayallerinin bir ülkenin geleceğini inşa edecek en önemli öğelerden biri olduğuna dikkati çeken Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, "Yavrularımızın nasıl bir çevre beklentisi içinde oldukları, dünyaya nasıl baktıkları bir hayli önemlidir. Bizler de Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile çocuklarda temiz bir doğa bilinci oluşturmak, geri dönüşümün önemine değinmek, daha steril ve yaşanabilir bir dünya oluşumuna katkı sunmak amacı ile ’Akdeniz‘de Sıfır Atık’ temalı bu resim yarışmasını düzenlemeye karar verdik. Evlatlarımızın bakış açılarını sanatla bütünleştirmek de bizleri fazlası ile heyecanlandırıyor. Çevreyi fotoğrafa yansıtarak büyüklere ilham kaynağı olacaklarından hiçbir şüphemiz yok. Hepsine başarılar diliyorum" dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN