Akdeniz'de parklar yenileniyor

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesince, Hal Mahallesi'nde bulunan Yasemin Parkı'nın baştan sona yenilenerek hizmete sunulduğu açıklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Akdeniz'de parklar yenileniyor
Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesince, Hal Mahallesi’nde bulunan Yasemin Parkı’nın baştan sona yenilenerek hizmete sunulduğu açıklandı.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesince, Hal Mahallesi’nde bulunan Yasemin Parkı’nın baştan sona yenilenerek hizmete sunulduğu açıklandı.


Belediyeden yapılan açıklamaya göre, zaman içerisinde ömrünü tamamlayan ya da bakımsızlık sebebiyle atık kalan park ve yeşil alanlar yenilenerek kente ve yurttaşlara yeniden kazandırılıyor. Bugüne dek pek çok yeşil alanı yeniden hayata döndüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, son olarak Hal Mahallesi 141. Cadde üstündeki Yasemin Parkı’nda ayrıntılı bir yenileme çalışması yaptı.

Geçmişte yağışlar sonucu su baskınları oluşan parkın zeminine 50 kamyon toprak takviyesi yapılarak zemini yükseltildi. Daha önce kilit taşı olan parkın zeminine 700 metrekare karo ile 700 metrekare bordür döşendi. Parkın içerisine ayrıca 40 metrekare alana sahip pergola ve oturma grubu, kaydırak ve salıncaklı oyun grupları ile fitness aletleri konuldu. Parkın içinde bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne ait binanın lavabo, duvar ve fayansları yenilenirken, birimin toplantıları için yeni bir alan da hazırlandı.

Baştan sona onarımdan geçen Yasemin Parkı’na akın eden mahalleli çocuklar, arkadaşlarıyla beraber yenilenen kaydırak ve salıncak gibi oyun gruplarında gönüllerince eğlendi, fitness aletlerinde de maharetlerini sergiledi. Minikler, parkın yenilenmesi sebebiyle duydukları sevinç ve mutluluklarını dile getirip, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve park bahçeler ekiplerine teşekkür etti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN