Akıllı telefon, hırsızları yakalattı

Adana'da iki kişinin cep telefonunu kapkaç yöntemi ile çalıp kendi hatlarını takıp kullanan zanlılar, telefonlar akıllı olduğu için yerleri web üzerinden kısa bir süre içinde tespit edilerek yakalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Adana’da iki kişinin cep telefonunu kapkaç yöntemi ile çalıp kendi hatlarını takıp kullanan zanlılar, telefonlar akıllı olduğu için yerleri web üzerinden kısa bir süre içinde tespit edilerek yakalandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, iki yurtdaşın cep telefonlarını yanlarından geçen iki kişinin ellerinden alarak kaçtığı yönünde şikayette bulunması üzerine harekete geçti. Polis bu şikayet üzerine zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Polis vatandaşların telefonlarının marka ve IMEI numarasını aldı. Polis, zanlıların akıllı telefona hat takıp kullanacağını da düşünerek web üzerinden telefonları takibe başladı. Bir süre sonra polis telefonların kullanıldığını belirledi. Polis telefonlar akıllı olduğu için zanlıların yerini kısa bir süre içinde web üzerinden tespit etti. Polis telefonların olduğu adreslere eş zamanlı olarak yapmış olduğu baskında 17 yaşındaki M.H. Ve 15 yaşındaki A.H.’yi gözaltına aldı. Zanlılar önce telefonları çalmadıklarını, satın aldıklarını söyledi. Fakat polis vatandaşların kapkaça uğradıkları adreste yapmış olduğu çalışmada zanlıların burda takip yapıp sonra da kaçtıklarının görüldüğü güvenlik kamerası görüntülerini buldu. Zanlılar sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN