Almanya Başbakanı Angela Merkel duyurdu: Tam 175 Milyon Doz Aşı Bağışlanacak

İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, önümüzdeki zamanda yoksul ülkelere 175 milyon doz aşı bağışlayacaklarını belirterek, 'Dünya Ticaret Örgütü kendisini yenilemeli' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Almanya Başbakanı Angela Merkel duyurdu: Tam 175 Milyon Doz Aşı Bağışlanacak
İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, önümüzdeki zamanda yoksul ülkelere 175 milyon doz aşı bağışlayacaklarını belirterek, “Dünya Ticaret Örgütü kendisini yenilemeli” dedi.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, önümüzdeki zamanda yoksul ülkelere 175 milyon doz aşı bağışlayacaklarını belirterek, “Dünya Ticaret Örgütü kendisini yenilemeli” dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nde konuştu. Merkel, önümüzdeki zamanda yoksul ülkelere 175 milyon doz aşı bağışlayacaklarını belirterek, dünya nüfusunun yüzde 40’ının yılsonuna kadar ve yüzde 70’inin gelecek senenin ortasına kadar aşılanmasını amaçladıklarını kaydetti.

“KENDİNİ YENİLEMELİ”

Dünya Ticaret Örgütü’nün yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu ve salgın sonrası ekonomin toparlanacağını dile getiren Merkel, “Dünya ekonomisi etkileşim halinde. Bunu enerji fiyatlarıyla ilgili sorularda ve kimi zaman kesintiye uğrayan tedarik zincirlerinde de görüyoruz. G20 ülkelerinin, global çapta faaliyette bulunan büyük firmalara 2023 senesinden itibaren global asgari vergi getirilmesinin pozitif bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Dünya Ticaret Örgütü değişen koşullara göre kendisini yenilemeli” dedi.

“BİZİ ÇOK ENDİŞELENDİRİYOR”

İran ile nükleer anlaşmaya ilişkin müzakerelerin önemine de dikkati çeken Merkel, “İran’ın müzakere masasına dönmesine güveniyoruz fakat zaman geçiyor ve İran’da uranyum zenginleştirmesi devam ediyor. Bu bizi çok endişelendiriyor. İran’ın nükleer olarak silahlanmasını engellemek için neler yapılabileceğini konuşmanın vakti geldi” diyerek, tarafların bir an evvel masaya oturması gerektiğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN