Anamur'da fahiş fiyat denetimi

Mersin'in Anamur ilçesinde zabıta ekipleri, marketlerde fahiş fiyata karşı denetim yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in Anamur ilçesinde zabıta ekipleri, marketlerde fahiş fiyata karşı denetim yaptı.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, bugünlerde ülke gündeminde olan fahiş fiyat tartışmalarına yönelik olarak zabıta müdürlüğü ekipleri ile ilçede bulunan marketlerde etiket kontrolü ve fiyat denetimi yaptıklarını söyledi.

Döviz kurunun çoğalması ile beraber yüzde 100’ü aşan fiyat artışlarının, son zamanlarda dövizde yaşen temeln düşüşle beraber aşağıya doğru çekileceğini belirten Kılınç, bu süreci fırsata çevirmeyi düşünenlerin yurttaşlar üzerinden para kazanmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Yapılan denetimlerde şu en temel kadar fahiş fiyat uygulamasına rastlamadıklarını da belirten Başkan Kılınç, "Denetim yapmış olduğumuz iş yeri yetkililerinin de temennisi fiyatların biran önce düşmesi biçiminde. Krizi fırsata çevirerek yalnızca para kazanmaya odaklanmayan, yurtdaşın cebini de düşünen esnafımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın temel gıda maddeleri ilk sırada olmak üzere bütün gereksinimlerini en ekonomik fiyata alabilmesi için denetimlerimizi arttırarak sürdüreceğiz" dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN