CHP, 4 Aralık'ta Mersin'de İlk Seçim Mitingini Yapacak!

Yapılan Son Dakika Haberine Göre : CHP İlk Seçim Mitingini Mersin'de Yapacağını Duyurdu. 4 Aralıkta olacak seçim mitingi duyurusuyla birlikte Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Soruları yöneltildi. Ve Merakla o İsim Bekleniyor...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
CHP, 4 Aralık'ta Mersin'de İlk Seçim Mitingini Yapacak!
Yapılan Son Dakika Haberine Göre : CHP İlk Seçim Mitingini Mersin'de Yapacağını Duyurdu. 4 Aralıkta olacak seçim mitingi duyurusuyla birlikte Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Soruları yöneltildi. Ve Merakla o İsim Bekleniyor...
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Yapılan Son Dakika Haberine Göre : CHP İlk Seçim Mitingini Mersin'de Yapacağını Duyurdu. 4 Aralıkta olacak seçim mitinginde tek akla gelen soru işareti Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dolar krizinin ardından TL'deki sert değer kaybı üzerine dikkati çeken açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında yaşanan ekonomik kriz üzerine "Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden bütünüyle uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi" dedi.

Sık sık erken seçim çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, "Haydi meydana" diyerek ilk mitingin Mersin'de olacağını açıkladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun O Paylaşımı:

Kılıçdaroğlu şunları belirtti:

"Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: 'Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.' Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, 'Haydi Meydana' diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olağanüstü MYK toplantısının ardından bir açıklamada bulundu. Döviz kuru üzerinden hükümete yönelik sert eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, her konuşmasıyla ekonomiyi allak bullak ediyor. Geldiğimiz nokta kritik nokta. Fakir fukaranın çocukları açlığa mahkum edilecek. Açlık fakirin kapısında. Devleti çürüttüler." dedi.
Merkez Bankası'nın faiz indirime gitmesi ile döviz kurunun rekor üstüne rekor kırması sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün Olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı karar aldı. Bugün toplantının ardından kameraların karşısında geçen Kılıçdaroğlu, konuyla alakalı değerlendirmelerini açıkladı.


"FAKİR FUKARA AÇLIĞA MAHKUM EDİLDİ"
"Demokrasi için çıkış arıyoruz. Bir sorsunlar nasıl geçiniyorsunuz?" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Öyle bir noktaya taşıdılar ki bir taraftan mutfakta yangın öbür taraftan piyasalarda güvensizlik var. Güvensizliğin kaynağı şahsım hükümeti. Böyle bir tabloyu Türkiye'yi hiç yaşamadı. Devlette liyakati yok ettiler. Devletin aklını likayatli memurlar oluşturur. Devleti çürüttüler. Devlet aklı denen kavram bütünüyle bitti. Fakir fukara açlığa mahkum edildi. İnsanlar çocuklarını doyuramayacaklar. Mamalara kelepçe getiriliyorsa yalnızca bir paket alabilirsiniz diye sınır getiriliyorsa o mamalar bittiğinde ne olacak?"

"TABLOLARIN TEK SORUMLUSU ERDOĞAN'DIR"
Kılıçdaroğlu konuşmalarına şöyle devam etti: "Bu tablo kaldırılacak bir tablo değildir. Sorumlu 'Her şeyin sorumlusu benim' diyen kişi, sarayda oturan zattır. İsraf diz boyu devam ediyor. Bırakın engellemeyi bunları devletin en önemli kurumlarının başına getirdiler. Bütün bu tabloların tek sorumlusu kifayetsiz, kibirli Erdoğan'dır. Kibrini yenememiştir. Kibir şeytana özgü bir kavramdır. Neymiş, dış mihraklar, ekonomik modellermiş. Dışarıdan kimliği belirsiz "13 milyar dolar para geldi. Kimin parasıydı? Uyuşturucu baronlarının parasıydı. Dış mihraklardan kimi kast ediyorsun?

"BANKADA DOLARI OLAN KÖŞEYİ DÖNÜYOR"
Ne dış mihrakı kardeşim? Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi, kimin parasıydı bu para?Dış mihraklar hangileri çık söyle. Milleti kandıracağını sanıyor. Millet artık bu numaraları yemiyor. Vatandaş cebindeki paraya, elektrik faturasına bakıyor. Her gelenin aldattığı bir adam Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetebilir mi? Sen çocuk musun? Bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim. Erdoğan ve şürekasının tek hedefi vardır, Türkiye'yi fakirleştirmek. Türk Lirası ne kadar pul haline gelirse Erdoğan o kadar memnun oluyor, çünkü dolar baronlarına hizmet ediyor. Bankada doları olan köşeyi dönüyor. Bir günde yüzde 20-25 kâr elde ettiriyor. Kime hizmet ettiği belli.

"ERKEN SEÇİM TALEBİ MİLLETİN TALEBİDİR"
Bunlar gayri millidir, destekleyenler de gayri millidir. Seni ve şürekanı seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Sandığı getireceksin, yönetemiyorsun, erdeminle git. Erken seçim talebi milletin talebidir."

 

SİZCE CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK? YORUM OLARAK TAHMİNLERİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN