DNA testi sonucuna ulaşıldı. Müslüme'nin dedesi babası çıktı! Şeklindeki Yalan Haberi Yapanlara Suç Duyurusu!

MERSİN (İHA) – Mersin Barosu, Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağı bulunmasına karşın bazı basın kuruluşlarında ve sosyal ağlarda asılsız haberler yapıldığını belirterek, gizlilik yasağına uymayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

MERSİN (İHA) – Mersin Barosu, Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümüyle ilgili yayın yasağı bulunmasına karşın bazı basın kuruluşlarında ve sosyal ağlarda asılsız haberler yapıldığını belirterek, gizlilik yasağına uymayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Müslüme ile alakalı gizlilik kararına ve yayın yasağına uymayanlara tepki gösterildi. Çocuk Hakları Merkezinin açıklamasında, “Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümüyle ilgili, soruşturma dosyasında gizlilik kararı ve yayın yasağı olmasına karşın basında ve sosyal ağlarda, ‘DNA testi sonucuna ulaşıldı. Müslüme’nin dedesi babası çıktı’ biçiminde yer alan asılsız haberleri Mersin Barosu olarak üzüntüyle takip ediyoruz” söylendi.

Yayın yasağı olmasına karşın basında ve sosyal ağlarda konu ile alakalı aileye ve kardeşlere zarar verici, yıpratıcı açıklamaların yer almasının da bir suç olduğu belirtilen açıklamada, “Müslüme davasının daha sağlıklı yürütülmesi, ailenin ve kardeşlerin toplumda rencide olmaması için, basında yer alan haberlerin kaldırılması konusunda Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak başvurumuzu yapacağız. Gizlilik yasağına aykırı hareket eden ve bu eylemlerini yineleyen kişiler hakkında ise suç duyurusunda bulunacağımızı basına ve kamuoyunun bilgisine sunarız. Soruşturmanın en daha sağlıklı şekilde yürütülmesi için herkezin hassasiyet göstermesini önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN