Dolar Satanların Araştırılması Teklifi AKP ve MHP oylarıyla Reddedildi!

20 Aralıkta gününde yaşanan kur hareketliliğiyle ilgili CHP'nin TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi Reddedildi. CHP sözcüsü Öztrak, '20 Aralık Finansal Kumpasının araştırılması için verdiğimiz önerge, AKP ve MHP oylarıyla Reddedildi. Milletimizin alın terini, emeğini, yılların üç beş kuruş birikimini 'köpük' görüp bir gecede hüpletenler önce sandıkta millete, sonra hukuk önünde adalete hesabını verecektir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

CHP’nin 20 Aralık günü yaşanan kur hareketliliğiyle ilgili TBMM Başkanlığı’na sunmuş olduğu önergesi, bugünkü TBMM Genel Kurulu’nda Cumhur İttifakı’nın oylarıyla reddedildi.

Gelişmeyi duyuran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “20 Aralık Finansal Kumpasının araştırılması için vermiş olduğumuz önerge, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Milletimizin alın terini, emeğini, yılların üç beş kuruş birikimini “köpük” görüp bir gecede hüpletenler; önce sandıkta millete, sonra hukuk önünde adalete hesabını verecek” dedi.

YÜKLÜ MİKTARDA ALIM-SATIM YAPANLARIN İNCELENMESİ
CHP’nin sunmuş olduğu araştırma önergesinde son zamanlarda dövizdeki kur hareketliliği sürecinde çok miktarda alım-satım yapanların incelenmesi, bunlar arasında bakanlar ve Cumhurbaşkanı’na yakın isimlerin bulunup bulunmadığının araştırılması istenmişti.

20 ARALIKTA NE OLDU?

20 Aralık Cuma günü yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL bugün 18 seviyesini görerek tarihi zirveyi tazelemişti.
Euro/TL ise 20'nin üzerine yükselmişti.
Dolar endeksi, önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 96,6 düzeyinde dengelenirken, euro/dolar paritesi ise yüzde 0,1 artışla 1,1250'den alıcı bulmuştu.
Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu yapmış olduğu açıklamalarında faize karşı olduğunu yineleyerek, "Biz kararlı bir biçimde yolumuza devam etmekteyiz. En kısa sürece enflasyon aşağıya inmeye başlayacak. Ben halkımı faize ezdirmeyeceğim" sözlerini kullanmıştı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN