Eczacılık Fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından 'beyaz önlük giyme töreni' gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından ’beyaz önlük giyme töreni’ gerçekleştirildi.

Akdeniz Kültür Merkezinde gerçekleştirmiş olan törene, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye Canacankatan, dekanlar, 25. Bölge Mersin Ecza Odası Genel Sekreteri Volkan Yıldız, akademik, idari personel ile Eczacılık Fakültesi öğrencileri ve aileleri katıldı. Saygı Törende Eczacılık Fakültesi öğrencileri Ece Atıcı ve Arda Vural müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Eczacılık Fakültesinin, sağlık zincirinin en kuvvetli halkalarını yetiştiren ve ciddi başarılara imza atmış bir fakülte olduğunu dile getiren Rektör Ahmet Çamsarı, eczacılık mesleğinin çok önemli ve kutsal bir meslek olduğunu, öğrencilerin de bütün enerjilerini bu kutsal meslekte iyi bir yere gelmek için harcamaları gerektiğini söyledi. Üniversitenin yaklaşık 50 bin kişilik çok büyük bir aileye sahip olduğunu dile getiren Çamsarı, “Mersin Üniversitesi olarak, artık gençlik zamanını yaşamakta olan ve en verimli döneminde olan bir üniversiteyiz. Türkiye’nin en yeşil kampüslerden birisine sahibiz. Kampüsümüzde doğal hayatı koruyoruz ve bütün bunların hepsi bizim gurur duyduğumuz konular. 207 üniversite arasından 14. Sırada yer alıyoruz ve hızla da gelişmeye devam etmekteyiz” diye konuştu.

Törenin gerçekleştiği merkezi Mersin’e kazandırmaktan dolayı çok büyük bir gurur duyduklarını da dile getiren Çamsarı, Akdeniz Kültür Merkezinin bin 650 kişilik oturma kapasitesine sahip, görüş açısı ve akustiği ile de Türkiye’nin sayılı salonlarından biri olduğunu ve böylesi önemli bir salonda Eczacılık Fakültesinin beyaz önlük giyme törenini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Eczacılığın kadim bir meslek olduğunu dile getiren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ise “Hastalar, doktorlardan daha çok eczacılar ile her şeylerini konuşurlar. Bu durum da sizleri geliştirecektir. Güzel bir mesleğiniz olacak. Mersin Üniversitesi de iyi akademisyen ve öğrenci yetiştiren bir üniversite. Üniversite günleri, güzel ve eğlenceli günlerdir. Bu günlerin keyfini çıkarmanızı diliyor, eğitim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum” biçiminde konuştu.

Eczacılık Fakültesi akredite edilmiş ve kuvvetli bir akademik kadroyla faaliyetlerine devam etmekte olan bir fakülte olduğunu dile getiren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Necmiye Canacankatan da “Fakültemiz, mesleki etik ve bilimsel değerlere sahip kaliteli eczacılar yetiştiriyor. Her mesleğin zorlukları vardır ama sağlık alanında çalışıyorsanız, hataların telafisi olmayabiliyor. Bu sebeple, kendinizi daima geliştirmelisiniz. Bugüne kadar 754 eczacıyı mezun ettik. Üniversite olarak mezuniyet akabinde de sizlerin daima yanınızdayız. Şimdiden sizlerle gurur duyuyor, fakültemizden mezun olurken güzel anılar biriktirdiğiniz, daha sağlıklı mutlu ve başarı bir eğitim süreci geçirmenizi diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sözleşme üyeleri tarafından öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN