Mehmet Sözen Haberleri

Mehmet Sözen Haberleri

Mehmet Sözen haberleri, haber editörü Mehmet Sözen tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Haberler33.com 

Mehmet Sözen 

Gece/Gündüz vardıyalı haberler33 editörü.

Gençlik Kampı, 'Halk Günleri'nde de renkli görüntülere sahne oluyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Tarsus Gençlik Kampı, değişik yaş grupları ve farklı kesimlerin yanı sıra, Halk Günleri'nde de yüzlerce kişiyi ağırlama devam ediyor.

Fikret'ten lezzet avcılarına dev burger ve et sushi sürprizi

Çukurova'nın yöresel lezzetlerini ve eşsiz mutfak kültürünü dünya vitrinine taşıyan 5'inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde ezber bozan lezzetleriyle boy gösteren yeni nesil kebapçı Fikret Taşgıran, 'dev burger' ve 'et sushi' ile damakları şenlendirdi.

Şiirin ve edebiyatın nabzı Kahramanmaraş'ta atıyor

Kahramanmaraş'ta '2. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri', 15 ülkeden yazar-şairin katılımıyla başladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan etkinliklerde, ilkokul, lise, ortaokul, yetişkin ve yabancı uyruklulara yönelik düzenlenen öykü, deneme, şiir okuma ve yazma yarışmalarının yanı sıra Âşık Mahzuni Şerif'in hatırasına ses yarışması da gerçekleştirildi. Yarışmalarda 12 farklı kategoride 48 ödül dereceye girenlere verildi.

Nöroloji Uzmanı Dr. Kara: 'Migrenden botoks ile kurtulabilirsiniz'

İskenderun Gelişim Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, özellikle en yaygın görülen baş ağrı tiplerinden migrende uygulanan botoks tedavisiyle, ortalama altı ay süreyle ağrılardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Polis memuru korona virüse yenik düştü

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde görev yapan polis memuru Haydar Tatlı, yakalandığı korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kırgız alım heyeti Kahramanmaraş'ta iş dünyası ile buluştu

Kırgızistan'da tekstil ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren alım heyeti Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) organizasyonu ile Kahramanmaraşlı tekstil üreticileri ile bir araya gelerek ikili işbirliği görüşmelerinde bulundu.

Kahramanmaraş'ta sonbahar güzelliği

Kahramanmaraş sonbahar mevsimiyle farklı bir güzelliğe büründü.

KKTC'den gelen muhtarlar Mersin'de fidan dikme etkinliğine katıldı

KKTC'den gelen muhtarlar, Mersin'de Toroslar Belediyesince düzenlenen programda, Rauf Raif Denktaş Parkı'nda fidan dikme etkinliğine katıldı.

Vali Su: 'Ülkemizde teknoloji alanında çok güzel işler başarıldı'

Bu yıl 21–26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da 13 bin yarışmacının katılımıyla gerçekleşen TEKNOFEST yarışmalarına Mersin'den katılarak 1 ikincilik ve 3 üçüncülük alma başarısı gösteren öğrencilere başarı belgeleri Vali Ali İhsan Su tarafından verildi.

Prof. Dr. Kakaç: 'Nükleer santraller temiz bir gelecek demek'

Türkiye, Mersin'de yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) ile elektriğinin yaklaşık yüzde 10'luk bölümünü 'temiz enerji' kaynakları arasında gösterilen nükleer enerjiden karşılamaya hazırlanıyor. Akkuyu NGS'nin inşaatı tüm hızıyla sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesinin ardından yaptığı 'Türkiye'ye Akkuyu NGS'nin yanı sıra 2 yeni nükleer santral daha yapacağız' açıklaması ise ülkenin önemli gündem başlıklarından biri oldu.

Tekin: 'Moda devlerinin en gözde ülkesi olduk'

Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (AHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Tekin, çevre dostu sürdürülebilir üretim ve geri dönüştürülmüş ürünlerin tedarikinde Avrupa moda endüstrisinin yeni rotasının Türkiye olduğunu söyledi.

Eski muhtarın evine silahlı saldırı

Mersin'in Tarsus ilçesinde eski muhtarın evine gece silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Türkiye, 'su azlığına sahip' ülkeler arasında

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Çevik, Türkiye'nin su varlığına göre yapılan sınıflandırılmada 'su azlığına sahip' ülkeler arasında yer aldığını ifade ederek, 2040 tahminlerinde ülkemiz 'oldukça yüksek su sıkıntısı' içinde olacak ülkeler arasında yer alacak dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteranlar Naftalin Ligi başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi'nin 'form geçici, klas kalıcı' sloganıyla düzenlediği 'Veteranlar Naftalin Ligi'nin ilk maçları oynandı. İlk günde gerçekleştirilen iki ayrı maçta, 45 yaş üstü sporcular eski günlere dönmenin heyecanını yaşadı. Final maçı, 3 Ocak Mersin'in Kurtuluş Günü'nde oynanacak.

Mersin-Erdemli OSB'de Kurucu Ortaklar Protokolü imzalandı

MERSİN (İHA) – Mersin'in Erdemli ilçesinde kuruluş çalışmaları devam eden Erdemli Organize Sanayi Bölgesinin (Erdemli OSB) Kurucu Ortaklar Protokolü, Vali Ali İhsan Su başkanlığında yapılan toplantıda imzalandı.

Yayalar Adnan Menderes Bulvarında hız sınırının düşürülmesinden memnun

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin ve sahil şeridini kullanan yayaların yoğun olarak tercih ettiği Adnan Menderes Bulvarı'nda hız sınırını UKOME kararıyla 70 kilometre saatten 50 kilometreye düşürdü. Sahil şeridini yoğun olarak kullanan ve trafikte yaşanan kazalar nedeniyle tedirgin olan vatandaşların, hız limiti düzenlemesini memnuniyetle karşıladıkları bildirildi.

Toplam 3943 haber.