Erdoğan Erken Seçim Yok Dedi Dolar Yine Fırladı! Dolar 13.30 TL'yi Aştı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimlerin tarihi Haziran 2023. Dedi. Dolar birden 13.30 TL'yi Aştı! Kritik zamanlama , Dakika dakika dolar artıyor. bugün Dolar 2 TL birden yükseldi!

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Erdoğan Erken Seçim Yok Dedi Dolar Yine Fırladı! Dolar 13.30 TL'yi Aştı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimlerin tarihi Haziran 2023. Dedi. Dolar birden 13.30 TL'yi Aştı! Kritik zamanlama , Dakika dakika dolar artıyor. bugün Dolar 2 TL birden yükseldi!
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim olmayacak. Her yıl seçim olmaz. 2023 bekleyeceğiz. Açıklama detayları haberler33.com

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "SEÇİM YOK" DEDİ DOLAR 13 TL'Yİ AŞTI!

Dolar 13 TL aştı!

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkez'de AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yapmış olduğu konuşmada erken seçim tartışmalarıyla alakalı olarak "Hala erken seçim, erken seçim. Ya olmayacak erken seçim... Haziran 2023... 15-20 ayda seçim yapmak ilkel kabilelerin işidir" dedi. "2023'e giden süreçte 84 milyon vatandaşımızın her birinin kapısına gideceğiz, gönlünü kazen temelcağız" diyen Erdoğan, "Ülkemizi CHP'nin yalanlarına terk edemeyiz" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, partinin 20 senelik geçmişindeki 150’nci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nı yapmış olduklarını vurgulayarak, "Dünyada ve ülkemizde 20 senede il başkanlarını bu biçimde 150 defa bir araya getiren, istişare mekanizmasını böylesine düzenli ve etkili işleten bir başka parti olduğunu sanmıyorum" dedi.

'BİRİNCİ PARTİ OLMAMIZIN SIRRI BURADA'

Merkez Yürütme Kurulu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantıları gibi il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye ve il genel meclis başkanları ile yapmış oldukları genişletilmiş istişare toplantılarının, partinin adeta mutfak çalışması olduğunu dile getiren Erdoğan, "Siyasetin istikameti, hükümet çalışmalarımızın en temel fikirleri, illerimizin meseleleri işte bu toplantılardaki görüşmelerde, değerlendirmelerde, fikir alışverişlerinde ortaya çıkıyor, şekilleniyor, gelişiyor. Bu platformlar hemde milletimizin sesinin, nefesinin, beklenti ve dertlerinin en üst seviyede yankılandığı, duyurulduğu yerlerdir. AK Parti'nin 20 senedir seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı işte buradadır" dedi.

'BUNLAR KİMİNLE YÜRÜDÜKLERİNİN FARKINDA DEĞİL'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’yi 2001 yılı Ağustos ayında kurduktan yaklaşık 15 ay sonra 3 Kasım 2002 seçimlerinde ilk kez milletin huzuruna çıktıklarını söyleyerek, partinin bu zamen temel kadar girdiği seçimlerde aldığı oy oranlarını ve seçim sloganlarını sıraladı. Erdoğan, kuruluşlarından bu yen temel girdikleri her seçimden istisnasız birinci çıktıklarını, yeni yönetim sisteminin parçası olan ittifaklarda da yüzde 50’nin altına düşmediklerini söyleyip, şöyle konuştu:
"Şu anda en temel muhalefet, muhalefet niye bu kadar yırtınıyor, niye bu kadar çılgına dönüyor? Çünkü gelecekleri yerin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Onun için de AK Parti ve MHP'nin sağladıkları bu başarının önüne geçemeyeceklerini çok iyi biliyorlar. AK Parti bu başarısıyla dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre bu kadar yüksek oy seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisnai örneklerin en başında geliyor. İnşallah 2023 Haziran seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını yeniden kazen temelrak, hem 'Cumhur İttifakı' olarak Meclis’te çoğunluğu elde ederek bu rekoru çok daha ileri taşıyacağız. Esasen biz bundan 10 sene önce 2023 amaçlarımızı ilan ettiğimizde mevcut takvime göre seçim yılı 2024’tü ancak ilginçtir, hala 'erken seçim, erken seçim'. Olmayacak erken seçim, Haziran 2023. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti o, onlar tarih oldu. Öyle 15 ayda bir, 20 ayda bir seçim yapmak, bunlar ilkel kabilelerin işidir. Biz çağdaş bir yapının, modern dünyanın şu an için uygulamalarını ortaya koyan bir partiyiz ve 'Cumhur İttifakı'yız."

'2023 SEÇİMLERİNİ ÇOK DAHA ÖNEMLİ HALE GETİRDİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve kendileri için her seçimin önemli olduğunu belirterek, "Her seçim hayatidir. Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği şu kritik süreç 2023 seçimlerini çok daha önemli hale getirdi. Bu seçimleri kazanarak ülkemizi 2002 Kasım'ından beri kurduğumuz büyük ve kuvvetli Türkiye'nin inşasında yeni bir safhaya inşallah çıkarmış olacağız. Önümüzdeki seçim sonuçları, vesayetle, ihtiraslı çıkar odaklarıyla, terör örgütleriyle, darbecilerle mücadelenin ötesine geçen, bölgemizin ve dünyamızı şekillendirecek ehemmiyete sahiptir. Salgının tetiklediği global, siyasi ve ekonomik sistemdeki değişimin milletimizle beraber bölgemizin tamamı, İslam alemi, Türk dünyası ve tüm mazlumlar ile mağdurlar üstünde ne gibi sonuçlar doğuracağını yakın gelecekteki gelişmeler belirleyecektir. Türkiye'nin 2023 ve sonrasındaki siyasi, insani, ekonomik, askeri duruşu bu belirleyici faktörlerin ilk sırasında yer almaktadır" dedi.

'YEPYENİ VE AYDINLIK BİR DÖNEME ADIM ATMIŞ OLACAĞIZ'

Türkiye'nin son 8 yılındaki hiçbir gelişmenin kendi tabii mecrasında ortaya çıkmadığını dile getiren Erdoğan, "Hepsinin de gerisinde bir senaryo, bir kurgu, bir tuzak, bir oyun vardır. Bu süreci yönlendirenlerin Allah'ın yardımı ve milletimizin feraseti sayesinde bugüne dek başaramamaları vazgeçtikleri manasına gelmiyor. Türkiye kendi duruşunu korumakta ve ilerletmekte ısrar ettikçe kurulmuş olan tuzakların çapı ve yol açtığı sonuçlar da artıyor. Bin senedir bu toprakları vatanı yapmak ve korumak için bedel ödeyen bir millet olarak vermiş olduğumuz bu mücadelenin de gerektirdiği fedakarlıkları yapmaktan çekilmedik, çekilmeyeceğiz. Ama milletimiz şundan emin olsun ki; bu mücadeleyi başarı ile tamamladığımızda kendimiz ve evlatlarımız için yepyeni ve aydınlık bir döneme adım atmış olacağız. Geçtiğimiz 19 senede ülkemize kazandırdığımız tüm eser ve hizmetler, okullar, hastaneler, yollar, köprüler, tüneller, barajlar, fabrikalar, savunma sanayi ürünleri, teknoloji geliştirme çalışmaları ve diğer her şey işte bugünlere bu büyük atılıma hazırlık içindi. Şimdi var gücümüzle mücadelemizi vereceğiz. Önümüzdeki engelleri aşacağız, tuzakları bozacağız ve inşallah hedeflerimize ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

'VATANDAŞIMIZIN HER BİRİNİN KAPISINA GİDECEĞİZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesinin ve dünyanın siyasette sözü dinlenen, üretimiyle, ihracatıyla, istihdamı, ekonomisi, kuvvetli sosyal ve kültürel etki alanı geniş Türkiye'sine 2 asırdır hiç olmadıkları kadar yakın olduklarını söyleyerek, şöyle konuştu:
"Sizler işte bu büyük misyonun, işte bu büyük hedefin kendi şehirlerimizdeki uç beyleri olarak yalnızca bugüne değil, geleceğe de istikamet verecek bir yerde duruyorsunuz. Değerli kardeşlerim, AK Parti milletimiz tarafından kurulmuş olan, milletimizin gösterdiği istikamette, milletimizle beraber yol yürüyen bir partidir. Yaptığımız her eseri her hizmeti milletimiz için hayata geçirdik, yaşadığımız her badirenin üstesinden milletimizden almış olduğumuz destekle geldik, bunun için 2023'e giden süreçte 84 milyon vatandaşımızın her birinin kapısına gideceğiz, elini tutacağız, gönlünü kazanacağız. Onun için yan gelip durmak yok, çok gayret edeceğiz, çok koşacağız ve şurada 1,5 yıl kaldı bunu en iyi biçimde değerlendireceğiz. Unutmayınız, bizim boş bıraktığımız her yer karşımızdakiler tarafından yalanla, iftira, çarpıtma ile doldurulacaktır. Ülkemizi CHP'nin yalanlarına, iftiralarına terk edemeyiz. Türkiye’yi 'helalleşme' deyip de haleldar etmeye çalışan yani bozmaktan, lekelemekten, fesat çıkarmaktan başka iş bilmeyen Kılıçdaroğlu'nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. Meydanı bölücü örgütün güdümündeki HDP'ye de şehit yakınlarına sövmekten başka mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız. Bize destek vermesi için ikna edemediğimiz her vatandaşımızı, partimiz için en büyük kayıp olarak görerek; hergün, her an, hep beraber çalışacağız. Öncelikle kuruluşundan bugüne dek kendi partimizde görev almış, sorumluluk üstlenmiş, oy vermiş insanlarımıza ulaşacağız. Bu çekirdeği sağlama satın aldıktan sonra katman katman genişleyerek tüm halkımızın gönüllerine gireceğiz."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN