Mersin Belediye Haberleri

Mersin Belediye Haberleri

Mersin'de yol yenileme çalışmaları sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, ovada ve kırsalda yer alan grup yollarında yürütmüş olduğu yol yenileme çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Tarsus’a bağlı ve merkeze yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Kuşçular, Eminlik ve Emirler grup yolunda zemin iyileştirme ve bakım çalışmasını tamamladı.

Vahap Seçer: Havlayan köpekten korkan polisin şikayeti üzerine ifade verdim

Mersin'de bir polis memuru, "Sabah namazına giderken 2 köpek saldırdı. Ayağım kaydı ve yere düşerek yaralandım" diyerek Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayetin işleme koyulmasıyla Vahap Seçer, müfettişlere ifade verdi. Seçer, "Sabah namaza giderken havlayan köpekten ürken "polis memuru"nun şikayeti üzerine Valilik'in gönderdiği müfettişe ifade verdim. Korktuğu için beni şikayet eden memura mı bu şikayeti ciddiye alıp soruşturma açana mı yanayım? Allah sonumuzu hayretsin!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zafer Bayramını konserle kutlayacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını konserlerle kutlayacak. 28-30 Ağustos arası 12 farklı noktada ücretsiz düzenlenecek konserlerde Sertab Erener, Onur Akın, Kubat, Atiye, Can Bonomo, Simge Sağın, Erdal Güney ve Forantası, Zeynep Karababa, Ayşe Dinçer gibi pek çok sanatçı, Mersinlilere zafer coşkusu yaşatacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 24 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbaha ile hizmet verecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda 13 ilçenin bütününde 24 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbaha ile yurttaşların hizmetinde olacak. Özellikle nüfusun yoğun olduğu yerleri önceleyerek yerleşimleri yapılacak mobil kesim üniteleri ve 8 ilçedeki mezbahalarda kurban kesimleri bedava dağıttığı olacak. Kesimler, 250 sertifikalı kasap, 110 yardımcı personel ve her kesimhanede görevli bir veteriner hekim ile veteriner sağlık teknikerleri gözetmenliğinde yapılacak.

Mersin'e ulaşımda rahatlık. 7 Yeni durak 3 Revize

Mersin Büyükşehir Belediyesi, satın aldığı yeni otobüslerin de ulaşıma katılmasıyla 7 yeni hat açtı. Yeni hatlarla otobüs erişimi olmayan noktalara otobüs hizmeti verilirken, bazı hatlarda aktarmasız ulaşım hizmeti sunulacak.

Başkan Vahap Seçer: Güneş enerjili üretim tesisini hayata geçireceğiz...

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesinin beraber düzenlemiş olduğu '21 Haziran Dünya Güneş Günü' etkinliğinde, güneş enerjisi konusunda 1,5 senede önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Seçer, yakında MESKİ bünyesinde faaliyete girecek olan Enerji İzleme SCADA'sı ile 7/24 elektrik akımının seyahatini takip edeceklerini belirtti.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi 20 memur alacağını duyurdu. Başvurular başladı...

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi 20 memur alacak. Son başvuru tarihi 8 Ağustos 2021. İşte Şartlar...

Büyükşehir, tam kapanmada 38 farklı noktada çalışıyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tam kapanma sürecinde de sahaya inerek, ekipler tarafından kent genelinde 38 farklı noktada sürdürülen yol yapım, bakım, onarım ve kaldırım yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Seçer, hem çalışanlara kolaylıklar diledi hem de yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Seçer, sendika temsilcileriyle bir araya geldi

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentte söz sahibi olan sendika temsilcileri ile ikinci kez bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Seçer, 'Bu çalışmalar belediyemize fayda sağlıyor. Sizlerden aldığımız bilgiler ve önerilerle kent adına sizlerden faydalanıyoruz' dedi.

Mersin'de Şehit Eren Bülbül'ün adı Toros Yaylalarında da Yaşatılacak

Mersin'in ilk gençlik ofisi, şehit Eren Bülbül adıyla, Erdemli ilçesinde faaliyete geçti. 4 bin kitap kapasiteli kütüphane, okuma salonu, bir toplantı odası ile spor ve zeka oyunları odasından oluşan gençlik ofisi, ilçe merkezine 47 kilometre uzaklıkta açıldığı Sorgun Yaylası'nda çocukların ufkunu açacak.

Resim Öğretmeniydi,Atanamayınca otobüs Şoförü oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadın otobüs şoförü Merve Sağ gün boyu direksiyon sallarken, akşamları da eğitimini aldığı sanat faaliyetlerine devam ediyor. Kadın sürücü, yaptığı Atatürk büstünü çalıştığı birime kazandırdı.

Mersin Büyükşehir’den İş Yeri Kapalı 5 Bin 785 Esnafa Gıda Kolisi

Pandeminin Türkiye’de de etkisini gösterdiği ilk aylarda Mersin Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra 13 ilçenin tamamındaki toplam 16 bin 122 esnafa gıda kolisi desteği sağladı. Kısıtlamalar ve yayımlanan genelgeler doğrultusunda Mersin’de binlerce esnaf 11 aydır iş yapamaz duruma geldi.

Çadırlarına kavuşan tarım işçilerine eşyaları dağıtılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, meyve ve sebze üretiminin önemli bir parçası olan mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının düzeltilmesi için desteklerine devam ediyor. Ekipler, Akdeniz ilçesi Adanalıoğlu-Limonlu Mahallesi sınırları içerisinde kurulan çadırlarda yaşayan ve bölgede bulunan tarlalarda emek harcayan mevsimlik tarım işçisi ailelere yatak, battaniye ve yatak örtüsü dağıtımı gerçekleştirdi.

Vahap Seçer: '18 Şubat’ta Mersin Raylı Sistem ihalemiz gerçekleşecek'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde, Taş Bina ve MESKİ birimlerine yapılan saldırıları değerlendiren Başkan Vahap Seçer, 'Bunun arkasındaki suç odakları çıkartılmalıdır. Birileri tarafından yönetilmektedir' dedi.

Hacıalanı Yaylasında mahsur kalan 16 kişi mersin belediye ekipleri tarafından kurtarıldı

Mersin´in Erdemli ilçesinde piknik yapmak için çıktıkları Hacıalanı Yaylası'nda yollarını kaybederek kara saplanıp mahsur kalan 16 kişi belediye ekipleri tarafından 8 saat süren çalışmayla kurtarıldı.

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı: 'Dönüşüme destek verin en modern tesisleri beraber yapalım'

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçenin son 40 yılda kontrolsüz şekilde büyüdüğüne dikkat çekerek, Kentsel ya da yerinde dönüşüm. Adına ne derseniz deyin. Gelin destek verin, bu şehri beraber dönüştürelim. En modern tesisleri beraber yapalım dedi.

Mersin büyükşehir belediyesi başkanı Vahap SEÇER kimdir ?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 5 Ekim 1963 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. 

Mersin belediyesindeki yangını çıkaran zanlılar adliyeye götürüldü

Mersin Büyükşehir Belediyesinde dün akşam saatlerinde patlamanın ardından çıkan yangınla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli, adliyeye sevk edildi

Mersin Belediyesinde çıkan yangın eski işten atılan itfaiyeci tarafından çıkarılmış

Mersin büyükşehir belediyesinde çıkan yangına dair açıklama yayınlandı. Belediyedeki yangın işten atılan itfaiyeci tarafından çıkarılmış

Mersin’de kar yağışı etkili oldu yol açma çalışmaları sürüyor

Mersin'in yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kapanan yolların açıldığı, kar yağışına hazırlıksız yakalanan ve yolda mahsur kalan 4 aracın kurtarıldığı bildirildi.

Mersin Mezitli belediye başkanı Tarhan yıl başına kadar yapılacak tüm projeleri açıkladı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, hizmetleri yerine getirirken halkın taleplerini göz ardı etmediklerini belirterek, 'Belediye olarak yılbaşına kadar yapacağımız tüm projelerimiz bellidir' dedi.

Mersin Yenişehir belediyesi yol ve kaldırım çalışmalarına hız verdi

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, ilçe genelinde yol ve kaldırım yapım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Limonluk Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 'Yenişehir'de güvenli ve konforlu ulaşımı sağlamak için çalışıyoruz' dedi.

Mersin belediye ekipleri, temiz Akdeniz için gece gündüz demeden çalışıyor

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, halkın temiz ve sağlıklı bir kent ve çevrede yaşam hakkını sürdürmesini sağlamak ve korumak amacıyla 7 gün 24 saat esasına göre kesintisiz ve yoğun şekilde temizlik hizmeti veriyor.

Mersin Akdeniz Belediyesi Fen İşleri ekipleri çalışmalarını hızlandırdı

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez-kırsal ayırımı yapmadan ilçenin dört bir yanındaki mahallelerde asfalt yama ve baypas serimi, yol düzenleme, kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.