Mersin Büyükşehir Haberleri

Mersin Büyükşehir Haberleri

Mersin'de asfalt çalışmaları sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesince Akdeniz ilçesi Çay Mahallesi'nde yürütülen 13 kilometrelik asfalt çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Mersin'de 'mahalle mutfakları' hizmeti üniversite önlerine geldi

Mersin Büyükşehir Belediyesince sunulan '1 ekmek 1 çorba' ve 'mahalle mutfağı' hizmetleri, Mersin Üniversitesi ile Tarsus Üniversitesi önüne de taşındı.

Emekli Evinde briç kursu açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Emekli Evinde briç kursu başlattı. Kurs sonunda Emekli Evinde briç turnuvaları düzenlenecek.

Tarsus'ta işletmelerin yer aldığı bölgenin yolları yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta Öğretmenler Mahallesinin batı bölümünde yer alan ve birçok KOBİ ile tarımsal ürün işleme tesisinin bulunduğu bölgedeki yolları yeniledi.

Başkan Seçer, Mersin Kent Konseyi Olağan Genel Kuruluna katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Kent Konseyinin Olağan Genel Kurulunda, kentle ilgili birçok konuda STK'lar, meslek odaları, sendikalar ve üniversitelerle fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek, 'Karanlıkta bana el feneri görevi yapan bu insanlardır' dedi.

Başkan Seçer, Silifke'de esnaf ve muhtarlarla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Silifke ilçesinde esnaf ve muhtarlarla buluştu. Seçer, muhtarlar olmadığı sürece belediyelerin etkin, yerinde ve kaliteli hizmet yapmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Okul bahçeleri yenileniyor

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yol yenileme çalışmalarının yanında okul bahçelerinde de asfaltlama yapıyor. Ekipler, bu kapsamda merkez Toroslar ilçesi Sağlık Mahallesi Zübeyde Hanım İlkokulu içinde sıcak asfalt çalışması yaptı.

Tarsus Bilim Atölyesi öğrencileri, Robotik Yarışmasında jüri özel ödülü aldı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesinde eğitim gören öğrenciler başarılarına yenilerini ekliyor. Öğrenciler, Manisa Celal Bayar Üniversitesinde Eğitimde İnovasyon Derneği ve STEM Eğitimcileri Derneği iş birliğiyle düzenlenen VEX IQ Challenge Robotik Yarışmasında jüri özel ödülünü kazandı.

Mersin'de sosyal projeler binlerce vatandaşa ulaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi'nin 1 Nisan 2019'dan bu yana hayata geçirdiği, 'Mahalle Mutfakları, 'Çamaşır Kafe', 'Dosthane, 'Halk Kart', 'Kıyafet Evi' ve 'Süt Senin Gurur Mersin'in gibi çok sayıda proje binlerce vatandaşın derdine derman oldu.

Mersin Büyükşehir takımları sahalardan galibiyetle ayrıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün (MSK) farklı branşlardaki takımları aldıkları galibiyetlerle sevindiriyor. Büyükşehrin kadın basketbol, hentbol, voleybol ve erkek basketbol takımları, çıktıkları maçlarda sahadan galip ayrılan taraf oldu.

MESKİ Tarsus'taki içme suyu çalışmalarını sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğünce, Tarsus'un Gülek Mahallesi'nde 100 metreküp hacimli biriktirme deposu, içmesuyu terfi istasyonu ve terfi hattı yapım işine devam edildiği bildirildi.

Mersinli Ahmet Bulvarı yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesince kent genelinde yürütülen yol bakım ve onarım çalışmalarının aralıksız sürdüğü bildirildi.

Uzuncaburç Antik Kenti'ne tarihi ve kültürel gezi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kırsal mahalle buluşmaları, Silifke'nin Uzuncaburç Mahallesi ile devam etti. Etkinliğe merkezden katılan vatandaşlar, rehberler eşliğinde Uzuncaburç Antik Kenti'ni gezme olanağı buldu.

Mersin'de 'engelsiz el emeği stantları' büyük ilgi gördü

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü kapsamında Yoğurt Pazarı'nda 'engelsiz el emeği stantları' açtı. 'Engelleri çalışarak aşıyoruz' sloganıyla hayata geçirilen etkinlikler kapsamında işitme, ortopedik ve zihinsel engeli bulunan özel gereksinimli bireyler birbirinden güzel eserlerini stantlarda sergileme fırsatı buldu.

Başkan Seçer, Roman vatandaşlarla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, merkez Akdeniz ilçesi Turgutreis Mahallesindeki Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonunda Roman vatandaşlarla buluştu. Belediye hizmetlerini eşitlik anlayışıyla sürdürdükleri mesajını veren Başkan Seçer, derneğin kreşinde eğitim gören miniklerle de sohbet etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Engelleri Çalışarak Aşıyoruz' etkinliği düzenledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde özel gereksinimli çocuklar ve aileleri için 'Engellileri Çalışarak Aşıyoruz' etkinliği düzenledi. Etkinlikte, özel gereksinimli çocuklar piyanodan halk oyunlarına kadar birbirinden güzel performanslarını sergilerken, çocukların mutluluğunu paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, özel gereksinimli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin basketbolcuları, genç yeteneklerle buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi MSK Erkek Basketbol Takımı, 19 Mayıs Lisesi öğrencileri ile panelde bir araya gelerek soruları yanıtladı. Erkek Basketbol Takımının oyuncuları, 19 Mayıs Lisesi Kadın Basketbol Takımında oynayan öğrencilerle gösteri maçı da yaptı.

Emekliler, Uzuncaburç'u gezdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, emeklilere yönelik olarak Uzuncaburç'a gezi düzenledi. Bölgedeki Antik Çağ'dan kalma tarihi yerleri gezen emekliler, Ulu Önder Atatürk'ün mirası Gazi Çiftliği'ni de ziyaret etti.

Özel gereksinimli bireyler ilk kez pizza yaptı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesinin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında Toros Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği 'Pizza Atölyesi Etkinliği' renkli görüntülere sahne oldu. Özel gereksinimli bireyler, yapılan etkinlik sayesinde sıralama becerilerini pekiştirirken, ilk kez pizza yapma deneyimini de yaşadı.

Mersin'de belediyenin kafesine zarar verenler yakalandı

Mersin Büyükşehir Belediyesine ait bir kafenin tahrip edilmesi olayıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Tepeköy'de paket atıksu arıtma tesisi yapımı devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, merkez Mezitli ilçesi Tepeköy Mahallesinde paket atıksu arıtma tesisi yapım işine devam ediyor.

Kurs öğrencilerinden 'Engelsiz El Sanatları Sergisi'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde 'Engelsiz El Sanatları Sergisi' açtı. Bir alışveriş merkezinde 5 Aralık'a kadar açık kalacak olan sergide, Büyükşehir'in Engelsiz Yaşam Merkezi'nde El Sanatları ve Seramik Kurslarına katılan özel gereksinimli öğrencilerin el emeği eserleri yer alıyor.

Şehir Tiyatrosu, aralık ayında 5 oyunla seyirciyle buluşacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, aralık ayında da izleyicilerle buluşmaya devam edecek. 5 ayrı noktada, 5 farklı oyunla 10 kez sanatseverlerle buluşacak olan Şehir Tiyatrosu, 'Kozalar' oyununun prömiyerini hem İstanbul hem de Mersin'de yapacak.

Büyükşehir Belediyesi, zeytinleri zeytinyağına dönüştürdü, aşhanede kullanmaya başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanlarında bulunan zeytin ağaçlarının meyvelerini topladı. Fabrikada zeytinler zeytinyağına dönüştürüldü, Aşhane'de pişen yemeklerde kullanılmaya başlandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2022 yılı bütçesi kabul edildi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2022 Mali Yılı Bütçesi, belediye meclisinde oy birliği ile kabul edilirken, Belediye Başkanı Vahap Seçer, Biz hayali bütçeler yapmıyoruz dedi.

Seçer: 'Mersin Büyükşehir, 30 büyükşehir içerisinde yatırımlarda 5'inci sırada'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesinin tamamlanan ve devam eden projelerinin sunumunu yaptı. Mersin Büyükşehir Belediyesinin yatırımcı bir belediye haline dönüştüğünü, 30 büyükşehir belediyesi içerisinde şu anda 5'inci sırada yer aldığını kaydeden Seçer, performans programında yer alan faaliyetlerin bütçeye oranının yüzde 79'dan yüzde 82'ye çıkmasının öngörüldüğünü söyledi. Seçer, 'Uçağın burnu havaya doğru gidiyor' dedi.

Seçer'den kadın şoförlere: 'Otobüsler için ehliyetlerini alsınlar, bize müracaat etsinler'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis toplantısında kadınlara seslenerek, belediye otobüslerinde çalışmak isteyenlerin geçerli ehliyetlerini alarak belediyeye başvurmalarını istedi. Mersin'de fırtına ihtimaline karşı da vatandaşları uyaran Seçer, 'Herhangi bir olumsuzluk halinde Alo 185 ya da Teksin hattına vatandaşlarımız bildirimde bulunabilir' dedi.

Halk Kartın kasım ayı tutarları hesaplara yatırıldı

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halk Kartın kasım ayı tutarlarını, destekten faydalanan vatandaşların banka hesaplarına yatırdı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi korist alacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Topluluklarına korist alacak. Ücretsiz kültür-sanat kurslarında yeni dönemi de başlatan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, her iki alana da alımları sınavla yapacak. Korist alımı ve kültür-sanat kurslarına başvuru için son tarih 10 Aralık 2021 olarak belirlendi.

Başkan Seçer, pazarcı esnafıyla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Pazarcılar Esnaf Odasının yeni hizmet binasının açılış törenine katılarak, pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Başkan Seçer, Mersin'de huzurlu bir ortam kurmak için çalıştıklarını ifade ederek, '2,5 yıllık görev süremiz içerisinde bu meslek kuruluşlarının temsilcileri ile gönül bağı kurmuşuz' dedi.