Etiketler

İŞKUR kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin başvurularını almaya başladı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin proje başvurularının başladığını duyurdu.

Mersin İŞKUR, MTOSB firmalarına destek ve teşvikleri anlattı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü yetkilileri, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) firmalarına, normalleşme süreci kapsamında ziyaretler gerçekleştirerek, destek ve teşvikleri anlattılar.

Son Dakika: Tam 12 bin TL maaş ile Uyuyacak Eleman Aranıyor!

Yatak incelemeleri yapan bir şirket bir ay boyunca uyuyarak kendilerine yardımcı olacak ekip arkadaşları arıyor. Bu iş için seçilen kişiye 1500 dolar (12 000 TL) ödenecek.

Mersin İŞKUR'dan Mersin Üniversitesi öğrencilerine seminer

MERSİN (İHA) – Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), iş yaşamına hazırlanan Mersin Üniversitesi Sosyal Hizmetler Topluluğu üyelerine çevrimiçi seminer verdi.

Mersin İŞKUR İş Kulübünden turizm öğrencilerine iş arama eğitimi

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İş Kulübü, Mersin Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümü öğrencilerine, iş arama becerileri konusunda online eğitim verdi.

Gıda kurutma tesisinde istihdam edilecek kadınlara eğitim

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol ile yapımına başlanan ve Mersinden Kadın Kooperatifi'nin paydaş olduğu Gıda Kurutma Tesisi Projesinde istihdam edilecek 25 kadın 'kurutulmuş sebze ve meyve operatörlüğü' eğitimi alıyor. İŞKUR aracılığıyla verilen eğitimin sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlayan kadınlar sertifikalarını alarak, tesis faaliyete geçtiğinde çalışmaya başlayacak.