Mersin Limanı Haberleri

Mersin Limanı Haberleri

Mersin Limanından İskenderun Limanına kargo gemisiyle 176.6 KG eroin taşımacılığı!

Mersin Limanından İskenderun Limanına gelen kargo gemisinde 176,6 kilo kokain ele geçirildi.

Mersin Limanı'nda ele geçirilen 1 ton 763 kg kokainle ilgili tutuklu sayısı 6'ya yükseldi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin Limanı’nda ele geçirilen 463 kilogram kokainle ilgili 1 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

Mersin limanı kokain yuvası oldu!. Son 2 haftada ele geçirilen toplam 1 ton 763 KG kokain!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin Limanı'nda 463 kilo kokain madde ele geçirildi.

Mersin Limanı'nda Geçen hafta 1 ton 150 KG yakalanmıştı. Bu gece de 463 KG Kokain ele geçirildi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Mersin Limanı'nda 463 kilogram kokain bulunduğunu duyurdu.

Mersin'de ele geçirilen kokainin miktarı 1 ton 300 kiloya yükseldi

Ekvador'dan Mersin Limanı'na getirilen muz yüklü konteynerlerde 150 kilogram daha kokainin bulunmasıyla ele geçirilen uyuşturucunun miktarı 1 ton 300 kilograma yükselirken, soruşturma kapsamında 5 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu Mersin'de gerçekleştirildi

MERSİN (İHA) – Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu Mersin Limanı'nda gerçekleştirildi. Operasyonda, Ekvator'dan Mersin Limanı'na gelen bir gemide 1 ton kokain maddesi ele geçirildi.

Ekvator'dan Mersin Limanı'na Gelen Dev Kokain Ele Geçirildi...

Türkiye'de yapılan en büyük kokain operasyonunda 1 ton 150 kilogram kokain maddesi ele geçirildi

Mersin'de dev kokain operasyonu

Ekvator'dan Mersin Limanı'na gelen bir gemide 1 ton 150 kilo kokain maddesi ele geçirildi.

Vali Su, Endonezya Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Thalib'i kabul etti

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali İhsan Su, UNIFIL Deniz Görev Gücü faaliyetleri kapsamında görev yapan ve lojistik amaçlı Mersin Limanına demirleyen Endonezya Donanma Kuvvetleri gemisinde görevli komutanlarla Endonezya Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Sjaiful Thalib'i makamında kabul etti.

Başkan Seçer, Mersin'e yeni liman için çağrıda bulundu

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 yılı Mayıs Ayı 1. Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında yapıldı. Başkan Seçer'in Meclis gündemine taşıdığı önemli konulardan biri Mersin Limanı'nın genişlemesi konusu oldu. Seçer, 'Ben buradan Meclisime, kamuoyuna bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin Ankara'ya çıkarma yapalım hep beraber. Bize Ulaştırma Bakanlığı bir an önce ana konteynır limanımızı yapsın' dedi.

MDTO, limanın genişleme projesinde Atatürk Parkının önünün kapatılmasını istemiyor

Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetimi, MIP yetkilileriyle bir araya gelerek, son günlerin tartışma konusu olan Mersin Limanının genişleme projesine ilişkin bilgi aldı. MDTO Başkanı Cihat Lokmanoğlu, limanın genişlemesine ihtiyaç olduğunu, ancak projenin Atatürk Parkının önünü kapatmayacak şekilde planlanması gerektiğini söyledi.

MIP, Mersin Limanı Genişleme Projesi ile ilgili iddiaları yalanladı

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP), 'Mersin Limanı Genişleme Projesi'nin Atatürk Parkına zarar vereceğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Projenin Atatürk Parkı ile herhangi bir bağlantısının kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, genişleme alanının 2016'da hizmete sunulan EMH rıhtımının ikinci aşaması olduğu, mevcut rıhtımın 380 metre denize doğru uzatılması ve düşük su derinliği olan rıhtımların genişletilerek doldurulması işini kapsadığı bildirildi.

Vali Su, Mersin Limanı'nda incelemelerde bulundu

Mersin Valisi Ali İhsan Su, 2020 yılında 2 milyon TEU konteyner iş hacmini aşarak rekor kıran ve Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Mersin Uluslararası Limanı'nı (MIP) ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Üst düzey FETÖ üyesi İstihbarat tarafından yakalanarak Mersin taşucu limanına getirildi

2016 yılında Türkiye'de mağlup edilen darbenin arkasındaki grup olan Fetullah Terör Örgütü'nün (FETÖ) kıdemli bir kaçak üyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yakalandı ve Perşembe günü erken saatlerde Mersin taşucu limanına getirildi