Mersin Tarsus Haberleri

Mersin Tarsus Haberleri

MTOSB Başkanı Tekli, İzmir'de Emniyet Müdürü Şahne ile buluştu

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, Mersin'den İzmir İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Şahne ile makamında bir araya geldi.

Öğrenciler davet etti, MTOSB Başkanı Tekli geri çevirmedi

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, MTOSB içerisinde eğitim-öğretime devam eden Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yemek davetini geri çevirmedi.

Başsavcı Öztoprak, MTOSB'de incelemelerde bulundu

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesini (MTOSB) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Hasan Yıldırım'a 'Yılın Sanayicisi Ödülü'

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) plastik boru üretimi faaliyetlerini sürdüren Yılbor Boru Yönetim Kurulu Gyesi Hasan Yıldırım'a. Yılın Sanayicisi Ödülü verildi.

Mersin Tarsus'ta ilk mısır hasadı yapıldı

Tarsus Belediyesi ile Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle Alifakı Mahallesinde 5 dekarlık alana yerli ve milli tohumlardan ekilen kale cinsi mısırın hasadı yapıldı. Kale mısırı hem yüksek verim verdi hem de bu sezon bölgede görülen mantar hastalığından etkilenmedi.

Tren ters makasa girdi büyük felaket son anda engellendi

Mersin'in Tarsus ilçesinde, Kayseri-Adana seferini yapan yolcu treni, Mersin'in Tarsus ilçesinde ters makasa girince yolcular tahliye edildi.

Mersin'de bilinmeyen bir nedenden dolayı orman yangını çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor

Mersin'in Tarsus ilçesinde henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. İtfaiye ekipleri havan ve karadan müdahalesini sürdürüyor.

Mobil aşı ekipleri Mersin'de hizmet vermeye başladı

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde (MTOSB) faaliyet gösteren firmalarda çalışan personele yönelik Covid-19 aşı uygulaması başladı. 3 doktor, 8 sağlık personeli eşliğinde günlük 400'e yakın kişinin aşılaması yapılıyor. MTOSB'de yapılan aşılamada Biontech aşısı kullanılıyor.

'33 Kadın' belgeselinde yer alan kadınlar Model Fabrikayı gezdi

MERSİN (İHA) – '33 Kadın' belgeseline konu olan Mersin'in başarılı iş kadınları, Model Fabrika ve İnovasyon Merkezini gezerek, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli ile bir araya geldiler.

Toros Üniversitesi SmartLab Teknoloji Transfer Ofisi faaliyete başladı

Toros Üniversitesi SmartLab Teknoloji Transfer Ofisinin, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Yenilik Merkezinde faaliyete başladığı bildirildi.

Tarsus'ta Pompalı Tüfekle 2 ayrı Çatışma çıktı. 2 kişi yaralandı

Mersin'in Tarsus ilçesinde iki ayrı silahlı olayda 2 kişi yaralandı.

Mersin İŞKUR, MTOSB firmalarına destek ve teşvikleri anlattı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü yetkilileri, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) firmalarına, normalleşme süreci kapsamında ziyaretler gerçekleştirerek, destek ve teşvikleri anlattılar.

'İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesinde 10 MTOSB firması yer aldı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan 'Türkiye'nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesinde, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinden (MTOSB) 10 firma yer aldı. Listede yer alan firmaları kutlayan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, 'Sanayicilerimiz ile ne kadar gurur duysak az' dedi.

Tekli: 'Sanayicilerimiz, tam kapanma döneminde bile üretime ve ihracata devam etti'

MERSİN (İHA) – Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ile buluşmalarında, sanayicilerin tam kapanma döneminde bile üretime ve ihracata devam ettiklerini söyledi. Tekli, 'Hatta cumhuriyet tarihimizin en yüksek ihracat rakamları pandemi döneminde ortaya çıktı' dedi.

MTOSB'den Başsavcı Öztoprak'a ziyaret

MERSİN (İHA) – Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak'ı ziyaret etti. Ziyarette, Başsavcı Öztoprak ile MTOSB çalışmaları paylaşıldı.

Başkan Bozdoğan, tarım işçileriyle buluştu

Mersin'in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, sabahın erken saatlerinde işbaşı yapan tarım işçileriyle mesai saati öncesinde bir araya geldi. Tarım işçileriyle sohbet eden, sorunlarını dinleyen Başkan Bozdoğan, daha sonra bir günlüğüne açılan semt pazarlarını ziyaret etti.

MTOSB Başkanı Tekli: 'Üretmeye devam ediyoruz'

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, tam kapanma sürecinde de bakanlıkların genelgeler ile koyduğu kurallar çerçevesinde üretmeye ve ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

Tekli: 'Gençler yeniliğe ayak uydurmalı'

İç Mimarlar Odası Mersin Temsilcisi Burçin Köksal ve İç Mimarlar Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi'ni ziyaret ederek Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz'dan bilgi aldılar. Gençlere tavsiyelerde bulunan Tekli, gençlerin yeniliğe ayak uydurmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Bozdoğan, Tarsus'un il olma hayalini yeniden gündeme taşıyor

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus'un il olma hayalini yeniden gündeme taşıyor. 346 bin nüfusa sahip Tarsus'un il olmamasının büyük bir handikap olduğunu belirten Bozdoğan, bu konuda girişimleri olduğunu açıkladı.

ADASO yönetiminden Model Fabrikada inceleme

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesini (MTOSB) ziyaret eden Adana Sanayi Odası (ADASO) yönetimi, Model Fabrikada incelemelerde bulundu. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, 'Artık daha etkin, daha yalın ve verimli üretimlerin yapılabilmesi için önemli bir merkez kurulmuş oldu' dedi.

Adana-Mersin tren seferleri 22 Mart'ta başlıyor

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana-Mersin arası tren seferlerinin 22 Mart 2021 Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.

Milletvekili Yılmaz ve İl Başkanı Ercik Model Fabrikayı inceledi

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölges'nde (MTOSB) hizmet veren Model Fabrika ve İnovasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Başkan Gültak, Model Fabrikayı gezdi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) sınırları içerisinde yer alan Model Fabrika ve İnovasyon Merkezini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Tarsus Belediyesi, kırsal kalkınma için iki protokole imza attı

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, tarımsal gelişimi desteklemek ve kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla iki önemli protokole imza attı. İmzalanan protokollerle kırsal alanda yem ve tarla bitkileri yetiştiriciliği yapan çiftçiler desteklenecek ve verimli bir tarım için bitki sağlığı analizi yapılacak.

Mersin'deki 'Model Fabrika' sanayicilerin ilgisini çekiyor

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan 'Model Fabrika' ve 'İnovasyon Merkezi' sanayicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Korsanlar tarafından rehin alınan ve kurtarılan gemicinin eşi konuştu

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan 'Mozart' isimli gemiden kurtarılan Tarsuslu gemicilerden Halil Gülçür'ün eşi Zeynep Gülçür, bugün doğum günü olduğunu ve kurtarılma haberinin de en güzel doğum günü hediyesi olduğunu söyledi.

Kadın üreticiler bu kez stantlarını Tarsus'ta açtı

Kadın üreticiler, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde '14 Şubat Sevgililer Günü' öncesinde Tarsus Kültür Parkı'nda kurdukları stantlarda bir araya geldi.

Mersin Tarsus'da 4 araç birbirine girdi ortalık savaş alanına döndü

Mersin'in Tarsus ilçesinde kavşakta 4 aracın karıştığı kazada 1 kişi yaralandı.

Başkan Bozdoğan: 'Her bir okuma salonu bir cezaevi kapatır'

Tarsus Belediyesi, 4 günde 20 açılışın ikisini daha gerçekleştirerek, Yenice Mahallesinde okuma salonu, Bağlar Mahallesinde ise Hz. Mevlana Camisi ve taziye evini hizmete kazandırdı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 'Her bir kütüphane veya okuma salonu, bir cezaevini kapatır' dedi.

Mersin Tarsus Belediyesi 4 günde 20 açılışa imza attı

MERSİN (İHA) – Mersin'in Tarsus Belediyesi 4 günde 20 açılış yaparak bir rekora imza atacak. Açılışı yapılacak tesis ve yapılar arasında Tarsus Belediyesinin köylere kazandırdığı doktor muayene odaları, muhtar odaları, taziye evlerinin yanı sıra cami, aile sağlığı merkezi ve Halk Market de bulunuyor.