Mezitli Belediyesi Haberleri

Mezitli Belediyesi Haberleri

Mezitli Belediyesi çalışanları ve aileleri piknikte buluştu

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi çalışanları ve aileleri, Kuyuluk Kent Ormanında düzenlenen piknikte bir araya geldi.

Unutulanlar umut oldu

Mersin'de bulunan özel bir otel, misafirlerinin unuttuğu ya da almadığı eşyaları bir araya toplayarak Mezitli Belediyesi Dayanışma Evine bağışladı.

Mezitli Belediyesinden 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'

Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından, Mersin Üniversitesi ve Mezitli Kent Konseyi işbirliğiyle “Meme Kanseri Farkındalığı ve Kendi Kendine Muayene Eğitimi“ düzenlendi.

Mezitli Belediyesinin 2022 bütçesi 211 milyon 538 bin TL

MERSİN (İHA) – Mezitli Belediye Meclisi, 2022 yılı bütçesini 211 milyon 538 bin TL olarak oy birliğiyle kabul etti. Başkan Neşet Tarhan, nüfusu da 211 bin 538 olan ilçede, her vatandaşa yıllık bin lira düştüğüne dikkat çekti.

Bin 204 yaşındaki zeytin ağacı hasat edildi

Mersin'in Mut ilçesinde hızar atölyesinde odun olmak için beklerken Mezitli Belediyesi ekipleri tarafından getirilerek Demokrasi Meydanına dikilen anıt ağaç, zeytin vermeye devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, Mezitli Belediyesi Kültür Merkezinin açılışını yaptı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin diğer belediyelerden farkının, belediye başkanının harcamaları yaparken halka hesap vermesi olduğunu söyledi. Belediye başkanlarından kentin tümünü kucaklamalarını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, 'Bize oy versin vermesin herkesi kucaklayacağız. Biz böyle bir anlayışla yeni bir siyaseti başlatmak istiyoruz' dedi.

Mezitli'de gönüllü zabıta dönemi başlıyor

Mezitli Belediye Meclisi, aldığı kararla ilçe genelinde görev yapması için gönüllü zabıta uygulaması başlatılıyor. Başvurular arasında yapılacak eğitim programı sonrası gönüllü zabıtalar göreve başlayarak, genel kent düzeni, çevrenin korunması, imar, inşaat, hafriyat atıkları, ilan ve reklam panoları, pazar yerleri ve işyerlerinin sağlıklı çalışması konularında Mezitli Belediyesi zabıta ekiplerine destek sağlayacak. Gönüllü zabıtaların ceza yazma ya da müdahale hakkı olmayacak.

Mezitli'de Pati Fest Festivali

Mezitli Belediyesi, sokak hayvanlarına destek vermek amacıyla Sokak Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte Pati Fest Festivali düzenledi. Buluşma, müzik ve dansın yanında hayvan dostlarını bir araya getirdi.

Mezitli Belediyesi ile Pazarcılar Odasından kompost gübre üretiminde işbirliği

Mezitli Belediyesi ve pazarcı esnafı, biyobozulur atıkların değerlendirilmesi amacıyla işbirliğine gidiyor. Belediye, semt pazarlarına kovalar yerleştirecek, pazarcı esnafı da kompost gübre olması amacıyla sebze ve meyve atıklarını bu kovalarda toplayacak.

Mezitli Belediyesi eşitlik birimi çalışmalarına başladı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, Türkiye'de bulunan bin 397 belediye arasında bünyesinde eşitlik birimi kuran 33. belediye oldu. Eşitlik Birimi Sorumlusu ve Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Burcu Şanlı, birlikte görev yapacağı birimlerden gelen belediye çalışanlarına ve sivil toplum örgütü temsilcilerine, birimin çalışma usullerini anlattı.

Mezitli Belediyesi'ne Rusya'dan müzik ödülü

Mezitli Belediyesi'nin desteklediği sanatçı Tamay Özaltun, 'Uluslararası Antik Kentlerin Sesleri' yarışmasında 1'inci oldu.

Mezitli Belediyesi çalışanlarına promosyon müjdesi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın açık ihale hamlesi, çalışanların cebine daha fazla promosyon ödemesinin girmesini sağladı. Yapılan açık ihaleyi kazanan banka, belediyeye bağlı Mutlu Mezitli Ltd. Şti. bünyesinde çalışan işçilere, 3 yıl boyunca ücretlerinin aracı kurum olarak banka tarafından ödenmesi karşılığında bir defaya mahsus olarak 2 bin 925 lira ödeyecek.

Mezitli'de 'Taş Mektep Gün Batımı Konserleri'nde final yapıldı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuarı işbirliği ile gerçekleştirilen Taş Mektep Gün Batımı Konserleri, Artem Reutov'un piyanosunun eşliğinde tenor Baran Taner ve soprano Gülden Vurandemir'in verdiği şan konseri ile sona erdi.

Mezitli Belediyesinden 'yazlık siteler öğrencilere yuva olsun' kampanyası

Mezitli Belediyesi, üniversitelerin açılmasıyla birlikte ortaya çıkan öğrenci yurdu sorununa karşı harekete geçti. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ikinci konut olarak nitelendirilen yazlık sitelerin yurt sorunu yaşayan öğrencilere yuva olması için kampanya başlattı. Mezitli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde özel bir masa oluşturan Başkan Tarhan, evini kiraya verebilecek vatandaşları ve kiralık ev arayan üniversite öğrencilerini bir araya getirecek.

Mezitli Belediyesi Su Parkından 19 bin kişi yararlandı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesince, sıcak yaz günlerini tatil tadında yaşatmak için hizmete açılan aquparktan bu dönem 19 bin kişinin yararlandığı bildirildi.

Mezitli'de çocuk gündüz bakımevinin ikincisi açıldı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesince, çocuklara sağlıklı ve güvenli bir gelecek sağlamak amacıyla hayata geçirilen Akdeniz Mahallesi Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakımevi törenle açıldı.

Mezitli'nin çocukları tohumuna sahip çıkıyor

Mersin'in merkez Mezitli Belediyesi'nin, bazı derneklerle hayata geçirdiği Çocuk Tohum Atölyesi açıldı.

Mezitli Belediyesinden üniversite öğrencilerine bin 600 lira eğitim yardımı

Mezitli Belediyesi tarafından Türkiye genelinde devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümlerinden birinde okumaya hak kazanmış bütün öğrencilere, ailelerinin Mezitli'de ikamet etmesi şartı ile yapılan eğitim yardımı, bu yıl bin 600 TL olarak belirlendi.

Mezitli Belediyesi DMD hastaları için koruluk açtı

Mezitli Belediyesince ilçe genelinde hayata geçirilen 64. koruluk, DMD Aileleri Derneği adına açıldı.

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali 11 Eylül'de başlıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını dolayısıyla geçen yıl yapılamayan 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali ((MUMF), bu yıl 11 Eylül tarihinde başlıyor. 2 Ekim tarihine kadar sürecek olan festival, Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatrosunda keman sanatçısı Ceyla Ganiyeva'nın, Azerbaycanlı Şef Rustam Rahmedov yönetiminde vereceği gala konseriyle başlayacak.

Mezitli'de yaşayan çölyak hastalarına glütensiz gıda sağlanacak

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Çölyak Glutensiz Beslenme Derneği Başkanı Ömer Arslan ve hasta aileleri ile bir araya geldi. Ziyarette çölyak hastalığının durumu, belirlenmesi ve yapılması gerekli olanler konularında bilgi alışverişi yapıldı.

Festival için Mersin'e gelen bisikletçiler, Mezitli sahilinde kalacak

Mersin’in merkez Mezitli ilçesi, bu sene 8.’si düzenlenen Uluslararası Bisiklet Festivaline katılan sporcuları ağırlıyor.

Mezitli'de şiirler, şarkılar ve güvercinler barış için havalandı

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısı ile düzenlemiş olduğu etkinlikte şair, eleştirmen ve yazar Ataol Behramoğlu Mezitlililerle buluştu.

Mezitli'de zafer coşkusu yürüyüş ve konserle katlandı

MERSİN (İHA) – Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde, yurttaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramını, yürüyüş ve konserle coşkuyla kutladı. Mezitli Belediyesi, zaferin 99. Yıldönümünü yurttaşların coşkuyla katılmış olduğu yürüyüş ve Grup Naba’nın konseriyle taçlandırdı.

Mersin Mezitli Belediyesi gençlik İnovasyon Merkezi Proje ödülü aldı

Mezitli Belediyesinin 'Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi' projesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ödüle layık görüldü. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Ankara'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisinde ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Mezitlili kadınlar güçlerini birleştiriyor

Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi ile Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı yaptıkları iş birliği kapsamında üretim fazlası ürünleri değerlendiriyor.

Mezitli'de konser coşkusu

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesince düzenlenen konserde, iki yıldır müzikten uzak kalan Mersinliler unutulmaz bir gece yaşadı.

Mezitli Belediyesin'den bir halk plajı da Tece'ye yapılıyor!

Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, aile plajı oluşturdukları Pompeiopolis Parkı Plajının ardından Tece Halk Plajında da aile bölümü oluşturmaya karar verdiklerini söyledi.

Bilek güreşçisi Selin milli takıma seçildi

Mezitli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Selin Tuğba Ergenç, Tokat'ta yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde 3'üncü olarak milli takıma seçildi.

Mezitli Belediyesinin misafir öğrencileri Tarsus'u gezdi

Her yıl olduğu gibi Mezitli'ye konuk olarak gelen farklı kıtalar ve milletlerden gençler, Tarsus'u gezdi.