Vahap Seçer Haberleri

Vahap Seçer Haberleri

Seçer: 'Borçlanma konusunda ket vurmayın'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, borçlanma konusunda meclis üyelerinin kendisine yardımcı olmasını isteyerek, 'Borçlanma konusunda ket vurmayın. Dileyin benden ne dilerseniz. O zaman derim ki haklısınız. Bir taraftan benim ayağımı tutup, bir taraftan 'hadi bakalım hızlı koş' dersen, derim ki, 'ya bırak ayağımı koşayım dedi.

Seçer: 'Eğitim olmazsa toplum çürür'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Haftası Kutlama Programına katıldı.

Tiyatro sanatçısı Genco Erkal Mersinlilerle buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in daveti üzerine Mersin'e gelen tiyatro sanatçısı Genco Erkal, izleyicilerle buluştu. Şair Ahmed Arif'in şiir, söyleşi ve mektuplarından hazırlanan 'Şahdamarım' adlı müzikli gösteri, Genco Erkal'ın oyunculuğu ile tekrar hayat buldu.

Seçer: 'Ben Mersin için uyumayan bir adamım'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, merkez Akdeniz ilçesindeki Çay Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek, yapımı devam eden 'Çay ve Çilek Mahalleleri İçmesuyu Şebeke Rehabilitasyonu Yapım İşi' konusunda halkı bilgilendirdi.

Seçer: 'Çevreyi kirletenlere acımasız bir reaksiyon gösteriyoruz'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, çevreyi kirletenlere en ağır cezaları uyguladıklarını ifade ederek, 'Burada tırnak içerisinde söyleyeyim, yanlış olmasın ama çok acımasız davranıyoruz. Çünkü onlar çevreye acımasız davranınca biz de böyle bir reaksiyon gösteriyoruz' dedi.

Başkan Gültak'tan, meclis toplantısında mikrofonun kapatılmasına tepki

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Belediye Meclisinde üzerine atılı iddialara cevap verdiği sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından mikrofonunun sesinin kapatıldığını belirterek, Demokrasiye evet, vesayete hayır diyorum ve Vahap Seçer'i şiddetle kınıyorum dedi.

MESKİ'den 8 bin 269 kişi yapılandırmadan faydalandı

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü 2021 Yılı 2. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Su borçlarının yapılandırılmasına ilişkin sürenin Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 1 ay uzatıldığını anımsatan Başkan Seçer, son başvuru tarihinin 30 Eylül 2021 olduğunu söyledi. Seçer, yapılandırmadan 31 Ağustos itibariyle MESKİ'nin toplam 8 bin 269 abonesinin yararlandığını ve 23 milyon 207 bin 958 liralık borcun yapılandırıldığını bildirdi.

Seçer: '1 milyar liraya yakın borcu, 2.5 yılda kapattık'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2.5 yılda 1 milyar liraya yakın borç ödediklerini belirterek, Bu yıldan sonra rahatlıyorum çok şükür. Ben 1 milyar liraya neler yapmazdım? Erdemli'yi daha da ihya ederdim. Anamur'u, Tarsus'u, Çamlıyayla'yı, Mut'u, Gülnar'ı, Silifke'yi her tarafa yol yapardım' dedi.

Seçer, Anamur'da koyun, keçi ve avokado fidanı dağıtım törenine katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ilçesinde yetiştirici ve üreticilere koyun, keçi ve avokado fidanı dağıtım törenine katılarak, 'Gözden ırak olan gönülden de ırak olur' sözünü boşa çıkarmak istiyoruz. Gözümüz de gönlümüz de burada' dedi.

Seçer: 'Metronun temelini 29 Ekim'e kadar atmayı planlıyoruz'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplu ulaşımı sosyal hizmet olarak gördüklerini, 'metro projesi'nin de bu açıdan önem taşıdığını belirterek, İhaleyi gerçekleştirdik. Bunu da açıkladık kamuoyuna. Şu anda yaklaşık olarak 1 milyar lira civarında bir bono ihracı yapacağız. Temeli de 29 Ekim'e kadar atmayı planlıyoruz dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, mesleki eğitim merkezi açıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesince yurttaşların mesleki becerilerini geliştirebilmeleri için projelendirilen, mesleki eğitim merkezi ’MERCEK’in yapım aşamasında bitiş aşamasına gelindiği bildirildi.

Köpeğin saldırdığı polis şikayetçi oldu, Vahap Seçer ifade verdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sokakta köpeklerin kendine saldırması sonucu yaralandığını iddia eden polisin şikayeti üzerine valilik tarafından gönderilen müfettişe ifade verdi. Sosyal medya hesabından durumu paylaşan Seçer, "Korktuğu için beni şikayet eden memura mı, bu şikayeti ciddiye alıp soruşturma açana mı yanayım" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden çocuklara bu kez de kokulu çörek

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Vahap Amca’yla Tatlı Günler” araçları bu kez de kokulu çöreklerle doldu. Dondurma, mamul ve limonata dağıtımlarının ardından projenin üçüncü aşamasını oluşturan kokulu çörek dağıtımına başlayan Büyükşehir ekipleri, hergün ortalama 500 adet kokulu çöreği dezavantajlı ve kırsal mahallelerde yaşamakta olan çocuklara ulaştırıyor.

MERCİ, dikey geçiş sınavı için de öğrencilere danışma hizmeti veriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi’nde ön lisans programından 4 senelik lisans programına geçmek isteyen ve dikey geçiş sınavına giren öğrenciler için ‘DGS Tercih Danışmanlığı’ hizmeti verilmekte.

Vahap Seçer: Havlayan köpekten korkan polisin şikayeti üzerine ifade verdim

Mersin'de bir polis memuru, "Sabah namazına giderken 2 köpek saldırdı. Ayağım kaydı ve yere düşerek yaralandım" diyerek Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayetin işleme koyulmasıyla Vahap Seçer, müfettişlere ifade verdi. Seçer, "Sabah namaza giderken havlayan köpekten ürken "polis memuru"nun şikayeti üzerine Valilik'in gönderdiği müfettişe ifade verdim. Korktuğu için beni şikayet eden memura mı bu şikayeti ciddiye alıp soruşturma açana mı yanayım? Allah sonumuzu hayretsin!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Başkan Seçer, Mersin Cemevinde aşure etkinliğine katıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mersin Cemevinde gerçekleştirilmiş olan aşure etkinliğine, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer ve eşi Meral Seçer, kent sözleşmesi ve inanç grubu temsilcileri katıldı. Gülbengin okunduğu ve semahların dönüldüğü program, Cemevi Şube Başkanı Hasan Kılavuz’un konuşmasıyla başladı.

Sel ve yangınların kahramanlarına Başkan Seçer'den teşekkür belgesi

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yangınlarla mücadelede Muğla ve Antalya'ya, sel afetinde ise Sinop ve Kastamonu'ya giderek canla başla çalışan İtfaiye Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi personeline 'Teşekkür Belgesi' vererek, 'Bu onuru bana yaşatan değerli mesai arkadaşlarımla onur duyuyorum' dedi.

Başkan Seçer: 'Gelecek yıl mayıs ayına kadar yeni 100 limon gelecek'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinlilere yeni otobüs müjdesi verdi. Cumhurbaşkanlığından bekledikleri imzanın sonuçlandığını belirten Seçer, 'Şimdi o da Hazine Bakanlığında, imzadan çıkmasını bekliyoruz. Gelecek yıl mayıs ayına kadar yeni 100 limon gelecek' dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 50 bin Aşure dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi, bolluğun, bereketin ve paylaşmanın sembolü olan Muharrem ayında 50 000 adet aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Aşureler, 13 ilçede eş zamanlı olarak bir biçimde vatandaşların ağırlıklı olarak bulunduğu bölgeler de dağıtıldı.

Seçer: 'İtibarlı bir belediyeyiz'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye'nin 7 değerli belediyesinden biri olduklarını belirterek, Bir belediye başkanı hiç borçlanmadan, geçmiş dönemin kendisine miras kalan 1 milyar lira borcunu azaltıyorsa ve bunu 2 yıl kadar kısa bir sürede yapıyor, bunun yanında hizmetlere devam ediyorsa, 'benim belediyem güçlü' diyorsa, herkes belediye ile iş yapmak için müteahhitler yarışa giriyorsa, mal ve hizmet satmak için sıraya giriyorsa, bu belediye başkanı ne diyorsa haklıdır. Ben de bunu söylüyorum. Benim belediyem itibarlı bir belediyedir. Benim belediyem şerefli bir belediyedir dedi.

Seçer, 'Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'nde gençlerle buluştu

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus'ta kadınlar, çocuklar ve gençlere robotik kodlama başta olmak üzere teknolojik eğitimler sunacak olan 'Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'ni ziyaret etti. Seçer, 'Gerçekten günümüzün endüstri 4.0 teknolojisine ayak uyduracak bir altyapı faaliyeti açısından önemli bir çalışma' dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi deniz kirliliğine karşı savaşmaya devam ediyor! Bir ceza daha kesildi 1 Milyon 490 bin TL!

Mersin Büyükşehir Belediyesi denizi kirleten gemilere ceza yağdırıyor!. Büyükşehir Belediyesi'nden deniz kirliliğine geçit yok!. Daha öncede denizi kirleten bir gemiye 1 milyon 355 bin lira ceza uygulanmıştı. Şimdi bir başka gemiye ise 1 Milyon 490 bin TL ceza! Başkan Vahap Seçer açıklama yaptı...

Mersin Metrosu için 900 Milyon TL'lik bütçe oy çokluğuyla onaylandı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi, Mersin’de yapılması planlanan Hafif Raylı Sistem Metro Hattı’nın İnşaat ve Elektromanyetik Sistemlerinin Temini, Montajı ya da Tahvil İhracı Projesi ile alakalı olarak CHP’li Başkan Vahap Seçer’e 900 Milyon liralık finansman yetkisi verilmesi teklifini oy çokluğuyla kabul etti. Belediye Başkanı Seçer, “Hafif Raylı Sistem Projesi’nde önemli bir adım daha atılmıştır. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Seçer: 'Sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Karadeniz illerinde meydana gelen sel felaketinde vatandaşların yanında olmak için 6 araç ve 12 itfaiye personeli ile Mutfak Tırını bölgeye gönderdiklerini söyledi. Seçer, 'Bölgede sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz' dedi.

Büyükşehir personeline mesleki eğitim sertifikası

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki iş birliği protokolü ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi koordinesinde yürütülen mesleki eğitim çalışmaları kapsamında düzenlenen kurslar ilk mezunlarını verdi. Eğitimlerde başarılı olan kursiyerler sertifikalarını, usta öğreticiler de teşekkür belgelerini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in elinden aldı.

Denizi Kirleten gemiye 1 milyon 355 bin TL para cezası uygulandı

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, denizi kirlettiği tespit edilen bir gemiye 1 milyon 355 bin TL para cezası uyguladı.

Başkan Seçer: 'Biz belediyeciliği insana dokunmak, insanın elinden tutmak için yapıyoruz'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı'nın 3. gününde Toroslar ilçesinin yaylalarında vatandaşlar ile bayramlaştı. Sırasıyla Yeniköy, Güzelyayla, Sadiye, Değnek, Tırtar ve Arslanköy mahallelerini ziyaret eden Seçer, 'Biz belediyeciliği insana dokunmak, insanın elinden tutmak, insana yardımcı olmak için yapıyoruz' dedi.

Seçer: 'Kaçak su tespitlerinden cezalar affedilmeyecek'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kırsal bölgelerde yaşanan su sıkıntısına dikkat çekerek, Her şeye müsamaha gösteriyoruz ama kaçak tespitlerinde asla cezalar affedilmeyecek. Yasa ne diyorsa onu yerine getireceğiz' dedi.

Başkan Seçer, şehitlikte şehit aileleriyle bir araya geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı dolayısıyla Mersin Valiliği tarafından şehitlikte düzenlenen törene katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı ve duaların okunduğu şehitlik ziyaretinde Başkan Seçer, şehit mezarlarına karanfiller bırakarak, şehit aileleri ile tek tek bayramlaştı.

Başkan Seçer, Silifkelilerle buluştu, bayramlarını kutladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesinde Silifke'de vatandaşlarla bir araya geldi. Silifke ilçesinin 7 mahallesini gezen Seçer, vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek bayramlarını kutladı. Seçer, bayram boyunca sahada olacağını söyledi.