Facebook, Whatsapp ve İnstagram 3lüsü Çöktü! İşte Sorunun Çözümü Haberimizde! Resmi Açıklama Geldi!

Global çapta Milyarlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı İnstagram ve Facebook uygulamalarına saat 18.44'de başlayan erişim sorunu devam ediyor..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Global çapta Milyarlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı İnstagram ve Facebook uygulamalarına saat 18.44'de başlayan erişim sorunu devam ediyor..

Popüler sosyal ağ siteleri Facebook ve İnstagram’ın beraberinde WhatsApp’a da erişilemiyor. İnstagram açılmak istendiğinde server hatası veriyor.

WhatsApp’a ise sistem bağlanamıyor. Facebook’ta ise “Sorry, something went wrong” hatası veriyor. Her üç uygulama da Facebook’a ait ve aynı altyapıyı paylaşıyor.

İnternet kullanıcıları, aynı çatı altında faaliyette bulunan WhatsApp, Facebook ve Instagram’a girmekte sorun yaşarken, dünya genelinde erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.Com” adlı internet sitesine kullanıcılar tarafından çok sayıda hata bildirimi gönderildi.

18:44 itibariyle başlayan erişim sorunu şuanda devam etmekte. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İlk bildirimlerin gelmesinden kısa bir zaman sonra, #facebookdown hashtag’i Twitter’da trend oldu ve dünyanın farklı yerlerinden kullanıcılar bağlantı problemleri bildirdi.

BAKAN YARDIMCISI: SORUN GLOBAL

Yaşanan soruna ilişkin Facebook, İnstagram ve WhatsApp’tan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter’dan konuyla alakalı yapmış olduğu paylaşımında “Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde global çapta erişim sorunu yaşanmakta olup, küresel kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” ifadelerini kullandı.

İnstagram'dan Gelen Açıklama!

"İnstagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor ve bunları kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız!"

 

Facebook Yaptığı Açıklama İle Sorunun Farkında olduğunu açıkladı. Çözmeye Çalışıyorlar. İşte O Açıklama

"Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

 

WHATSAPP İNSTAGRAM VE FACEBOOK ÇÖKME SORUNUN ÇÖZÜMÜ

 

Eğer  bu 3 uygulamadan birine veya tümüne erişim sağlanamıyorsa aşağıda sıralanan çözümleri deneyebilirsiniz.

1- VPN uygulaması indirip kurmak.

2- Uygulamaların çerezlerini ve önbelleğini temizlemek.

3- Uygulamalar güncel değilse güncellemek.

4- Ağ ayarlarını kontrol etmek.

5- Wifi bağlı ise, Wifi kapatıp Veri ağını açmak.

6- Kullandığınız Servis ( Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom) Bunlardan birine ait ise İnternet ayarlarını sıfırlamak ( Son Çözümdür )

NOT : Bu bilgiler test edilip paylaşılmıştır. %100 Garantiliği yoktur. Bunlara rağmen uygulama açılmıyorsa beklemeniz gerekmektedir. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN