Festival için Mersin'e gelen bisikletçiler, Mezitli sahilinde kalacak

Mersin'in merkez Mezitli ilçesi, bu sene 8.'si düzenlenen Uluslararası Bisiklet Festivaline katılan sporcuları ağırlıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Festival için Mersin'e gelen bisikletçiler, Mezitli sahilinde kalacak
Mersin’in merkez Mezitli ilçesi, bu sene 8.’si düzenlenen Uluslararası Bisiklet Festivaline katılan sporcuları ağırlıyor.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in merkez Mezitli ilçesi, bu sene 8.’si düzenlenen Uluslararası Bisiklet Festivaline katılan sporcuları ağırlıyor.

Soli Pompeiopolis Antik Kenti sahil bölümünde kurulmuş olan çadır kampta kalan 80 farklı şehirden 150 bisikletçi, Mezitli Belediyesini de ziyaret ederek, Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile ilçenin caddelerinde bisiklet sürdü. Başkan Tarhan ile beraber belediye binası önünden bisikletleriyle hareket eden grup ikinci çevre yolu boyunca bisiklet sürerek farkındalık oluşturmaya çalıştı. Esnaf ve yurttaşlar da bisikletçilere alkışlarıyla destek verdi. Mersin Bisiklet Derneği tarafından organize edilen festival kapsamında Mezitli sokaklarını rengarenk kıyafetleri ve bisikletlerle gezen bisikletçiler, kentte gördükleri ilgiden, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Mersin’de bisiklet denilince akla gelen ilk ilçenin Mezitli olduğunu dile getiren Başkan Tarhan, "Geçtiğimiz senelerde da bu tür etkinlikler düzenleniyordu. Zaten Mezitli’de bisiklet konusunda ön plana çıkan bir kent. Bu tür bir bisiklet etkinliği olduğunda akla gelen ilk ilçe de Mezitli olmaktadır. Bu yüzden geride bıraktığımız yıl Sonsuz Bisiklet Yolu projemizle Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ödüllendirildik. Bunun yanında bisiklete yönelik çalışmalarımıza hızlandırarak devam etmekteyiz. Teşvik etmek amacı ile, başarı kazanan sporcularımızı bisiklet hediye ederek ödüllendiriyoruz. Halkımızın bisiklet kullanımını artırabilmek adına projeler geliştiriyoruz. Bu şekilde bisiklet kullanımını teşvik etmeye çalışmaktayız. Her vesile ile bisiklet kullanımını özendirmeye çalışmaktayız” dedi.

Bisikletçilerin 2 gün boyunca Mezitli Viranşehir plajında konaklayacaklarına da vurgu yapan Tarhan, “Kamp alanı olarak Mezitli’yi tercih etmeleri ve cadde ve sokaklarımızda bisikletleriyle renk cümbüşü oluşturmaları çok önemli. Biz de onları ağırlamaktan mutluyuz. Caddeleri sokakları renklendirecekler ve balkondan, dükkanından, aracından otobüsten gördükleri zaman ilgilerini çekecektir. Bizim sloganımız Mezitli’de herkes bisiklet kullanmayı öğrenecek ve bisiklete binecek. Nasıl kadın konusunda Mezitli’nin adını dünyaya duyurduysak önümüzdeki süreçte bisiklet konusunda da aynı başarıyı yakalayacağımızdan eminiz. Tüm bisikletçilere, emeği geçen herkese ve Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun’a ilçemizi renklendirdiği için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN