Galatasaraylı voleybolcu 'Kır Çiçekleri'ni ziyaret etti

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Galatasaray Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Beren Yeşilırmak Mersin'e geldi. Milli Voleybolcu Yeşilırmak, geleceğin sporcuları olma yolunda yetiştirilen 'Kır Çiçekleri'ni ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Galatasaray Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Beren Yeşilırmak Mersin’e geldi. Milli Voleybolcu Yeşilırmak, geleceğin sporcuları olma yolunda yetiştirilen ’Kır Çiçekleri’ni ziyaret etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Milli Voleybolcu Yeşilırmak, Mersin’de öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret ederek, U19 Avrupa Şampiyonluğu Milli Takım formasını hediye etti. Macit Özcan Spor Tesisleri’nde bulunan Özel Kır Çiçekleri Ortaokul Kız Sporcu Yetiştirme Yurdunda ’Kır Çiçekleri’ ile bir araya gelen Yeşilırmak, öncelikle yurdun anı defterini imzaladı. Sultanlar Voleybol Ligi’ndeki en genç sporcu olan Beren Yeşilırmak, yurdun anı defterine duygularını, “Sevgili kardeşlerim merhabalar ben Beren, memnun oldum. Buraya davet edildiğim için evvela çok mutluyum ve çok teşekkürler. Bu şekilde güzel imkanlar size sunulduğu için çok şanslısınız. Hep birlikte sosyalleşmeyi öğrenmeniz, çocukluğunuzu beraber geçirmeniz çok önemli. Ben küçüklüğümde spordan zaman bulamadığım ve bu biçimde aktivite yapmadığım için çok üzgünüm esasında ama biliyorum ki ileride daha da iyi bir yaşam olacak. Tabii ki çok sabretmek lazım” cümleleriyle aktardı.

Kır Çiçekleri’nin sorularını yanıtladı

Anı defterinin imzalanmasının ardından Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kazım Bal’ın eşliğinde yurdu inceleyen Yeşilırmak, yurtta öğrencilere sunulmakta olan tüm olanakları çok beğendiğini ifade etti. Kır Çiçekleri’nin sorularını yanıtlayan Yeşilırmak, onlara tavsiyelerde de bulundu.

“Voleybola ilk başladığınız zaman size ilham olan kişi kimdi?” sorusuna, kendisi gibi genç yaşlarda Türkiye A Milli Takım formasını giymeye başlayan Neslihan Demir olduğunu dile getiren Yeşilırmak, kendisi gibi pasör çaprazı mevkiinde oynayan oyuncunun videolarını izleyerek büyüdüğünü dile getirdi.

“Kendi bildikleri yoldan gitsinler”

Öğrencilerin, “Galatasaray’da ilk oynamaya başladığınızda neler hissettiniz ve bu süreçte en büyük yardımcınız kim oldu?” sorusuna; “Öncelikle ailem çok yardımcı oldu. Babam zaten burda ve babam en büyük yardımcım. Galatasaray’a ilk seçildiğim zaman esasında hayal gibi geldi İstanbul’a gitmek. Ama Milli Takım’a seçildiğim zaman hiç beklemiyordum ve çok heyecanlıydım” dedi.

Öğrencilerin hiçbir zaman derslerini aksatmaması gerektiğini dile getiren voleybolcu Yeşilırmak, garanti olması bakımından öğrencilerin spor branşlarının beraberinde ellerinde bir mesleklerinin olması gerektiğini dile getirdi. Öğrencilerin sorularını yanıtladıktan sonra hatıra resmi çektiren Yeşilırmak, Kır Çiçekleri için, “Hiçbir şeyden vazgeçmelerini istemem, kesinlikle pes etmelerini de istemem. Onlar, kimseyi dinlemeden kendi bildikleri yoldan gitsinler. Tek tavsiyem bu benim” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN