Adana haberleri, Adana son dakika haberleri

Adana Haber

Adana'dan güncel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Güncel Adana Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Adana Haber Haberleri

Kahraman babanın kahraman kızı

Babası 1991'de İstanbul'da şehit olan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Özlem Şeker, babalar günü nedeniyle şehitliği ziyaret ederek, 'O benim kahramanım, onun bıraktığı yerden bayrağı devralıp polis oldum' dedi.

Kahve ile kamufle edilmiş 72 kilo esrar ele geçirildi

Adana polisi, kahve ile kamufle edilmiş 72 kilo esrar ele geçirdi, 1 kişi tutuklandı.

Adana'da ormanlık alanda bulunan cesedin kimliği belli oldu

Adana'nın Kozan ilçesinde 20 Nisan tarihinde ormanlık alanda tanınmaz halde bulunan cesedin, 9 aydır aranan özürlü İbrahim Yılmaz'a ait olduğu ortaya çıktı.

Bakan Nebati: 'Bu dönemi de atlatacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Nasıl ki 2008 Küresel Finans Krizi'nden, 2011 Avrupa Borç Krizi'nden büyüyerek çıktıysak, nasıl ki Gezi kışkırtmasını, hain darbe girişimini ve önümüze çıkartılan nice engelleri birer birer aşıp yolumuza güçlenerek devam ettiysek, bu dönemi de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aynı ruhla aşmasını biliriz. Biz sabrı da sebatı da gayreti de iyi biliriz, kimsenin hiçbir kuşkusu, şüphesi olmasın' dedi.

İlber Ortaylı'dan Adanalılara: 'Yeter ki elinizdeki imkanları iyi değerlendirin'

Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Adana'nın Türkiye'nin en zengin yeri olmaması için hiçbir engel olmadığını belirterek, Yeter ki elinizdeki imkanları iyi değerlendirin' dedi.

Adana'da 514 bin 831 öğrenci karne sevinci yaşadı

Adana'da 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sonunda 514 bin 831 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Bakan Nebati: 'Bin marka kooperatifiyle 1 milyar dolar ihracat hedefimiz var'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kadın Kooperatiflerimiz için belirlediğimiz yol, öncelikle 2022'de 81 ilden 81 marka kooperatifimizi istediğimiz seviyeye çıkartacaktır. Daha sonra, bu heyecanı ülkemizdeki 973 ilçemizin her birine taşıyarak 2023 yılında bin marka kooperatifimizi 1 milyar doları aşan ihracat yapabilen bir konuma getirmeyi hedefliyoruz dedi.

Karne hediyesi hayatındaki engelleri kaldırdı

Adana'nın Kozan ilçesinde ilkokul 3. sınıf öğrencisi Bilal Uludağ'ın karne hediyesi hayatındaki engelleri kaldırdı. Küçük Bilal karne hediyesi olarak alınan tekerlekli sandalyesiyle duygulu anlar yaşadı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Adana'da

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Adana'ya geldi.

Mor tarlaların hanımağaları

Adana'nın kırsal ilçesi Feke'de 4 kadın girişimcinin kurduğu lavanta bahçeleri 49 kadına daha ilham oldu. Kadınların 510 dönümde oluşturduğu lavanta bahçeleri ziyaretçi akınına uğruyor.

Akdeniz'in taban su sıcaklığı 49 dereceye ulaştı

Jeofizik Mühendisleri Odası Genel Merkez Onur Kurulu Üyesi, Jeofizik Yüksek Mühendisi Melih Baki, Akdeniz'in taban su ısısı sıcaklığının 49 dereceye ulaştığını belirterek, bu ısınmanın Karadeniz'e yayıldığını belirterek, Bu ısınma sonucu aşırı derecede buharlaşma oluyor. Onu da hava akımları nereye sürüklerse orada yağmur yağıyor. Şu anda dengesiz bir iklim var dedi. Baki, dere yataklarının doğanın boşaltım sistemi olduğunu, imara açılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Her 100 kişiden 5'inde beyin tümörü görülüyor

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Yusuf Emrah Gergin, her 100 kişiden 5'inde beyin tümörü geliştiğine dikkat çekerek, 'Baş ağrısı, sürekli hastalık hissi, kusma, bulantı ve uyuşukluk, görme ve konuşma sorunları' gibi belirtilerin, hastalığın habercisi olduğunu söyledi.

Adana'da kaçak kazı yapan 3 kişi yakalandı

Adana'nın Aladağ ilçesinde kaçak kazı yapan 3 kişi gözaltına aldı.

Adana'da 14 milyon 682 bin 300 kaçak sigara ele geçirildi

Adana polis 14 milyon 682 bin 300 doldurulmuş kaçak sigara ele geçirdi.

Cono mahallesine uyuşturucu operasyonu

Adana'da 'Cono mahallesi' olarak bilinen Ulubatlı Hasan Mahallesi'ne uyuşturucu operasyonu yapıldı.

Vali Elban: '247 bin öğrencimiz kod okuryazarı haline geldi'

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, 247 bin öğrencinin kodlama eğitimiyle buluştuğunu ve kod okuryazarı haline geldiğini söyledi.

Yüreğir Belediyesi Kültür Sanat Günleri sezonunu açtı

Yüreğir Belediyesi'nin düzenlediği açık hava söyleşisine olan yoğun ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen yazar Hayati İnanç, 'Muhteşem bir manzara, Sultanahmet Meydanı gibi' dedi.

Kardelen Kupası'nda şampiyon Sarıçam Spor Lisesi

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi'nin bu yıl 12'ncisini düzenlediği Kardelen Kupası'nda şampiyon Sarıçam Spor Lisesi oldu.

Yerel yönetim destekledi, kadınlar üretime geçti

Adana'nın Kozan ilçesinde kırsal mahallerde yöresel lezzetler üreten kadınlar, Türkiye'nin dört bir yanından gelen siparişler için yoğun mesai yapıyor.

Toplam 6606 haber.