Adana haberleri, Adana son dakika haberleri

Adana Haber

Adana'dan güncel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Güncel Adana Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Adana Haber Haberleri

Çukurova'da kreş başvuruları başladı

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri için başvurular başladı. Bu yıl kreşlere 2018 yılının 9, 10, 11 ve 12 ayı dolduranlar ile 2019 yılı doğumlulardan 36 ayı dolduran çocuklar kabul edilecek. Başvurusu sayısının kontenjanın üzerinde olması halinde geçen yıllarda olduğu gibi noter huzurunda kura çekimi yapılacak.

Antik kentte kral mezarını dinamitle havaya uçuracaklardı

Adana'nın Kozan ilçesinde bulunan Anavarza Antik Kentinde Kral mezarı olarak bilinen ve üzerindeki süslemeler ve ölüm sonrası sahneler ile eşsiz bir değere sahip olan tarihi yapıyı dinamitle havaya uçurmak için kaya yüzeyinde 9 adet dinamik çukuru açan defineciler son anda fark edilmeleriyle amaçlarına ulaşamadılar.

Yaz tatilini çocuğunuzun kişisel gelişimi için fırsata çevirin

Medline Adana Hastanesi'nden Uzman Klinik Psikolog Fulda Karaçiçek, öğrenmenin sadece okulda okuma ve yazma şeklinde değil aynı zamanda sokakta, arkadaşlar arasında veya evde de gerçekleştiğini belirterek, ailelerin yaz tatilini çocuklarının kişisel gelişimi için fırsata çevirebileceklerini söyledi.

Adana'da preoperatif anestezi değerlendirmesindeki hedefler tartışıldı

Preoperatif Anestezi Değerlendirmesinde Hedefler Neler Olmalı? konulu TARD Çukurova Bilimsel Toplantısı, Başkent Üniversitesi Adana Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Kışla Yerleşkesi'nde gerçekleşti.

Dolandırılan kadının feryadı

Adana'da 58 yaşındaki Sultan Perdancı, iş yerini kiraya verdikleri şahıslar tarafından sahte senetle dolandırıldığını, ölen eşinin hatır senedi verdirdiği kişi tarafından da mal varlığına icra konularak dolandırıldığını öne sürdü. 16 senedir hukuk mücadelesini sürdüren kadın, artık davalarının bitmesini istiyor.

Engelli öğrencilerin hayalleri gerçek oldu

Adana'da eğitim görüp mezuniyet sevinci yaşamayı hayal eden bedensel ve zihinsel engelli 30 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Cübbe giyen, diploma alan ve kep atan öğrencilerin mutlulukları gözlerine yansıdı.

Adana'da uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklama

Adana'da iki ayrı operasyonda, uyuşturucu sattıkları öne sürülerek gözaltına alınan 4 zanlı tutuklandı.

Otomobilinden 11 silah çıktı, 'buldum' dedi

Adana'da yunus ekiplerinin durdurup arama yaptığı otomobilin ses sisteminin içinde 11 silah ele geçirilirken, zanlı silahları yolda bulduğunu söyledi.

Polisin 'dur' ihtarına uymayınca duvara çarptı

Adana'da polisin dur ihtarına uymayarak kaçan sürücü, otomobiliyle bir okulun istinat duvarına çarptı. Kazada sürücü yaralanırken, yanında bulunan iki arkadaşı gözaltına alındı.

Kamu hastanesini 2 milyon lira zarara uğratanlara operasyon

Adana'da bir kamu hastanesindeki ilaçları satarak 2 milyon 56 bin lira devleti zarara uğrattığı öne sürülen, aralarında hemşirelerin de olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Kozan'da selin izleri siliniyor

Adana'nın Kozan ilçesinde meydana gelen sel felaketinin izleri siliniyor.

Türkiye - Moğolistan İş Konseyi Ortak Toplantısı

Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Ortak Toplantısında, her iki tarafın tüm alanlarda iş birliğinin daha da gelişmesi isteği ve kararlılığında olduğunu bildirdi.

Adana'da araçlardan hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı

Adana'nın Pozantı ilçesinde, otoyoldaki dinlenme tesislerinde araçlardan hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 şüpheli tutuklandı.

Yağmurun vurduğu tarım işçilerine belediye sahip çıktı

Adana'da etkili olan şiddetli yağışlarda yaşam alanları sular altında kalan mevsimlik tarım işçilerine Yüreğir Belediyesi sahip çıktı. Başkan Kocaispir'in talimatı ile harekete geçen ekipler, çadır alanını onardı, yemek dağıttı.

Final'den uluslararası eğitim atağı

Final Eğitim Kurumları, sunduğu çift diploma imkanıyla verdiği eğitime, uluslararası nitelik kazandırıyor.

Pozantı'da 'Açık Hava Sinema Günleri' başlıyor

Pozantı Belediyesinin Hacı Mustafa Gülü anısına düzenlediği Açık Hava Sinema Günleri 17 Haziran Cuma günü başlıyor.

Ceyhan'da uyuşturucu satıcılarına operasyon: 9 gözaltı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı.

Boşanma aşamasındaki kadının hayatta kalma çığlığı

Adana'da boşanma aşamasındaki eşinin iş yeri, evi ve arabayı yakmasının ardından gözyaşlarına boğulan kadın ''Evi, arabayı, dükkanı yakıp sonra da seni öldüreceğim' demişti. Bunları yaptı şimdi serbest, ben öldükten sonra beni korumayın' diye feryat etti.

Çocuk parkındaki cinayete bir tutuklama

Adana'da çocuk parkında husumetlisini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Toplam 6606 haber.