Adana haberleri, Adana son dakika haberleri

Adana

Adana'dan güncel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Güncel Adana Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Adana Haberleri

Motosiklet sürücülerine ceza yerine kask

Adana'nın Kozan ilçesinde trafik ekipleri, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ile birlikte motosiklet sürücülerine yönelik kask denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde motosiklet sürücülerine kask takmaları için ilk kez ceza yazılmadı kask takma sözü alınarak kask hediye edildi.

TSE'den 'ayna komiteler' kampanyası

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Adana'da düzenlenen 'Standartlara Yön Ver' seminerinde sanayicileri ayna komitelere katılmaya davet etti.

Adana'da polis okul önlerinde denetim yaptı

Adana'da polis, okulların çevresindeki iş yerleri, park ve metruk binalarda denetim yaptı.

'Gondolda Sinema' keyfi

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında Seyhan Nehri üzerinde 'Gondolda Sinema' gösterimleri devam ediyor. Gondollara sığmayan Adanalıların bir bölümü de film gösterimini Seyhan Nehri kıyısına kurulan platformlardan izledi.

35 yıl arayla aynı üniversitenin hem tıp hem hukuk fakültesini bitirdi

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1985 yılında mezun olan Çukurova Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anada Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Özcengiz, 2020 yılında da aynı üniversitenin hukuk fakültesini bitirdi.

Mobilya sektörüne aşı dopingi

Adana Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı, korona virüs aşılarının vurulmasıyla birlikte sektörde hareketliliğin yeniden başladığını, önümüzdeki dönemlerde sektördeki hacmin daha da artacağını söyledi.

'Dijital sazan sarmalını' Adana polisi çözdü

Adana polisi, e-ticaret sitesinden cep telefonu ilanı verip, 34 kişinin kimlik bilgileriyle 1 milyon 300 bin lira dolandırdığı öne sürülen karı-koca ile kadının 2 kardeşini yakaladı. Şüphelilerin, mağdurların arasında para trafiği sağladığı yöntem, başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Kıvanç Tatlıtuğ'un paylaştığı 'Organize İşler 2 Sazan Sarmalı' filmini akıllara getirdi.

Evden 9 kamyon çöp çıkarıldı

Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri İstiklal Mahallesi'nde bir kadının yaşadığı evden 9 kamyon dolusu çöp çıkarıp, evin temizliğini ve dezenfeksiyonunu gerçekleştirdi.

Eşi koronaya yakalanan damattan 'aşı olun' çağrısı

Adana'nın Kozan ilçesinde Gülüzar İmir adlı gelin düğünden kısa bir süre sonra korona virüse yakalanarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Ramazan İmir, eşinin hastalığı ağır geçirdiğini belirterek, herkesi aşı olmaya davet etti.

Kozanlılar dolu ve şiddetli yağmura hazırlıksız yakalandı

Adana'nın Kozan ilçesinde dolu ve şiddetli yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

Başkentteki Adanalılar Aladağ'da buluştu

Adana'nın sesini başkente duyurmayı ve devlet büyüklerini ilçelere davet ederek sorunlara çözüm üretmeyi hedefleyen Başkentteki Adanalılar Derneği'nin bu ayki hizmet durağı Aladağ oldu.

İlçelerde sinema gösterimi

Adana Altın Koza Film Festivali; film gösterimleri, konserler, söyleşiler ile devam ederken bu yıl festival kapsamında sinema 11 ilçede halkla buluştu.

Başkan Akay öğrencilerle çöp topladı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, öğrencilerle birlikte çöp topladı

Adana Şehir Hastanesi: 'Bebek Dostu'

Sağlık Bakanlığı tarafından Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine, 'Anne Bebek Sağlığı Hizmet' kapsamında 'Bebek Dostu Hastane, Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım ve Anne Dostu Hastane' belgesi verildi

Çadırda yaşayan çocuklara hamburger ve oyuncak dağıtıldı

Adana'da mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına 400 hamburger ve oyuncak dağıtıldı.

Kaza kurbanı fenomen tostçu gözyaşlarıyla toprağa verildi

İstanbul'dan dönüşte Niğde'nin Ulukışla ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 'Tostçu Mahmut' olarak bilinen Anıl Kurt, ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kocaispir lezzet tutkunlarını Adana'ya davet etti

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yerli ve yabancı tüm lezzet tutkunlarını 8-9-10 Ekim tarihlerinde Adana'ya davet etti.

Yoldan geçen hünnap tüccarı hayatını değiştirdi

Adana'nın Kozan ilçesinde 5 yıldır arazisinde hünnap yetiştiren ancak pazar bulamadığı için bahçesini bozmayı düşünen çiftçi Şahin Bolat'ın hayatını, yoldan geçen bir hünnap tüccarı değiştirdi. 10 ton hünnap hasat eden ve kilosunu 8 liradan satan Bolat, bu sene kazancının iyi olduğunu söyledi.

Kırk yıl hatırı, birçok yararı var

Medline Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Selva Oturakçıibogil, dünya üzerinde telvesiyle ikram edilen tek kahve türü olan Türk kahvesinin sağlık açısından birçok şifayı içinde barındırdığını söyledi.

Toplam 2943 haber.

Adana'dan güncel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Güncel Adana Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.