Bilim ve Teknoloji

Mersin'den Bilim ve Teknoloji haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Teknoloji Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Dijital Liderler Mersin'de projesinde geleceğin iş dünyası ve E-Ticaret konuşuldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 2020 yılında hayata geçirdiği 'Dijital Liderler Mersin'de projesine devam ediyor.

Mersin Teknopark'ta üniversite-sanayi işbirliği odaklı yeni dönem

Mersin Teknopark Genel Müdürü İhsan Gültekin, Teknopark firmalarıyla bir araya geldiği tanışma toplantılarında girişimcilerden tam destek aldı.

Covid geçirmez kumaşın kullanıldığı sınıfta vaka görülmedi

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir ilkokulun sınıfında korona virüsü öldüren masa örtüleri kullanıldı. 8 hafta boyunca sınıftaki hiçbir öğrencide korona virüs vakası görülmedi.

Mersin'de 'Yetenek Dönüşüm' projesi hayata geçti

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 'Yetenek Dönüşüm' projesini hayata geçirdi. Proje çerçevesinde genel muhasebe alanında sertifika programına katılmak isteyen adaylar, hem seçmelerde yer aldı hem de mülakat deneyimi kazandı.

MEÜ Gençlik Akademisi törenle açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyük ve imkanları çok kuvvetli bir devlet olduğunu belirterek, Türkiye'nin önü çok açık, nitelikli genç nüfusu var. Gelir kaynakları çok olan bir devlet. Türkiye sanayide, teknolojide ilerleyecek dedi.

Dünya İçin Büyük Tehlike Arz Ediyor. Eğer Dünya'ya Çarparsa Bir Çok İnsan Hayatını Kaybeder.

Rus bilim adamları, Apofis isimli bir göktaşının 13 Nisan 2029'da Dünya’ya yakın bir konumdan geçeceğini ve çok büyük bir tehlike oluşturduğunu iddia etti.

Yarın Temeli Atılacak Mersin Metro Durakları - Mersin Metro Projesi'nin Detayları

Mersinlilerin merakla beklediği Mersin Metro projesi'nin temeli yarın atılıyor. Mersin metro projesinin durakları, İstasyon ve güzergahları - Mersin Metro projesi'nin detayları haberler33.com 'da

James Webb Uzay Teleskobu Yerine Yerleşmesinin Ardından NASA'nın Web Sitesine Erişim Sağlanamıyor!.

NASA bugün James Webb'i uzay'a fırlattı. Bir süre sonra NASA'nın web sitesine erişim kesildi. NASA tarafından bir açıklama henüz yapılmadı.

Teknoloji Atölyesindeki çocuklar yeni yarışmalara hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesinde eğitim alan öğrenciler, kısa sürede aldıkları iki ödülün ardından yeni başarılara imza atmak için çalışıyor. Ortaokul düzeyindeki öğrenciler 15 Ocak'ta Adana'da yapılacak VEX Robotics Yarışmasına hızlı bir robot tasarlayarak hazırlanırken, lise düzeyindeki öğrenciler ise İstanbul'da 8-9 Ocak'ta gerçekleştirilecek VEX Robotics Yarışmasına katılacak.

Tekli: 'Türkiye'nin savunma, havacılık ve uzay sanayi yatırımları Anadolu'ya yayılmalıdır'

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, Türkiye'nin artık savunma havacılık ve uzay sanayisinde Amerika'nın, Fransa'nın, Rusya'nın, Çin'in oturduğu masada olduğunu belirterek, Türkiye'nin savunma, havacılık ve uzay sanayi yatırımları Anadolu'ya yayılmalıdır dedi.

Toroslar Belediyesinin mini ada robotu Mersin Bilim Şenliği'nin gözdesi oldu

Mersin Bilim Şenliği Havacılık, Uzay ve Otomasyon Fuarında, Toroslar Belediyesinin mini ada robotu, katılımcıların ilgisini çekti.

Seçer, robotik kodlamada ödül kazanan öğrencilerle buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesinde eğitim alan ve robotik kodlama yarışmasında ortaokul ve lise düzeyinde başarı göstererek ödüle layık görülen öğrencilerle Tarsus Gençlik Kampında bir araya geldi. Seçer, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

Mersin Havacılık, Uzay ve Otomasyon Bilim Şenliği başladı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu, Toroslar iş birliği ile TÜBİTAK 4007 Programı kapsamında destek alan Mersin Havacılık Uzay ve Otomasyon Bilim Şenliği başladı. Şenliğin açılışına katılan Mersin Valisi Ali İhsan Su, 'Bugün kendi SİHA, İHA ve TİHA'larımızı yapıyoruz. İnşallah çok yakın zamanda milli muharip uçağımızı da yapacağız' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Gençlerimizi bilimsel projelerde teşvik etmeye hazırız'

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, öğrencilere nitelikli bir eğitim hayatı sunmanın yanı sıra bilimsel faaliyetlere ilgilerinin arttırılmasını da önemsediklerini söyledi.

Tarsus Bilim Atölyesi öğrencileri, Robotik Yarışmasında jüri özel ödülü aldı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesinde eğitim gören öğrenciler başarılarına yenilerini ekliyor. Öğrenciler, Manisa Celal Bayar Üniversitesinde Eğitimde İnovasyon Derneği ve STEM Eğitimcileri Derneği iş birliğiyle düzenlenen VEX IQ Challenge Robotik Yarışmasında jüri özel ödülünü kazandı.

Geleceğe yön verecek fikirler 'Tekno Toroslar' ile filizlenecek

MERSİN (İHA) – Toroslar Belediyesinin 'Tekno Tonoslar' projesi hayata geçiyor. Toroslar Belediye Meclisinde, belediyenin ödüllü projesi 'Tekno Toroslar' ile ilgili 'Genç Dostu Şehirler' projesinin gerçekleştirilmesine ilişkin işbirliği protokolünün imzalanması için Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Çocuk Bilim ve Teknoloji Atölyesi öğrencilerinden büyük başarı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Tarsus'taki Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'nde eğitim gören öğrenciler, 'maske kullanımını artırmaya' yönelik geliştirdikleri oyunla derece aldı.

Rosatom, Barış ve Kalkınma İçin Bilim Forumu'nu gerçekleştirdi

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, Barış ve Kalkınma İçin Bilim Forumu'nu, UNESCO Rusya Federasyon Komisyonu himayesinde, Rusya'daki nükleer endüstrinin en büyük merkezlerinden biri olan Nijniy Novgorod'da düzenledi.

Rosatom'un Global Atomic Quiz yarışmasına Türkiye'den büyük ilgi

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom'un Dünya Bilim Günü dolayısıyla düzenlediği Global Atomic Quiz'e Türkiye'den ilgi büyük oldu. Türkiye, 10 Kasım'da 70'ten fazla ülkede bini aşkın kişinin katılımıyla düzenlenen ve sadece 24 saat süren bilgi yarışmasında en fazla katılımcı sayısına sahip ilk 3 ülke arasına girdi.

Toplam 149 haber.