Bilim ve Teknoloji

Mersin'den Bilim ve Teknoloji haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Teknoloji Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Mersin, 'What To Mersin' portalı ile dünyaya açılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kısa bir zaman sonra hayata geçirilecek olan 'What To Mersin' projesinin içeriğini belirlemek adına paydaşlarla bir araya geliyor. Mersin'in tarihi, kültürel ve turizm potansiyelini, ulusal ve uluslararası alanda görünür kılmayı hedefleyen proje kapsamında internet portalı oluşturulacak.

Rosatom, 10 Kasım Dünya Bilim Günü'nde Atomic Quiz etkinliğini başlatıyor

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, 10 Kasım Dünya Bilim Günü'nde uluslararası bir eğitim projesi olan Global Atomic Quiz etkinliğini başlatıyor.

Aralık ayında Dünya'ya giden Eyfel Kulesi'nin büyüklüğündeki Asteroit

4660 Nereus veya 1982 DB olarak adlandırılan bu belirsiz yumurta şeklindeki asteroit yaklaşık 330 metrelik bir boyuta sahiptir. Ancak potansiyel olarak tehlikeli olduğu düşünülse de, keşif potansiyeline de sahiptir.

NASA bilim adamı cevaplıyor: En son ne zaman bir asteroit Dünya'ya çarptı?

NASA bilim adamı Marina Brozoviç'e göre, cevap bir asteroit tarafından vurulma tanımınıza bağlı.

İnstagram çöktü Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor hatası ile karşılaşılıyor işte detaylar

07.11.2021 Pazar İnstagram 22:30 itibariyle çöktü. İnstagram kullanıcıları Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor ve Oops, an error occurred. hatasıyla karşılaşıyorlar. İşte detaylar haberimizde...

MESKİ, 50 adet DMA bölgesinin yapımına başladı

MESKİ Genel Müdürlüğü, teknolojik yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. MESKİ, 50 adet DMA bölgesinin yapımına başlarken, SCADA Merkezi ile pilot bölgede yaşayan abonelerin su faturalarında yüzde 10, su arıza oranlarında ise yüzde 60'lık bir düşüş yaşandığı belirtildi. Toroslar ilçesi Demirtaş, Portakal, Turgut Türkalp ve Mithat Toroğlu mahallelerindeki 8 bin 779 aboneden yıllık 461 bin 484 metreküp su tasarrufu sağlandığı bildirildi.

Whatsapp Kullanıcılarına Kritik Uyarı: Son 2 Gün

Whatsapp Mesajlaşma uygulaması, 1 Kasım'dan itibaren bazı telefonlarda artık Whatsapp'ın çalışmayacağını/Güncellenmeyeceğini açıkladı.

Son Dakika: FACEBOOK'UN YENİ ADI: META OLDU

Sosyal medya devi Facebook yeniden markalaşma süreci kapsamında adını Meta olarak değiştirdi. Şirket adında yapılan değişiklik Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaları etkilemeyecek, yalnızca çatı şirketin adı Meta olarak değişecek.

Google 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel Doodle yaptı. Google böylece 29 Ekim'i Kutlamış Oldu!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı unutmayan Google bu özel günü Doodle ile kutladı. Önemli gün ve tarihlerde kullanıcılarını şaşırtmaya devam etmekte olan dev arama motoru, Türk milletinin tarihinde yeni bir devrin kapılarının açıldığı Cumhuriyet Bayramı'na özel en temel sayfasını TBMM görseli ile değiştirdi. 1925 senesinden bu yana en temel "Milli Bayram" olarak kutlanmaya başlanan 29 Ekim'de Doodle tasarımına tıklayan kullanıcılar, Cumhuriyet Bayramı'nın tarihi hakkında bilgi edinebilecekler. TBMM'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her sene 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta coşku ile kutlanıyor. İşte, 29 Ekim'in tarihi, önemi ve anlamı hakkında bilgiler haber içeriğimizde.

Nükleer teknolojinin yenilikçi ilerleyişi sürüyor

Küresel enerji piyasalarında yaşanan krizin etkileri keskin bir şekilde hissedilirken, 2050'ye kadar net sıfır emisyona ulaşmak için nükleerin de aralarında bulunduğu yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelme konusu gündemde kalmaya devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanı Demir, MTOSB'de sanayicilerle buluştu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, beraberindeki heyet ile birlikte Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde (MTOSB) incelemelerde bulunarak sanayiciler ile bir araya geldi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na yeni lojistik destek aracı

MERSİN (İHA) – Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Koluman'ın Mersin'deki fabrikasında üreteceği 8x8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi'nin sözleşmesini imzaladı. Demir, 'İmzalayacağımız 8x8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi sözleşmesi ile güvenlik güçlerimizin sahip olduğu kara araçları ailesine yakın zamanda yeni bir fert daha katılmış olacak' dedi.

SSB Başkanı Demir: 'Savunma sanayinde Türkiye artık başka bir boyuta geldi'

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye'nin savunma sanayinde artık farklı bir boyuta ulaştığını belirterek, Şuna inanarak söylüyorum, hamaset değil, bu ülkenin insanları, gençleri şuna inanmalı; eğer bir şey insan yapısı ise biz daha iyisini yaparız dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'İtfaiye Bilgi Sistemi'ne geçiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, 'İtfaiye Bilgi Sistemi'ne geçiyor. Olaylara daha hızlı ve etkin müdahale imkanı sağlayacak sisteme kentteki birçok kurum ve kuruluş da entegre olacak. Bu sayede bilgi alışverişi sağlanarak olayların başlangıçtan bitim aşamasına kadar en az zararla atlatılması sağlanacak.

Vali Su: 'Ülkemizde teknoloji alanında çok güzel işler başarıldı'

Bu yıl 21–26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da 13 bin yarışmacının katılımıyla gerçekleşen TEKNOFEST yarışmalarına Mersin'den katılarak 1 ikincilik ve 3 üçüncülük alma başarısı gösteren öğrencilere başarı belgeleri Vali Ali İhsan Su tarafından verildi.

Büyükşehir Belediyesinden muhtarlara özel 'Teksin E-Muhtarım' hizmeti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, muhtarların çalışmalarına kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilen ve muhtarlara özel olan 'Teksin E-Muhtarım' hizmetini devreye soktu. Türkiye'nin en kapsamlı belediye mobil uygulaması özelliği olan ve belediye hizmetlerini tek noktada toplayan Teksin'e entegre olan sistem üzerinden muhtarlar her türlü sorun ve taleplerini rahatlıkla iletebilecek, taleplerin sonuçlarını da aynı yerden takip edebilecek.

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüm ve geleceğin mesleklerine dikkat çekti

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada ve Mersin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, pandemiyle hızlanan 'Dijital Dönüşüm' süreciyle ilgili ortak çalışma yürüterek, uluslararası alanda yapılan araştırmaları değerlendirdi. Dijital dönüşüm ile birlikte talebi azalan ve artan mesleklere dikkat çekildi.

Rosatom, nükleer enerjinin potansiyelini anlatıyor

Pandemi nedeniyle geçen yıl düzenlenemeyen EXPO 2020, 1 Ekim'de Dubai'de başladı. Rusya pavyonu, sergi programı kapsamında çalışmalarına başladı. Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom'un da multimedya enstalasyonu ile yer aldığı Rusya pavyonunu ziyaret edenler, geçmişteki bilimsel ve kültürel başarıların yanı sıra, yenilikçi zihnin insanlığın yararına olacak biçimde geleceği nasıl şekillendirebileceğine ilişkin tanıtım gösterimini de izleme imkanı bulacak.

Son Dakika: Facebook İnstagram ve Whatsapp Çökme Sorunu Düzeldi!

04.10.2021 Pazartesi Saat 18:44'de başlayan facebook instagram ve whatsapp erişim problemi 05.10.2021 Salı Saat 01:12 itibariyle düzeldiği bildirildi. Bazı kullanıcılar hala girişte problem yaşadığını bildirdi.

Toplam 149 haber.