Bilim ve Teknoloji

Mersin'den Bilim ve Teknoloji haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Teknoloji Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Son Dakika: Facebook, İnstagram ve Whatsapp Hacklendiği için mi kapatıldı ? Saldırı mı aldı ? İşte Çok Önemli Açıklama! 03.11.2021 Çarşamba

03.11.2021 Pazartesi itibari ile saat 21:40'da başlayan sorunun kaynağı bilgi sızıntısı mı ? Açık bulunduğu için mi kapatıldı ? İşte önemli ağızdan Haberler33.com'a gelen önemli bilgiler!...

Facebook, Whatsapp ve İnstagram 3lüsü Çöktü! İşte Sorunun Çözümü Haberimizde! Resmi Açıklama Geldi!

Global çapta Milyarlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı İnstagram ve Facebook uygulamalarına saat 18.44'de başlayan erişim sorunu devam ediyor..

Akkuyu Nükleer A.Ş., Türkiye'nin en büyük teknoloji fuarına ilk kez katıldı

MERSİN (İHA) – Akkuyu Nükleer A.Ş., bu yıl TEKNOFEST'e ilk kez katılarak fuarın ana partnerlerinden biri oldu. Festival boyunca açık olan şirket standı, interaktif bir eğitim platformu haline geldi. Stantta, uzmanların sunumların yaptığı, belgesellerin yayınlandığı ve stant ziyaretçilerine yönelik ödüllü bilgi yarışmalarının düzenlendiği bir seminer merkezi kuruldu.

TEKNOFEST ikincisi gençler, başarılarını Rektör Çamsarı ile kutladı

Mersin Üniversitesi Girişim Limanı destekli Deep İmpact Gifted Coder Mersin takımı, TEKNOFEST 2021 İstanbul'da, İnsansız Su Altı Sistemleri Temel kategorisinde Mersin'i başarıyla temsil ederek Türkiye ikincisi oldu. Takım gençleri, başarılarını Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile kutladı.

Akdeniz'de 'TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri' başladı

MERSİN (İHA) – Mersin'de ilk kez 'TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri' düzenlendi. Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akdeniz Belediyesi ve Akdeniz Kaymakamlığı işbirliği ile 'Bilim Akdeniz'de Şenleniyor' etiketi ile düzenlenen 'TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri' başladı.

Mersin Üniversitesi'nden bir akademisyen Antarktika'ya gidiyor

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süphan Karaytuğ, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden Prof. Dr. Okan Külköylüoğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. İsmail Ömer Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi'nden Prof. Dr. Serdar Sak, Adıyaman Üniversitesi'nden Doç. Dr. Serdar Sönmez ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığından Dr. Oğuz Mülayim'den oluşan proje ekibi ile birlikte omurgasız hayvanlar üzerine çalışma gerçekleştirmek üzere Antarktika'ya gidecek.

Apple'da ekranı yakan açık buldu

Mersin’de Apple, Google ve Youtube gibi dünya devlerinde bulduğu açıklarla tanınan teknoloji meraklısı 21 yaşındaki Çayan Temel, İphone telefonlarda ekranı yakma noktasına getiren yeni bir açık keşfetti. Temel, açığı paylaştığını fakat açığın kapatılması noktasında Apple’ın herhangi bir sonuca henüz ulaşamadığını ileri sürdü. Temel ayrıca bilerek veya bilmeyerek yapılabilecek bu hatanın kullanıcıya zarar verebileceğini, ekonomik manada ise ortaya çıkacak zararın garanti kapsamında olmayacağını, zararı tüketicinin kendi cebinden karşılayacağını söyledi.

Toroslar Belediyesinin 'Mini Ada Robot'u serginin maskotu oldu

Toroslar Belediyesinin, Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisindeki standında ziyaretçileri karşılayan ’Mini Ada Robot’, serginin maskotu oldu.

Mersin Mezitli Belediyesi gençlik İnovasyon Merkezi Proje ödülü aldı

Mezitli Belediyesinin 'Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi' projesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ödüle layık görüldü. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Ankara'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisinde ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisinde, Toroslar Belediyesi rüzgarı

Gençlere yönelik hayata geçirdiği çalışmaların yanı sıra teknolojik yeniliklere ve gelişmelere verdiği önemle dikkat çeken Toroslar Belediyesi, Ankara'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisinde ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.

'Mersin Turizm Harita Rehberi' hazırladı, TEKNOFEST'te finale kaldı

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Yüksek Lisans Programı öğrencisi Bilal Er, tasarlayıp geliştirdiği web uygulaması 'Mersin Turizm Harita Rehberi' ile TEKNOFEST 2021'de finale kalkmayı başardı.

Seçer, 'Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'nde gençlerle buluştu

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus'ta kadınlar, çocuklar ve gençlere robotik kodlama başta olmak üzere teknolojik eğitimler sunacak olan 'Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'ni ziyaret etti. Seçer, 'Gerçekten günümüzün endüstri 4.0 teknolojisine ayak uyduracak bir altyapı faaliyeti açısından önemli bir çalışma' dedi.

Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin NASA'ya dava açıyor!

Amerika'li milyarder Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin, Ay'a iniş aracı ihale sürecinde teklifleri "kanunsuz ve kural dışı" biçimde değerlendirdiği gerekçesi ile NASA'ya dava açtı.

İphone 13 daha çıkmadan fiyatı belirlendi!

Tayvanlı araştırma firması Trendforce, iPhone 13 serisinin iPhone 12 ile aynı fiyat politikasını benimseyeceğini açıkladı. İşte tüm ayrıntılar...

Twitter neden çöktü? Twitter neden girilmiyor? 11 Ağustos Çarşamba

Twitter erişim sorunu ile bir kez daha gündeme geldi. Popüler sosyal ağ araçlarından Twitter'da dün ve bugün yaşanan erişim sorunu devam ederken fotoğrafı açıklaması yapıldı. Kullanıcılar sık olarak 'Twitter çöktü mü' sorusuna yanıt ararken, yapılan yazılı açıklamada "Bu sorunu çözmek ve en kısa bir süre içinde normal hale getirmek için çalışmayı devam ettiriyoruz" ifadesi kullanıldı. İşte Twitter'da yaşanan problem hakkında ayrıntılar

Fortnite: Ariana Grande geldi işte fiyat ve bilgiler

Mağazanın 5 Ağustos 2021 saat 02:00 CEST'de değişmesiyle birlikte Ariana Grande kostümü nihayet Fortnite Battle Royale'e geldi.

Whatsapp yeni özelliğini bu hafta içerisinde herkesin kullanımına sunacak. İşte o özellik

WhatsApp, açıldıktan sonra sohbetten kaybolan yeni özelliği 'bir kez görüntülenen fotoğraf ve videoları' kullanıma sunacağını duyurdu. Şirketten yapılan yazılı açıklamada "Bu haftadan itibaren herkezin kullanımına sunacağımız bu özellikle, gizli ve kaybolan medya göndermenin bu yeni yolu hakkında geri bildirim almayı sabırsızlıkla bekliyoruz" diye belirtildi.

Web 2.0 Araçları Nelerdir?

Web 2.0 araçları nelerdir sorusu, bilgisayar ve internet ile ilgilenen pek çok kişinin mutlaka merak ettiği bir sorudur. Web 2.0 araçları, artık günümüzde internet ve bilgisayarda oldukça fazla kullandığımız araçlara verilen bir addır.

Mersin Üniversitesi, bölgede ilk ve tek olacak

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi, insansız hava aracı İHA 0 ve İHA 1 pilot sertifikalarını verecek yetkili kurum oldu. Yetki belgesini almaya hak kazanan Mersin Üniversitesi, bu anlamda bölgede ilk ve tek olacak.

Toplam 149 haber.