Bilim ve Teknoloji

Mersin'den Bilim ve Teknoloji haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Teknoloji Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Dünya'da ki internet hızı sıralamasında Türkiye 99. sırada yer aldı

Pandemi sebebiyle bir çok kuruluşun ve kullanıcının zorunlu geçiş yapmış olduğu online eğitim, uzaktan çalışma gibi sistemler internet hızlarına ve altyapıya olan ihtiyacı daha da artırdı. Hizmet sağlayıcılar her geçen sene alt yapı hizmetlerini artırsa da Türkiye'nin hem internet hızı hem de altyapısı dünya ortalamasının altında seyretmeye devam ediyor.

Photoshop Arka Plan Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Photoshop arka plan rengi değiştirme, photoshop programı kullanan çoğu kişinin sorduğu ve internette de araştırdığı bir konudur.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaydetme Nasıl Yapılır?

Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme, pek çok kişinin merak ettiği sorular arasında yer alır. Whatsapp, günümüzde hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Peki uygulama üzerinde görüntülü konuşmaları kaydetme nasıl yapılır?

Görev Yöneticisi Açma Nasıl Yapılır, Görev Yöneticisi Neden Açılmaz?

Görev yöneticisi açma işlemi, bilgisayar ile içli dışlı olan her insan için mutlaka bilinmesi gereken bir konu haline gelmiştir. Çünkü bilgisayarlarda pek çok sorunun ya da bilginin kaynağına görev yöneticisi aracılığı ile ulaşırız.

Programlama Dilleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Programlama dilleri ve kullanım alanları, teknoloji ile ilgilenen pek çok insanın merak ettiği konular arasında yer alır. Ülkemizde ve dünyada gelişen teknoloji ile birlikte milyonlarca uygulama ve yazılım, programlama dilleri ile birlikte geliştirilmiştir.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Açılmayan telefondan veri kurtarma sorusunu internet üzerinden arıyorsanız, bu korkunç durum başınıza gelmiş demektir.

Eylül'de tanıtımı planlanan İphone 13 serisinde devrim niteliğinde seri, ters kablosuz şarj özelliği!

Eylül'de tanıtımı planlanan İphone 13 serisinde sızıntılar ve iddialar gelmeye devam ediyor. İphone 13'de çıkması planlanan bir başka özellik ise seri, ters kablosuz şarj desteği oldu!

Son Dakika: İnstagram'a gece yarısı yeni güncelleme geldi!

Son Dakika: İnstagram'a gece yarısı yeni güncelleme dahil edildi! İnstagram Web sürümüne Paylaşım istatistiği görebilme eklendi.

Uçan otomobil hayali gerçek oldu. İki Havalimanı arasında uçuş yaptı!

Uçan otomobil hayali gerçek oldu. İki Havalimanı arasında uçuş yaptı!

EXXEN 3 yıllığına Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi yayınları kazandı. EXXEN abonelik fiyatları artıp artmayacağı merak konusu oldu

EXXEN 3 yıllığına Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi yayınları kazandı. EXXEN abonelik fiyatları artıp artmayacağı merak konusu oldu

HABERLER33 artık Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da!

Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle Yenilendi! Haberler33 Bundle de Hemen indirin takip edin...

Hollandalı ödeme kuruluşu Mollie değerini 800 milyon dolar daha arttırdı

Hollandalı ödeme kuruluşu Mollie değerini 800 milyon dolar daha arttırdı

NASA'dan Korkutan Açıklama: Dünya beklenenden daha hızlı ısınıyor. Isı tutumu ikiye katlandı.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA), Dünya’nın Güneş'ten gelen enerjiyi tutma miktarının "benzeri görülmemiş şekilde" artarak 2005-2019 yılları arasında ikiye katlandığını belirtti.

Son Dakika Haber: Google Search Console Insights herkese aktif edildi...

Son Dakika Haber: Google Search Console Insights herkese aktif edildi...

Son Dakika: İphone 13 Fiyatları ve Renkleri Sızdırıldı!...

Merakla beklenen iPhone 13'le ilgili yeni gelişme... Apple'ın 2021 eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelinin fiyatı ve renkleri sızdırıldı.

Twitter çöktü mü? Twitter engellendi mi? İçerik mevcut değildir sorunu!

Twitter çöktü mü? Twitter ne oldu? TWitter özellike masaüstü giriş sağlanıyor ancak içerik mevcut değildir sorunu yaşanıyor. Peki Twitter ne oldu? Twitter engellendi mi?

OnePlus Nord N200 5G Haziran Ayında Çıkıyor mu ? İşte Piyasaya Sürülme Tarihi...

En yeni OnePlus high-end akıllı telefonların piyasaya sürülme tarihi hakkında spekülasyonlar yapılıyor ve Haziran’da bir söylenti tarihi OnePlus Nord N200 5G ile ilişkilendirildi.

İnstagram Save a Dog Bağışı Nedir ? Save a Dog Bağışı Nasıl yapılır ?

Instagram kullanıcıları bugün 'Save a dog' paylaşımlarıyla karşı karşıya geldi. Bunun üzerine kullanıcılar, Instagram'da 'save a dog' bağışı nedir, nasıl yapılır sorularına yanıt aramaya başladı.

Son Dakika: İstihbarat Ekibi Artık Whatsapp Şifreli Mesajlara Erişebilecek...

Son Dakika haber: istihbarat kurumları, WhatsApp şifreli yazışmalarına erişebilecek

Toplam 149 haber.