Bilim ve Teknoloji

Mersin'den Bilim ve Teknoloji haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Teknoloji Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden Electronics Arts hacklendi!...

Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden Electronics Arts, siber saldırının hedefi oldu.

Toros Üniversitesi SmartLab Teknoloji Transfer Ofisi faaliyete başladı

Toros Üniversitesi SmartLab Teknoloji Transfer Ofisinin, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Yenilik Merkezinde faaliyete başladığı bildirildi.

Dikkat!: En Büyük Siteler'e Büyük Siber Saldırı 26 Milyon'dan Fazla Hesap Çalındı.

Son Dakika: Apple, Amazon, Facebook ve Twitter dahil birçok siteye siber saldırı: 26 milyondan fazla hesap çalındı.

İnstagram hesabım neden kapandı? Hangi durumda instagram hesabım kapanır ?

Instagram olağan dışı hareketler gördüğü hesabı askıya alabiliyor ya da kapatabiliyor. Ancak bu durum sadece hesabın olağan dışı hareketleri ile sınırlı değil. Çeşitli nedenlerle hesaplar süreli ya da süresiz olarak kapatılabiliyorlar. Peki, Instagram hesabı hangi durumlar kapatılır, neden kapatılır?

Mezitli'de Bilim Köyü öğrencilere kapılarını açtı

Mezitli Belediyesinin desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Mersin Bilim Köyü tamamlandı.

Bozyazı'da Bilim Fuarı açıldı

Mersin'in Bozyazı ilçesinde Anadolu Lisesi ve Tekmen Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fuarda, öğrencilerin hazırladığı 47 proje sergileniyor.

Mersin Gençlik Teknoloji Zirvesi sona erdi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, 'Başımız dik, gözümüz zirvede' sloganıyla alanında uzmanları ve gençleri buluşturduğu Mersin Gençlik Teknoloji Zirvesi sona erdi. Zirvenin kazanan 20 takımı belirlendi. 5 gün süren etkinlik boyunca bin 700 öğrencinin eğitim alması sağlandı. Jüri tarafından ön değerlendirmeye alınan projeler son olarak halk oylamasına sunuldu ve 12 bin 455 vatandaş tarafından oylandı.

Yenişehir Belediyesi robotik kodlama takımından büyük başarı

Bilim Kahramanları Derneği tarafından 'Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor' ismiyle düzenlenen FIRST LEGO League Explore Programı 7. Sezon Çevrimiçi Festivallerinde, The Lego Of King Yenişehir robotik kodlama takımı 'Kaşifler Bir Arada Ödülü' kazandı. Dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan festivalde ödül alan minikler mutluluklarını Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 'Dijital Tır'ı Mersin'e geliyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerini dijital sunumlarla anlattığı 'Dijital Tır'ı, Mersin'de ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Mersin Gençlik Teknoloji Zirvesi başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Başımız dik, gözümüz zirvede' sloganıyla alanında uzmanları ve gençleri buluşturan Mersin Gençlik Teknoloji Zirvesini 19 Mayıs'ta başlattı. 5 gün sürecek etkinliğe Türkiye'nin dört bir yanından katılan 60 öğrenci teknoloji takımları oluşturdu. Öğrenciler projelerini 226 katılımcı öğrenciyle paylaştı. Teknoloji Zirvesi, proje geliştirme süreciyle devam edecek.

Elon Musk Takipçilerine sordu: Tesla'da Doge Kabul Edelim mi ?

Elon Musk’tan flaş anket: Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini istiyor musunuz?

Windows 10X: Microsoft Çift Ekranlı Cihazlar için Tasarladığı İşletim Sistemini Askıya Aldı!.

Microsoft'un başlangıçta çift ekranlı cihazlarda çalışmak üzere tasarladığı iddialı işletim sistemi Windows 10X'in iptal edildiği bildirildi.

PlayStation 5 2022'de Yeniden Tasarlanarak Piyasaya Çıkacak!..

PlayStation 5, oyun konsolunun performansını artırabilecek raporlara göre teknik özelliklerde yeni bir dahili destek alıyor olabilir. İşte bildiğimiz her şey.

Facebook Messenger ile 50 kişiye kadar video ve grup video görüşmeleri yapabilirsiniz. İşte Detaylar.

Facebook Messenger, Messenger Odalarını kullanarak 50'ye kadar kişiyle bire bir video görüşmeleri ve grup video görüşmeleri yapmanızı sağlar. İşte Detaylar..

Dikkat!: PARİBU'da Şikayetler Arttı. 14.326 Toplam Şikayet Mevcut!. Kripto Para Firması Tehlikede mi?

Paribu'da Nisan Ayın'da Şikayetler yüzde 60 arttı. Kullanıcı Şikayetleri Artmaya devam ediyor.

Twitter'de Devrim Niteliğindeki Özellik Cash App Test Ediliyor. Twitter'den Açıklama geldi.

Twitter'de Devrim Niteliğindeki Özellik Test Ediliyor. Twitter'de Kullanıcılar Arası Para Transfer Özelliği! Açıklama Geldi

Whatsapp Kullanıcıları İçin Kritik Geri Sayım Başladı. Son 9 Gün. İşte Detaylar...

Yeni gizlilik sözleşmesi kararında ısrarcı olan WhatsApp'ın, ocak ayında gelen tepkiler üzerine uzattığı süre dolmak üzere. 15 Mayıs itibarıyla sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları ağustos ayında silinecek.

Whatsapp Web Görüntülü Arama Özelliği Eklendi!.. İşte detaylar..

WhatsApp Web'de Görüntülü arama dönemi başladı. Dünyaca ünlü haberleşme platformu WhatsApp yeni uygulamasıyla ilgili tanıtım mesajları gönderilmeye başladı. Peki, WhatsApp Web'de Görüntülü arama nasıl yapılır? İşte merak edilip araştırılan detaylar...

Telegram Çok büyük bir adım atıyor... Çok Yeni Özellik Geliyor... Telegram kullanıcıları bu özelliği sevecek...

WhatsApp'ın en büyük rakibi Telegram, yeni özelliğini resmi olarak duyurdu. Çok yakında görüntülü ve sesli grup sohbetleri yapılabilecek.

Toplam 149 haber.