Bilim ve Teknoloji

Mersin'den Bilim ve Teknoloji haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Teknoloji Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Atmosferi temizleyen sürücüsüz otomobil 2023'te piyasaya çıkıyor. Bir çok özellik var İşte Detaylar.

Çinli otomobil üreticisi IM Motors için, etrafındaki kirli havayı temizleyebilen çevreci bir otomobil konsepti geliştirildi. Airo adı verilen sürücüsüz otomobilin 2023 yılında üretilmeye başlanacağı açıklandı. Bununla birlikte otomobil, sahip olduğu çift kişilik bir yatağa dönüşebilen dev masası ve entegre ekranlarıyla kullanıcılarına sevdikleriyle birlikte keyifli vakit geçirmeyi vaat ediyor.

Uzaktan Online Banka Hesabı Açma Devri 1 Mayısta Başlıyor. İşte Detaylar

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların 1 Mayıs'tan itibaren, uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebileceklerini duyurdu.

İnstagram down: İnstagram neden çöktü? Resmi Açıklama Yapıldı. İnstagram: "Üzerinde Çalışıyoruz"

Instagram çöktü mü? sorusu sosyal paylaşım platformunda yaşanan sorun sonrası kullanıcıların gündemine geldi. Instagram'ın neden açılmadığı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Instagram'da sorun yaşanıyor. Diğer sosyal medya uygulaması olan Twitter'da kullanıcılar karşılarına çıkan ' Instagram durduruldu hatası' ile ilgili paylaşımları ile yaşadıkları problemi dile getiriyor. İşte, 9 Nisan Instagram sorunu ile ilgili ayrıntılı bilgiler

Facebook ve İnstagram Çöktü mü ? Neden giriş Yapılmıyor ? 19 haziran

Facebook'a ve İnstagram'a girmek isteyen vatandaşlar şu saatlerde bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Bir çok sosyal medya uygulamasına şuan için erişim sağlanamıyor.

Instagram çöktü mü, neden açılmıyor? 19 haziran instagram’da durduruldu hatası

Instagram çöktü mü? sorusu sosyal paylaşım platformunda yaşanan sorun sonrası kullanıcıların gündemine geldi. Instagram’ın neden açılmadığı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Instagram’da sorun yaşanıyor. Diğer sosyal medya uygulaması olan Twitter'da kullanıcılar karşılarına çıkan ' Instagram durduruldu hatası' ile ilgili paylaşımları ile yaşadıkları problemi dile getiriyor. İşte, 19 haziran Instagram sorunu ile ilgili ayrıntılı bilgiler

Bir okula yapılan siber saldırıda öğrencilerin ödevleri yok edildi

Bir okula yapılan "önemli" bir siber saldırıda öğrencilerin ödevleri yok edildi.

Siber Saldırılar Giderek Artmaya devam ediyor. Bir çok Önemli Şirket ve Devlet bilgileri Hacklendi.

ABD'de güvenlik sistemleri hizmeti veren Verkada, hacker saldırısının hedefi oldu. Hackerlar, aralarında Tesla ve Cloudflare gibi şirketlerin yanı sıra hastane ve polis merkezlerinin de bulunduğu 150 bin güvenlik kamerasının görüntülerini ele geçirdi.

YemekSepeti Hacklendi!. Üyelerin Bilgileri Ele Geçirildi

Yemeksepeti, siber saldırıya uğradığını duyurdu. Açıklamada, kullanıcıların hesap bilgilerinin bir kısmının ele geçirildiği belirtildi.

Yenişehir Belediyesinden çocuklara 'robotik kodlama eğitimi'

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesince, 6-10 yaş arası çocuklara yönelik robotik kodlama eğitimlerine başlandığı bildirildi.

Tek merkezden acil çağrılar asılsız ihbarların önüne geçecek

Osmaniye'de acil çağrıların tek merkezden yönetileceği 112 Acil Çağrı Merkezi'nin hizmete girmesiyle koordineli bir şekilde çalışacak olan birimler sayesinde asılsız ihbarların önüne geçilebilecek.

Türkiye'nin ilk yerli inovatif finansman sistemi TEKNOFEST'te

Buluşların yarıştığı TEKNOFEST'te, yerli finansman modelinin gelişmesine öncülük eden Eminevim, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine inovatif sistemiyle destek verdi.

'Teknoloji üreticileri planlı eskitme yaparak tüketime zorluyor'

İşletim sistemi Microsoft Windows 10'un son güncellemesi bilgisayarların donanım performansını gözle görülür şekilde etkileyince 'planlı eskitme' tartışmaları yeniden başladı. Planlı eskitme hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kutluk Özgüven, 'Teknoloji şirketleri ve küresel piyasaya hkim ülkeler planlı eskitme yaparak tüketime zorluyor' ifadelerini kullandı.

TÜRKPATENT'in buluşları TEKNOFEST'te görücüye çıktı

TÜRKPATENT'in düzenlediği Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı niteliğindeki İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19) bu yıl TEKNOFEST kapsamında Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

İlkler TEKNOFEST'te sergileniyor

Türkiye'nin ilk hava-hava füzesi Göktuğ, TEKNOFEST İstanbul kapsamında festival alanında bulunan jet eğitim ve hafif taarruz uçağı Hürjet'in altına monte edilmiş şekilde sergileniyor.

AFAD, TEKNOFEST'te gençlerin heyecanına ortak oluyor

Milli teknoloji üretilmesi ve geliştirilmesine dikkat çekmeyi hedefleyen TEKNOFEST'te AFAD da gençlerin heyecanına ortak oluyor. Festivalde açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, 'Bizim için de çok umut ve ilham verici bir ortam. Uçaklara gösterilere kadar tam bir festival, hakikaten bir bilim şenliği havasında geçiyor' diye konuştu.

TEKNOFEST'te TGRT Haber'in muhabiri olmak ister misiniz?

Geri sayım başladı! TGRT Haber'in de paydaşı olduğu Türkiye'nin en büyük teknoloji festivali yaklaşıyor. Tüm dünyanın objektiflerini çevireceği TEKNOFEST'te TGRT Haber'in aradığı muhabir sen olabilirsin.

Dijital oyun tutkunları Japonya'da buluştu

Dijital oyun tutkunları, Japonya'da gerçekleştirilen Tokyo Game Show fuarına akın etti.

Toplam 149 haber.