Eğitim

2021 DGS 13 Ağustos'ta açıklanıyor! İşte tüm detaylar... 2021 DGS 13 Ağustos'ta açıklanıyor! İşte tüm detaylar...
YKS tercih süresi açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi YKS tercih süresi açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi
LGS 2021 2. nakil tercih ekranı: Lise 3. tercihleri (2. nakil) ne zaman bitecek, nasıl yapılır? MEB yüzdelik dilim ve taban puanları LGS 2021 2. nakil tercih ekranı: Lise 3. tercihleri (2. nakil) ne zaman bitecek, nasıl yapılır? MEB yüzdelik dilim ve taban puanları
Türkiye'den Yurtdışına Yatay Geçiş Nasıl Yapılır? Türkiye’den Yurtdışına Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?
KPSS sınavı saat kaçta? KPSS sınavı kaç dakika sürecek? KPSS sınavı saat kaçta? KPSS sınavı kaç dakika sürecek?
Almanya'da Tıp Okumak İçin Ne Yapılması Gerekidir? Almanya’da Tıp Okumak İçin Ne Yapılması Gerekidir?
Kitap Analizi Nasıl Yapılır? Kitap Analizi Nasıl Yapılır?
Kavram Haritası Nasıl Yapılır? Kavram Haritası Nasıl Yapılır?
Eğitimde Kullanılan Teknolojik Araçlar Nelerdir? Eğitimde Kullanılan Teknolojik Araçlar Nelerdir?
Başkan Yılmaz'dan Bakan Selçuk'a 'masal evi' sözü Başkan Yılmaz'dan Bakan Selçuk'a 'masal evi' sözü
AÖF telafi sınavı tarihi ve saati belirlendi. MEB AÖF için tarih ve saati paylaştı AÖF telafi sınavı tarihi ve saati belirlendi. MEB AÖF için tarih ve saati paylaştı
LGS sonuçları bugün açıklandı. İşte LGS tercih sonuç adresi ve detaylar... LGS sonuçları bugün açıklandı. İşte LGS tercih sonuç adresi ve detaylar...
Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır: Yaratıcı Fikirler Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır: Yaratıcı Fikirler
TOEFL Sınavı Ne Zaman? TOEFL Sınavı Ne Zaman?
Okullarda İnovasyon Örnekleri Nelerdir? Okullarda İnovasyon Örnekleri Nelerdir?
Mersin'de Siberay eğitimi verildi Mersin'de Siberay eğitimi verildi
Türkiye'deki En İyi Liseler Hangileri? Türkiye’deki En İyi Liseler Hangileri?
Açık Öğretim Lisesi sınavları başladı mı? (AÖL sınavları ne zaman?) Açık Öğretim Lisesi sınavları başladı mı? (AÖL sınavları ne zaman?)
Toros Üniversitesi AB destek almaya hak kazandı Toros Üniversitesi AB destek almaya hak kazandı
Mersin'de Belediye şoförlerine: Trafikte önce yaya eğitimi verildi Mersin'de Belediye şoförlerine: Trafikte önce yaya eğitimi verildi
Eğitim Haberleri

2021 DGS 13 Ağustos'ta açıklanıyor! İşte tüm detaylar...

Önlisans eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyen binlerce adayı yakından ilgilendiren DGS sınavı 11 Temmuz tarihinde gerçekleştirilmişti. Sınava katılım sağlamakta olan adaylar bu günlerde sonuçların açıklanacağı tarihi merak içerisinde beklemeye başladı. Peki 2021 DGS sonuçları ne zaman hangi tarih boyunca açıklanacak? ÖSYM tarafından 13 Ağustos'ta açıklanacağı duyuruldu...

YKS tercih süresi açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi

YKS tercih tarihleri son dakika açıklama ile değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın ve sel felaketleri nedeniyle YKS 2021 tercih süresinin uzatıldığını bildirdi. Milyonlarca öğrencinin üniversiteye giriş kapsamında gerçekleştireceği YKS tercih süresi önceden 5-13 Ağustos 2021 olarak açıklanmıştı. Ön lisans ve lisans öğrencileri YKS tercih kılavuzu bilgileriyle açıklanan yeni tarihlerde tercihlerini gerçekleştirecekler. Peki, üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, 2021 YKS tercih tarihleri ile alakalı yapılan açıklamanın ayrıntıları.

LGS 2021 2. nakil tercih ekranı: Lise 3. tercihleri (2. nakil) ne zaman bitecek, nasıl yapılır? MEB yüzdelik dilim ve taban puanları

LGS 2021 2. Nakil tercih tarihleri MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından, LGS 3. Tercihleri olarak da bilinen ikinci nakil süreci başlatıldı. 2021 liselerin taban ve tavan puanları ile yüzdelik dilimleri dikkate alınarak yapılacak olan lise 2. Nakil tercihleri MEB.Gov.Tr sisteminden alınacak. 2 Ağustos'ta başlayan ikinci nakil tercih sonuçları ise 9 Ağustos'ta açıklanacak. Peki, LGS üçüncü tercihleri ne zaman bitecek, nasıl yapılır? İşte, LGS tercih sistemi ve konu hakkında kapsamlı bilgiler.

Türkiye’den Yurtdışına Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’den yurtdışına yatay geçiş, pek çok öğrencinin hayalini kurduğu bir olaydır. Üniversite okumak, şüphesiz her insanı hem bilimsel hem de kültürel alanlarda oldukça geliştiren bir deneyimdir

KPSS sınavı saat kaçta? KPSS sınavı kaç dakika sürecek?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı saat 10:15'te, Eğitim Bilimleri sınavı 14:45'te başlıyor. KPSS sınavına girecek adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerindeki soruları yanıtlamaları için 130 dakika süre tanınacak. ÖSYM sınava girecek adaylara KPSS giriş belgesi ve saat uyarısı yapıldı.

Almanya’da Tıp Okumak İçin Ne Yapılması Gerekidir?

Almanya’da tıp okumak, pek çok öğrencinin hayal ettiği ve bunun için büyük bir uğraş verdiği konulardan birisidir. Almanya’da tıp okumanın çok fazla faydası olacaktır.

Kitap Analizi Nasıl Yapılır?

Kitap analizi nasıl yapılır sorusunu soruyor iseniz, kitap analizi yapacak bir okuma grubuna katıldınız ya da internet üzerinden kitap analizi yapmaya başladığınız düşünülür.

Kavram Haritası Nasıl Yapılır?

Kavram haritası nasıl yapılır, hem öğretmenler hem de öğrencilerin sık sık sorduğu sorulardan birisidir. Kavram haritası, eğitim ve öğretimde pek çok alanda çok fazla şekilde kullanılan bir öğrenme metodudur.

Eğitimde Kullanılan Teknolojik Araçlar Nelerdir?

Eğitimde kullanılan teknolojik araçlar, özellikle son yıllarda çok daha fazla hayatımıza girmeye başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren bu teknolojik araçlar, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim alanında da oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Başkan Yılmaz'dan Bakan Selçuk'a 'masal evi' sözü

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, bir dizi program kapsamında dün Mersin'e gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, Toroslar ilçesine bir 'masal evi' açacaklarının sözünü verdi.

AÖF telafi sınavı tarihi ve saati belirlendi. MEB AÖF için tarih ve saati paylaştı

Açık Öğretim Lisesi, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Döneminde yeni kayıt ya da kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak 25 Şubat-1 Mart 2021 tarihleri arasında yapılan çevrim içi sınavlara çeşitli sebeplerle katılamayan öğrenciler için; 27 Temmuz 2021 Salı ve 28 Temmuz 2021 Çarşamba saat 23.59'a kadar online olarak telafi sınavı olacak.

LGS sonuçları bugün açıklandı. İşte LGS tercih sonuç adresi ve detaylar...

LGS tercih sonuçları için milyonlarca 8. Sınıf öğrencilerinin beklediği gün geldi. LGS tercih sonuçları MEB tarafından 26 Temmuz Pazartesi bugün açıklanarak erişime açıldı. Lise yerleştirme sonuçları http://www.Meb.Gov.Tr ya da https://e­okul.Meb.Gov.Tr internet adresinden yayımlandı. sonuc.meb.gov.tr adresinden sorgulama yapılabilir.

Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır: Yaratıcı Fikirler

Okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır yaratıcı fikirler ile birlikte çocuklara okuma alışkanlığı kolaylıkla kazandırılabilir. Okumak, hayatın her döneminde son derece önemli olan bir etkinliktir.

TOEFL Sınavı Ne Zaman?

TOEFL sınavı ne zaman sorusu, İngilizcesini geliştirip bunu kanıtlamak için TOEFL sınavına girmeyi planlayanlar için oldukça önemli bir sorudur.

Okullarda İnovasyon Örnekleri Nelerdir?

Okullarda inovasyon örnekleri, son senelerde öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için ve düşünce gücünü artırmak için son derece önemli bir konu haline gelmiştir. Bu sebeple inovasyonun ne anlama geldiği çok iyi bir şekilde bilinmelidir.

Mersin'de Siberay eğitimi verildi

Siberay projesi ile toplumumuzun teknoloji bağımlılığı, siber güvenlik, güvenli internet kullanımı gibi konularda bilinçlenmesinin amaçlandığı belirtilirken, bu sayede toplumumuzun her bir ferdinin interneti bilinçli ve yararlı kullanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Türkiye’deki En İyi Liseler Hangileri?

Türkiye’deki en iyi liseler, lise tercihlerini yapacak olan pek çok öğrencinin merak ettiği konuların başındadır.

Açık Öğretim Lisesi sınavları başladı mı? (AÖL sınavları ne zaman?)

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim öğretim yılı Açık Lise 3. Dönem sınavları, 3 Temmuz saat 09.30′ dan 7 Temmuz saat 23.59′a kadar online olarak yapılacağı duyuruldu.

Toros Üniversitesi AB destek almaya hak kazandı

Toros Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (YETAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ali Kemal Havare, Toros Üniversitesi yerleşkesinin enerji verimlilik potansiyel haritasının çıkarılmasını sağlayacak projenin Avrupa Birliği’nden (AB) destek almaya hak kazandığını açıkladı.

Toplam 153 haber.