Eğitim

Anaokulu öğrencilerine 'çocuk hakları' eğitimi Anaokulu öğrencilerine 'çocuk hakları' eğitimi
MEÜ yüksek lisans öğrencisi ve ekibi, Akkuyu NGS Proje Yarışmasında yarı finale yükseldi MEÜ yüksek lisans öğrencisi ve ekibi, Akkuyu NGS Proje Yarışmasında yarı finale yükseldi
Mersin'de öğrencilerin öğrenim yardımı bayram öncesi hesaplarına yatırıldı Mersin'de öğrencilerin öğrenim yardımı bayram öncesi hesaplarına yatırıldı
Tarım işçilerinin çocukları EBA Mobil Destek aracıyla eğitimlerini sürdürüyor Tarım işçilerinin çocukları EBA Mobil Destek aracıyla eğitimlerini sürdürüyor
Milli Eğitim Bakanlığı 3 Gün Uzaktan Eğitime Ara Verileceğini Duyurdu Milli Eğitim Bakanlığı 3 Gün Uzaktan Eğitime Ara Verileceğini Duyurdu
Toroslar Belediyesinden öğrencilere online sınav desteği Toroslar Belediyesinden öğrencilere online sınav desteği
Mersin İŞKUR'dan Mersin Üniversitesi öğrencilerine seminer Mersin İŞKUR'dan Mersin Üniversitesi öğrencilerine seminer
Pazar günü yapılacak olan ALES sınavına girecek öğrenciler kısıtlamadan Muaf olacak Pazar günü yapılacak olan ALES sınavına girecek öğrenciler kısıtlamadan Muaf olacak
Başkan Yılmaz'dan sınava girecek 7 bin 222 öğrenciye deneme seti Başkan Yılmaz'dan sınava girecek 7 bin 222 öğrenciye deneme seti
Tarsus Belediyesi, okul öncesi eğitimi köylere taşıyor Tarsus Belediyesi, okul öncesi eğitimi köylere taşıyor
Muhtar tam kapanma öncesi çocuklara kitap dağıttı Muhtar tam kapanma öncesi çocuklara kitap dağıttı
ÖSYM sınavları ve ALES ertelendi mi? İşte Tüm Detaylar ÖSYM sınavları ve ALES ertelendi mi? İşte Tüm Detaylar
Mersin'deki kurs merkezlerinde eğitim, alınan önlemlerle sürüyor Mersin'deki kurs merkezlerinde eğitim, alınan önlemlerle sürüyor
Tepeköy İlkokulu öğrencileri, ulusal resim yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu Tepeköy İlkokulu öğrencileri, ulusal resim yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu
Tarsus'ta 'Köyüm Uzakta Öğretmenim Yanımda Projesi' Tarsus'ta 'Köyüm Uzakta Öğretmenim Yanımda Projesi'
Pervin öğretmen köy çocuklarına umut oluyor Pervin öğretmen köy çocuklarına umut oluyor
Yenişehir Belediyesinin Almanca kursu başladı Yenişehir Belediyesinin Almanca kursu başladı
Akdeniz Belediyesi, öğrencilere LGS hazırlık setlerini dağıtmaya başladı Akdeniz Belediyesi, öğrencilere LGS hazırlık setlerini dağıtmaya başladı
Yenişehir Belediyesi Türkiye'de ilk olmanın gururunu yaşıyor Yenişehir Belediyesi Türkiye'de ilk olmanın gururunu yaşıyor
Eğitim Haberleri

Anaokulu öğrencilerine 'çocuk hakları' eğitimi

Mersin'de aralarında ana sınıfı öğrencilerinin de yer aldığı ve uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı 'e-Twinning' platformu üzerinden çocuklara, çocuk hakları eğitimi verildi.

MEÜ yüksek lisans öğrencisi ve ekibi, Akkuyu NGS Proje Yarışmasında yarı finale yükseldi

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) yüksek lisans öğrencisi Emircan Buğa ve Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencisi Zeynep Altıparmak'tan oluşan AtomSec takımı, Akkuyu NGS Proje Yarışmasında yarı finale yükseldi.

Mersin'de öğrencilerin öğrenim yardımı bayram öncesi hesaplarına yatırıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesince Ramazan Bayramı öncesi öğrencilerin öğrenim yardımlarınının hesaplarına yatırıldığı bildirildi.

Tarım işçilerinin çocukları EBA Mobil Destek aracıyla eğitimlerini sürdürüyor

Türkiye'nin farklı bölgelerinden Mersin'in Silifke ilçesine gelerek mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan ailelerin çocukları EBA Mobil Destek aracıyla eğitimlerini sürdürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 3 Gün Uzaktan Eğitime Ara Verileceğini Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verileceğini açıkladı.

Toroslar Belediyesinden öğrencilere online sınav desteği

Toroslar Belediyesi, tam kapanma sürecinde sınav heyecanı yaşayan öğrencilere destek olmak için ücretsiz online deneme sınavı hazırladı. 10 Mayıs'ta LGS, 11 Mayıs'ta TYT, 12 Mayıs'ta AYT online deneme sınavına girmek isteyen öğrenciler, Toroslar Akademi sitesi üzerinde yer alan formu doldurarak kayıt olabilecek.

Mersin İŞKUR'dan Mersin Üniversitesi öğrencilerine seminer

MERSİN (İHA) – Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), iş yaşamına hazırlanan Mersin Üniversitesi Sosyal Hizmetler Topluluğu üyelerine çevrimiçi seminer verdi.

Pazar günü yapılacak olan ALES sınavına girecek öğrenciler kısıtlamadan Muaf olacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Adaylar, sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Başkan Yılmaz'dan sınava girecek 7 bin 222 öğrenciye deneme seti

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 17 günlük tam kapanma sürecinde sınava evde hazırlanmak zorunda kalan öğrencileri unutmadı. Yılmaz, sınava hazırlanan 7 bin 222 ortaokul ve lise öğrencisine deneme seti hediye etti.

Tarsus Belediyesi, okul öncesi eğitimi köylere taşıyor

Tarsus Belediyesi, Köyüm uzakta, öğretmenim yanımda projesiyle kreş hizmeti ve okul öncesi eğitim faaliyetlerini köylere taşıyor. Proje ile okul öncesi eğitim çağında olan ve eğitimden yararlanamayan çocuklar, şehir merkezindeki yaşıtları gibi okul öncesi eğitim kurumu atmosferinde, uzmanlar eşliğinde oyunlar oynuyor, eğitici etkinlikler yapıyor.

Son Dakika: Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak. Bakan Ziya Selçuk Açıklamada Bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak" dedi.

Muhtar tam kapanma öncesi çocuklara kitap dağıttı

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir mahalle muhtarı 17 günlük kapanma nedeniyle çocuklara kitap dağıttı.

ÖSYM sınavları ve ALES ertelendi mi? İşte Tüm Detaylar

Türkiye'de artan vakalar ve vefatların ardından 17 günlük tam kapanmaya geçildi. Bu kapsamda online eğitime geçilirken ÖSYM'nin yaptığı sınavların ertelenip ertelenmediği merak konusu oldu. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde ÖSYM sınavları ve ALES'e girecekler sokak kısıtlamasından muaf tutuldu. Bu kararla sınavların ertelenmediği ortaya çıktı.

Mersin'deki kurs merkezlerinde eğitim, alınan önlemlerle sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere, 15 Şubat'tan bu yana aralıksız olarak hem online hem de yüz yüze eğitim verildiği bildirildi.

Tepeköy İlkokulu öğrencileri, ulusal resim yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye genelinde ve KKTC'de bulunan 51 farklı şehirden okulların katılımıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Toprak Okulları Vakfı Altın Fırça Ödüllerini, Mezitli Tepeköy İlkokulu kazandı. 3-9 yaş arası öğrencilerin katıldığı yarışmada Tepeköy İlkokulu öğrencileri Ada Erkal, Almira Erkal, Ayşe Nur Akman, Gülşen Ela Kurt takım halinde şampiyonluğu yakaladı. Aynı okulun resim öğretmeni Burcu İlarslan da bir köy okulunu zirveye taşıyan özverili çalışması nedeniyle yılın öğretmeni seçildi.

Tarsus'ta 'Köyüm Uzakta Öğretmenim Yanımda Projesi'

Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi tarafından okul öncesi eğitim çağında olan ve eğitimden yararlanamayan çocuklar için hazırlanan 'Köyüm Uzakta Öğretmenim Yanımda Projesi' hayata geçti.

Pervin öğretmen köy çocuklarına umut oluyor

Mersin'de kendi imkanlarıyla temin ettiği kırtasiye ve giyim malzemelerini köy köy dolaşıp ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtarak örnek davranış sergileyen ücretli öğretmen Pervin Çelik, bu kez Değirmendere köyündeki çocuklara umut oldu.

Yenişehir Belediyesinin Almanca kursu başladı

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi tarafından yetişkinlere yönelik açılan Almanca kursu başladı. Yenişehir Belediyesi Akademide A1 seviyesinde verilen eğitimlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Akdeniz Belediyesi, öğrencilere LGS hazırlık setlerini dağıtmaya başladı

Akdeniz Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlerin ardından Liselere Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanan 4 bin 657 ortaokul öğrencisine de çeşitli deneme sınavlarından oluşan eğitim setini ücretsiz dağıtmaya başladı.

Toplam 90 haber.