Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Mersin'in Gülnar İlçesinde Taşımalı Eğitime Ara Verildi

Mersin’in Gülnar ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı tahsil merkezlerine giden ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yüz yüze eğitimine bigün süreyle ara verildiği bildirildi.

Akdeniz Belediyesi 7 Bin Öğrenciye Ücretsiz Eğitim Desteği Verecek

Akdeniz Belediyesinin geçen yıl hayata geçirdiği ‘Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademisi Programı’, bu sene ortalama 7 bin öğrencinin katılımıyla devam edecek. Ücretsiz sunulan tahsil programı kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri, lise ve üniversite imtihanlarına parasız hazırlanabilecek.

Başkan Tollu, İstanbul'da Erdemlili üniversite öğrencileriyle buluştu

MERSİN (İHA) – Erdemli Belediyesi, İstanbul'daki üniversitelerde eğitimlerine devam eden Erdemlili öğrencileri yalnız bırakmıyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İstanbul'da Erdemlili üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Akdeniz Belediyesi, üniversiteyi kazanan öğrencilere bin 200 TL burs verecek

Akdeniz Belediyesi, 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) üniversitelerin 4 yıllık bölümünü kazanan Akdenizli öğrencilere bin 200 TL, 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere 500 TL öğrenim desteği sağlayacak. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, 31 Ocak 2022 Pazartesi gününe kadar başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.

Öğrenciler yaptı... Doğanın içindeki okula geri dönüşümle kütüphane kuruldu

Mersin'de limon bahçeleri arasında doğanın içinde bulunan bir okulda, öğretmen ve öğrenciler el birliğiyle raflarından masalarına, perdesinden lambasına kadar tamamen atık malzemeleri geri dönüştürerek nostaljik bir mekanı aratmayan kütüphane kurdu. Atık malzemelerle yapılan kütüphane kentin ilk tamamen geri dönüşümle hazırlanan kütüphanesi oldu.

Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta LGS hazırlık kurs merkezi açtı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, eğitimde öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Belediye, Tarsus ilçesi Mithatpaşa Mahallesine de 8'inci sınıf öğrencilerinin eğitim alacağı LGS'ye yönelik hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi açtı.

Mersin'de trafik eğitimleri sürüyor

Mersin'de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen trafik eğitimleri devam ediyor.

Mersin'de 'Çevre, doğa ve iklim' paneli

Toros Üniversitesi'nde Hayvanları Koruma Topluluğu tarafından 'Çevre, doğa ve iklim' paneli düzenlendi.

MEÜ'de 'Kaynaksız Takı' ve 'Mücevher Sanatında Sadekarlık' etkinlikleri

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu tarafından 'Kaynaksız Takı' ve 'Mücevher Sanatında Sadekarlık' başlıklı iki etkinlik düzenledi. Etkinliklerde kaynaksız takı yapımı ve kuyumculuğun temeli olan sadekrlığın önemi anlatıldı.

Öğrenciler 87 kurum ve okul için kütüphane malzemesi üretti

Mersin'in Erdemli ilçesinde mesleki ve teknik lisesi öğrencileri 87 kurum ve okul için kütüphane oluşturacak masadan raflara kadar her türlü eşyayı üretti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, bu hafta üretilen dolaplarla birlikte bölgelerinde kütüphane sorunu kalmayacağını belirterek, ilçe sakinlerinden okudukları kitapları hediye ederek öğrencilerle buluşturmalarını istedi.

Özel çocuklar sporla hayata tutunuyor

Mersin'in Erdemli ilçesinde Kadın ve Aile Danışma Merkezi tarafından yürütülen, özel çocuklara spor terapisi çalışmalarına aileler yoğun ilgi gösteriyor.

Emekli öğretmenler Kır Çiçeklerini ziyaret etti

Mersin'de bir grup emekli öğretmen, Büyükşehir Belediyesinin 'Kır Çiçekleri' projesinde yer alan gençlerle bir araya geldi.

Huzurevi sakinlerine trafik eğitimi

Mersin'de huzurevi sakinlerine trafik eğitimi verildi.

Mersin'de okullardaki trafik eğitimleri sürüyor

Mersin Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, Mezitli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mezitli Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine yönelik trafik eğitimi verildi.

Mersin'de öğrencilere yönelik 'motivasyon etkinliği' sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi tarafından başlatılan 'motivasyon etkinliği'nin ikincisi gerçekleştirildi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden fotoğrafçılık kursu

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınları başta olmak üzere yapılan ormancılık faaliyetlerinin anlaşılır şekilde fotoğraf ve videolarla kayıt altına alınması amacıyla Anamur'da görev yapan şoför ve operatörlerle personele yönelik Gazetecilik ve Dijital Fotoğrafçılık kursu başlattı.

MEÜ öğrencilerinin topladığı kitaplar Şırnaklı öğrencilere gönderilecek

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen ve Genç Psikologlar Meclisinin de destek verdiği 'Kitap Senden, Müzik Bizden, Gelecek Hepimizden' etkinliği çerçevesinde toplanan yaklaşık 500 kitap, Şırnak Şehri Nuh Anadolu Lisesine gönderilecek.

Mezitli Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına trafik eğitimi

Mersin'de, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Mezitli Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü'nde çalışan personele yönelik eğitim düzenlendi.

Evimiz Atölye Projesinin 5'inci adresi Güneş Mahallesi oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 'Evimiz Atölye Projesi' bir mahallede daha başladı. Projenin 5'inci mahallesi olan Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi'nde yaşayan 63 kadın, 4 haftalık eğitimin ardından üretim sürecine geçti.

Toplam 505 haber.