Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Stem Merkezi Atölye kayıtları başladı

Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilen, çocukların erken yaşta problemlere çözümler üreten, değişimlere uyum sağlayan, analitik düşünmesine yardımcı olan, iletişim becerileri güçlü, donanımlı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayan Ülker Aydın Stem Merkezi Atölye kayıtları başladı.

Mersin'de 'Kadına şiddete karşı sıfır tolerans' semineri

Akdeniz Belediyesince, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında, 'şiddetin önlenmesi ve farkındalık semineri' düzenledi.

İspanya'ya gidecek öğrenciler Kaymakam Kalkan'ı ziyaret etti

Erasmus+ Ka102 Projesi kapsamında İspanya'ya gidecek olan Bozyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencileri Kaymakam Muhsin Duran Kalkan'ı ziyaret etti.

Erdemli Belediyesi okulları yeniliyor

Erdemli Belediyesince ilçedeki okullarda boya, çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

'Çatısı Gökyüzü Duvarları Ağaç Olan Okulum' projesi başladı

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen 4004 TÜBİTAK 'Çatısı Gökyüzü Duvarları Ağaç Olan Okulum' projesi başladı. Emirler Ormanında atölye çalışmasının da yapıldığı proje, 26 Kasım'a kadar çeşitli seminerler ve atölye çalışmalarıyla devam edecek.

Üniversite öğrencileri tarihe yolculuk yaptı

Mersin polisi, 'Tarihe Yolculuk' projesi kapsamında 36 üniversite öğrencisini Bursa, Çanakkale ve İstanbul'u gezdirdi.

Toros Üniversitesi'nde patent eğitimi

Toros Üniversitesi'nde SmartLab İleri Teknolojileri Uygulama Ofisi ve Tercih Patent tarafından 'Bir Fikrim Var'' konulu patent eğitimi düzenlendi.

Geçici koruma altındaki Suriyelilerin mesleki eğitime entegrasyonu sağlanacak

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında yürütülen ortak çalışma ile geçici koruma altındaki Suriyelilerin ve diğer yabancı uyrukluların sosyal ve ekonomik uyumunu, istihdam edilebilirliklerini ve yeterliliklerini iyileştirerek mesleki eğitime teşvik etmek amacıyla Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu kanaat önderleri ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Tatbikat Mescidinin yapım protokolü imzalandı

Mersin Eski Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Yıldırım adına eşi hayırsever Ayten Yıldırım tarafından yaptırılacak olan 'Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Tatbikat Mescidi'nin yapım protokolü Vali Ali İhsan Su başkanlığında imzalandı.

Bakımevi personeline trafik eğitimi

Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından Otizm Gündüzlü Bakımevi Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü personeline yönelik trafik güvenliği eğitimi verildiği bildirildi.

Toros Üniversitesi'nin 2021-2022 akademik yılı açılışı yapıldı

Toros Üniversitesi'nin 2021-2022 akademik yılı açılışı yapıldı. Açılış dersi, özel bir üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz tarafından verildi.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri önlük giydi

Toros Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri, düzenlenen törenle beyaz önlük giyerek mesleğe bir adım daha attı.

Kariyer Merkezinden online 'Yetenek Yönetimi' semineri

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 'Dijital Liderler Mersin'de Projesi' kapsamında 'Yetenek Yönetimi' konulu online seminer düzenledi. Yetenek ve meslek eşleştirilmesi ve yetenek yönetiminin önemi gibi konuların konuşulduğu programa, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Pişkin katıldı.

Silifke'de emniyet kemeri denetimi

Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri İçişleri Bakanlığınca başlatılan Bir Hareketine Bakar Hayat kampanyası kapsamında Silifke-Antalya yolu üzerinde bulunan polis uygulama noktasında, emniyet kemeri denetimi yapıldı.

Mezitli'de kadınlara profesyonel psikolojik destek

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi Koordinatörlüğünde hizmet vermeye başlayan Kadın ve Çocuk Danışma Merkezinde, ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermek amacıyla Akdeniz Psikoloji ve Danışmanlık arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Akdeniz Psikoloji ve Danışmanlık Kurucu Müdürü Uzman Klinik Psikolog Ahmet Sert tarafından imzalandı.

'Cumhuriyetin Kalbine Yolculuk' projesiyle öğrenciler Ankara'yı gezdi

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Dairesi Başkanlığının hazırladığı Cumhuriyetin Kalbine Yolculuk projesi kapsamında Mersin'den 20 lise öğrencisi, Ankara'yı gezdi.

Öğrencilere 'güvenlik kuralları ve trafik yaya güvenliği' anlatıldı

Bozyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, anasınıfı öğrencilerine ve velilere yönelik 'Güvenlik Kuralları ve Trafik Yaya Güvenliği' eğitimi düzenlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi kurs merkezleri açmaya devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'ne bir yenisini daha ekledi. Toroslar ilçesi Turgut Türkalp Mahallesi'nde yeni açılan kurs merkezinde öğrenciler, Liselere Geçiş Sistemi'ne (LGS) hazırlanıyor.

Mustafa Baysan Çocuk Gündüz Bakımevinde eğitim başladı

Mezitli Belediyesi tarafından hayırsever desteğiyle yapılan üçüncü çocuk gündüz bakımevi olan Mustafa Baysan Çocuk Gündüz Bakımevinde eğitim başladı.

Toplam 505 haber.