Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

AUZEF vize sınavı ne zaman? AUZEF sınav yerleri ve giriş belgesi açıklandı mı? İşte AUZEF ara sınav tarihleri

AUZEF sınavı yaklaşıyor, Öğrenciler AUZEF sınav yerleri ve giriş belgesi için yapılacak açıklamayı bekliyor. İstanbul Üniversitesi, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) tarafından düzenlenecek olan ara sınavları Kasımayında yapılacak. 81 ilde bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek olan söz konusu sınavın giriş belgeleri auzef.istanbul.Edu.Tr üzerinden yapılacak duyurunun ardından erişime açılacak. Peki, AUZEF sınav belgesi ne zaman açıklanacak? İşte, sınav tarihi ve yerleri hakkında kapsamlı bilgiler.

Bir ekmek parasına öğrenci okutuyorlar

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından başlatılan 'Mezitli'nin Filizleri Projesi' onlarca gence eğitim desteği sağlamaya devam ediyor. Mezitli'de bulunan apartman, site ve iş yerlerinin güçlerini birleştirerek, her ay 1 ekmek parasına bir öğrencinin hayatını değiştirdiği projeye Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı da katıldı.

Üniversite öğrencilerine eğitim yardımı

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nda, üniversiteye kayıt yaptıran lisans öğrencilerine bin 600 TL, önlisans öğrencilerine 500 TL eğitim yardımı yapılmasına ilişkin tüm komisyonların ortak raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Mersin'de öğrenim yardımları başvurusu 19 Kasım'da sona eriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesinin '2021-2022 Ön Lisans, Lisans Öğrenim Yardımları'ndan faydalanmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihinin 19 Kasım olarak belirlendiği bildirildi.

Akkuyu Nükleer A.Ş.'den Gülnar'daki okullara 1,5 milyon lira bağış

Akkuyu Nükleer A.Ş., Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Gülnar bölgesindeki meslek okullarının ihtiyaçları için 1,5 milyon lira bağışta bulundu. Şirket ayrıca, öğrencilere 181 adet tablet bilgisayar dağıttı.

Mersin'de 'Çamaşır Kafe' üniversitelilerin akınına uğruyor

Mersin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen 'Çamaşır Kafe' uygulaması, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte yeniden öğrencilerin akınına uğruyor. Üniversitelilere ücretsiz çamaşır yıkama imkanı sunan 'Çamaşır Kafe', 9 aylık eğitim-öğretim dönemi boyunca bir üniversitelinin bütçesine yaklaşık 5 bin lira katkı sağlıyor.

MEB'den Son Dakika Duyurusu: Ek Sorumluluk Sınavı Kasım Ayında Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise 10, 11 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasımda ek sorumluluk sınavı yapılmasına karar verdi. Sınav 2021-2022 öğretim yılına mahsus Kasım ayında gerçekleşecek.

Akdeniz'de 'Çocuk ve Ergenlik Programı' uygulanmaya başlandı

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı kültür ve sanat evlerinde, belediyenin uzman psikologları eşliğinde, çocuk ve ergenlerin psikolojik sağlamlık düzeyleri ile çeşitli zorluklarla başa çıkabilme özelliklerinin geliştirilmesi amacıyla, 'Çocuk ve Ergenlik Programı' uygulanmaya başladı.

Öğrencilere 'Siberay' projesi anlatıldı

Mersin'de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, 3 okulda 'bilinçli ve güvenli internet' semineri düzenlenerek, 'Siberay' projesi anlatıldı.

Oyun Koleji'nden 30 bin TL değerinde ödül

Mersin'de faaliyet gösteren Oyun Koleji, 2 öğrenci için toplamda 30 bin TL değerinde özel burs imkanı sağlıyor.

Öğrencilere 'okula uyum grup terapisi'

Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemi sonrası her kademede yeniden yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte okula uyum sorunu yaşayan çocuklara yönelik olarak 'okula uyum grup terapisini' başlatıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Koca, Bozyazı'da okul müdürleri ve öğretmenlerle buluştu

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Bozyazı ilçesinde okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileriyle buluştu. Koca, eğitime verdikleri katkılar için öğretmenlere teşekkür etti.

Kız çocuklarına burs imkanı verecek 'İlham Veren Adımlar' kitabı, Kır Çiçekleriyle buluştu

İstanbul Vakfı'nın 'Büyüt Hayallerini Projesi' kapsamında geliriyle kız öğrencilere burs imkanı sağlayacak olan 'İlham Veren Adımlar' kitabının Türkiye'deki ilk tanıtımı Mersin'den başladı. İstanbul Vakfı Gönüllüsü Dilek İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın eşi Nuray Karalar ve Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer'le birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesinin Kır Çiçeklerini ziyaret ederek, 'İlham Veren Adımlar' kitabını sporcu kız çocuklarına hediye etti.

Yenişehir Proje Anadolu İHL, Türkiye 1.'si oldu

Mersin Yenişehir İlçesi Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'nde katıldığı proje ile Türkiye 1.'si oldu.

Mersin'de özel gereksinimli öğrenciler için 'engelsiz kariyer' semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezince, Mersin Üniversitesi Engelsiz Kampüs Topluluğu üyesi 25 özel gereksinimli öğrenciye yönelik olarak Tarsus Gençlik Kampı'nda düzenlenen gezi sonrası, 'engelsiz kariyer' konulu seminer programı düzenlendiği bildirildi.

Tarsus Gençlik Kampı, bu kez üniversite öğrencilerini ağırladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi'ne bağlı Tarsus Gençlik Kampı, farklı etkinliklerde toplumun her kesiminden yurttaşları ağırlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi ile Mersin Üniversitesi bünyesinde bulunan Engelsiz Yaşam Birimi'nin organizasyonuyla Tarsus Gençlik Kampı'nda öğrencilere yönelik bir kamp etkinliği düzenlendi.

Başkan Gültak'tan üniversite öğrencilerine müjde

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisinde alınan kararla, 2021 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda üniversiteyi kazanan Akdenizli öğrencilere öğrenim desteği verilmesi kabul edildi.

ÇKA desteğiyle personele adli psikoloji eğitimi

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2021 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün 'Adli Psikoloji Eğitimi' projesi destek almaya hak kazandı.

Mersin Üniversitesi öğrencileri TUSAŞ'ta staj yapacak

Mersin Üniversitesi ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) arasında Stajyer Mühendis Programı kapsamında iş birliği sözleşmesi imzalandı. Protokol kapsamında, öğrenciler haftada bir gün TUSAŞ’ta çalışacak.

Toplam 505 haber.