Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi, YKS'ye giren öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi, öğrencilerin ve ailelerin sınav heyecanına ortak oldu. Üniversite ve sınavın yapılacağı okul önlerinde stant kuran Büyükşehir ekipleri, sınava giren öğrencilere ve sınav esnasında çocuklarını bekleyen ailelere su ikram ederek, başarılar diledi.

Mersin'de gençlerin sınav heyecanı başladı

Mersin'de gençlerin sınav heyecanı başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girmek için sabahın erken saatlerinden itibaren Mersin'deki okullara gelmeye başlayan öğrencilere, aileleri de eşlik etti.

Yetenek Dönüşüm projesi, kursiyerleri iş hayatına hazırlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi'nin 'Yetenek Dönüşüm Projesi' çerçevesinde açtığı mesleki eğitim kurslarıyla kursiyerler iş hayatına atılıyor.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Koca, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

2022 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle karne sevinci yaşayan öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Müdür Koca, okul okul gezerek, öğrencilerin karne dağıtım törenlerine katıldı.

Mersin'de 406 bin 912 öğrenci karne heyecanı yaşadı

2022 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle Mersin'de bin 281 okulda 406 bin 912 öğrenci karne aldı. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da Müfide İlhan İlkokulunda öğrencilere karnelerini vererek sevinçlerine ortak oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kreşlerinde minikler karne heyecanı yaşadı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Adile Teyze ve Münir Özkul kreşlerinde eğitim gören minik öğrenciler karnelerini aldı. Parti konsepti ile hazırlanan etkinlikte, öğrenciler hazırladıkları dans gösterilerini sundu, oyunlar oynadı. Birinci sınıfa başlayacak olan bazı minikler ise kreşten mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

Jandarmadan trafik etkinliği

Mersin Jandarma Komutanlığınca, Jandarma Teşkilatı'nın 183. kuruluş yıldönümü çerçevesinde Sayapark AVM'de çocuklara yönelik trafik etkinliği düzenlendi.

Başkan Yılmaz, YKS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

'Söz uçar yazı kalır' projesinin ödül töreni yapıldı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği iş birliğiyle yürütülen 'Söz uçar yazı kalır' projesinin tanıtım ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Huzurkent'te 100bin Gülücük Kütüphanesi açıldı

Sayapark'ın dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara kitap ve oyuncak desteği sağlayıp etkinliklerle buluşturan projesi '100Bin Gülücük' çerçevesinde, Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi Huzurkent Mahallesindeki Kazım Karabekir İlkokul ve Ortaokulunun kütüphanesi yenilenerek kitap desteğinde bulunuldu.

Toros Üniversitesi ile ÇBK arasında akademik işbirliği

Toros Üniversitesi ile Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, Çukurovalı sporcular ve kulüp çalışanları, AR-GE, danışmanlık, eğitim-öğretim, akademik etkinlik gibi alanlarda üniversitenin profesyonel kimliğinden yararlanabilecek.

Kariyer Merkezinden gençlere İş Arama Becerileri eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Yetenek Dönüşüm Projesi çerçevesinde başlattığı mesleki eğitim kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlere 'İş Arama Becerileri Eğitimi' de vererek iş arama süreçlerine destek sunuyor.

Vali Pahlivan, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu

Mersin Vali Ali Hamza Pehlivan, MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerin yaptığı gösterileri izledi, projelerin sergilendiği alanı gezdi.

Kariyer Merkezinden lise öğrencilerine seminer

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Cüneyt Ekmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin daveti üzerine 'Kariyerinde Bir Adım Öne Çık' konulu seminer düzenledi. Seminerde; Kariyer Merkezinin hizmetleri ile turizm, bilişim, muhasebe ve finans sektöründe kariyer konuları konuşuldu.

MERCEK'te dil kurslarına yoğun ilgi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin meslek edindirme kursları ile Mersinlilerin hizmetine açtığı MERCEK'te, yoğun talep üzerine Almaca dil kursunun ikincisi açıldı.

Silifke'de okullara kütüphane ve hobi bahçesi yapılıyor

Mersin'in Silifke ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığının 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' sloganı ile başlattığı proje çerçevesinde okullarda açılan kütüphanelere bir yenisi daha eklendi. Uzuncaburç İlkokul ve Ortaokulunda kütüphane ve hobi bahçesi açıldı.

Akdenizli üniversite öğrencilerinin burs desteğinin son taksiti hesaplara yattı

Akdeniz Belediyesi, 2021 yılında belediye meclisinden oy birliği ile alınan karar doğrultusunda üniversite öğrencilerine verilen burs desteğinin son taksitinin banka hesaplarına yatırıldığını duyurdu.

Silifke'de 'Tarım Üretim ve Fen Okulu' kuruluyor

Mersin'in Silifke ilçesinde Tarım-Üretim ve Fen Okulu kurulacak.

Koca, şampiyon öğrencilerle bir araya geldi

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, hiçbir başarının tesadüf olmadığını, okul-veli-öğretmen işbirliğinin eğitimin her kademesinde çok önemli olduğunu söyledi.

Toplam 505 haber.