Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Belediyeden LGS'ye giren öğrenci ve velilere su ikramı

Mersin Büyükşehir Belediyesince, LGS'ye giren öğrencilere ve sınav esnasında çocuklarını bekleyen ailelere okul önlerinde su ikram edildi.

Vali Pehlivan, Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın açılışına katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü himayelerinde, 1-7 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın açılışı, Vali Ali Hamza Pehlivan'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bozyazı'da halk eğitimin sergisi yoğun ilgi gördü

Mersin'in Bozyazı ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren kurslara katılan kursiyerlerin hazırladığı ürünler sergilendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi basın personeline mutluluk eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler ekibi, alanında uzman eğitmenlerle bir araya geldi. Eğitmenler, basın personeline mutluluğun iyileştirici gücü, nefes terapisi, enerji ve frekans konularında bilgiler verdi.

MESKİ personeline 'MESKİ Akademi Yönetim ve Liderlik Eğitimi' verildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, bünyesinde görev yapan farklı kademelerdeki yöneticilere yönelik 'MESKİ Akademi Yönetim ve Liderlik Eğitimi' düzenledi.

YKS öncesi 2 bin öğrenciden son prova

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi Mersin'in Erdemli ilçesinde 2 bin öğrenci, sınavın son provasını yaptı, ter döktü.

Kariyer Merkezinden öğrencilere iş hayatı semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 'Kariyer Mersin' projesi çerçevesinde Mersin Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Akademik kadronun yanı sıra alanında uzman isimlerin katıldığı etkinlikte, denizcilik sektörü ile ilgili seminer programları ve firma stantları yer aldı.

'Liseli gençlerden 'Münazara Yarışması'

Mersin'in Erdemli ilçesinde liselerarası 'İnsan mı doğaya hakim, doğa mı insana hakim?' konulu münazara yarışması yapıldı. Heyecanın dorukta olduğu yarışmada liseli gençler kıyasıya yarıştı.

Sınava girecek öğrenciler Tarsus Gençlik Kampı'nda moral buldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri, yaklaşan kritik sınavlar öncesinde öğrencilere yönelik sosyal faaliyetlerini sürdürüyor.

Mersin'de STEM Kütüphanesi ve Sıfır Atık Parkı açıldı

Mersin'in merkez Toroslar ilçesinde bulunan Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu'nun hazırlamış olduğu 'STEM Kütüphanesi ve Sıfır Atık Parkı' törenle açıldı.

Akdenizli gençler mesleki becerilerini sergiledi

Akdeniz Belediyesi Proje Eğitim ve Uygulama Merkezi'nde mesleki eğitim ve kurs alan gençler, 4 aylık sürede öğrendikleri mesleki ve teknik bilgi ve becerilerini, hazırladıkları sergi ile beğeniye sundu.

Mersin'de 'En İyi Narkotik Polisi Anne' eğitimi verildi

Mersin'de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, öğrenci ve vatandaşlara 'En İyi Narkotik Polisi Anne' eğitimi verildi.

Vali Pehlivan, öğretmen ve öğrencilerle buluştu

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mezitli Muhittin Develi Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle buluştu. Pehlivan, başarı düzeyini daha da yukarı çıkarmak için hep birlikte çalışacaklarını söyledi.

Mersin'de otobüs şoförlerine 'ileri sürüş teknikleri eğitimi'

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi'nin her geçen gün artan ve gençleşen toplu taşıma filosuna yeni şoförler de katılıyor. Son olarak işe alınan 137 otobüs şoförü, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi tarafından 'ileri sürüş teknikleri eğitimi' almaya başladı.

Mersin'de trafik eğitimleri sürüyor

Mersin polisi, Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında eğitimlerine devam ediyor.

Kariyer Merkezinden lise öğrencilerine eğitim semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Hacı Sabancı Lisesi öğrencilerine yönelik 'Kariyer Planlama' eğitimi gerçekleştirdi. 170 öğrencinin katıldığı eğitim programına öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Silifke'de 'Her şey bir adımla başlar' yürüyüş etkinliği düzenlendi

Mersin'in Silifke ilçesinde çoğunluğunu parçalanmış aileye mensup, farklı kültürlerden gelen lise çağı gençliğinin oluşturduğu ve dezavantajlı öğrencilerin bir araya geldiği 'Her şey bir adımla başlar' yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

Mersin'de 'Düşünme Becerileri ve Becerilerin Değerlendirmesi' atölye çalışması yapıldı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Çukurova Kalkınma Ajansı Teknik Destek Projesi çerçevesinde, 'Üst Düzey Düşünme Becerileri ve Okuduğunu Anlama Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi' atölye çalışması gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden otobüs şoförlerine 'empati' eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesince, 'Engelliler Haftası' çerçevesinde, özel gereksinimli bireylerle daha iyi iletişim kurabilmeleri ve empati yapabilmeleri adına toplu taşıma şoförlerine eğitim verildi

Toplam 505 haber.