Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Başkan Yılmaz: 'Amacımız vatan, millet sevgisiyle yetişmiş bir gençlik'

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamında İçel Anadolu Lisesi öğrencilerini Kuvayimilliye Karargahı'nda ağırladı.

Vatandaşlar Siberay projesi konusunda bilgilendirildi

Mersin polisi, Siberay projesi konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Evimiz Atölye kursunu tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadınların evdeki gizli iş gücünü açığa çıkarmak, ekonomik olarak onlara katkı sunmak ve sosyalleşmelerine destek sağlamak amacıyla Mersinden Kadın Kooperatifi ile hayata geçirdiği 'Evimiz Atölye' projesi, her geçen gün büyüyerek daha çok kadına ulaşıyor. Proje çerçevesinde eğitimlerini tamamlayan Gündoğdu Mahallesi'ndeki kadınlara sertifikalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer verdi.

Akdeniz Mesleki Eğitim Atölyeleri 2. grup başvuruları başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde finanse edilen ve Akdeniz Belediyesi tarafından yürütülen 'Akdeniz Mesleki Eğitim Atölyeleri' projesinin 2. grup başvuruları başladı.

Yeşil Meslekler Sürdürülebilir Gelecek Fuarı, gençlere ışık tutacak

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin, Mersin il Milli Eğitim Müdürlüğü Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi (KARGEM) iş birliği ile düzenlendiği Yeşil Meslekler Sürdürülebilir Gelecek Fuarı'nın açılışı Toros Üniversitesi'nde gerçekleşti.

Mersin polisi öğrencileri bilgilendiriyor

Mersin polisi, merkez Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesinde bulunan Şevket Pozcu Anakolunu ziyaret ederek, öğrencileri bilgilendirdi.

Üniversite adayı gençler Mersin'de kampüs havası soludu

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Silifke ve Tarsus'taki kurs merkezlerinde üniversiteye hazırlanan öğrenciler, sınava sayılı günler kala kampüs havasını soluyup üniversite hakkında bilgi aldı.

Kariyer merkezinin kurslarına yoğun talep

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle hayata geçirdiği 'Yetenek Dönüşüm' projesi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Polis adaylarına kişisel gelişim ve farkındalık eğitimi

Mersin Şehit Altuğ Verdi Polis Eğitim Merkezi'ndeki polis adaylarına, kişisel gelişim uzmanı ve eğitmen Güray Gökal tarafından kişisel gelişim ve farkındalık eğitimi verildi.

Mersin'de 'Geleceğin Şefleri Meslek Liseleri Yemek Yarışması' yapıldı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi KARGEM koordinatörlüğünde bu yıl ilki düzenlenen 'Türk mutfağı' temalı 'Geleceğin Şefleri Meslek Liseleri Yemek Yarışması'nda dereceye girenleri ödülleri törenle verildi.

İdlib şehidi İbrahim Tüzel'in ismi kütüphaneye verildi

Suriye'nin İdlib kentinde 2 yıl önce şehit olan 36 askerden Mersin Erdemlili İbrahim Tüzel'in ismi kütüphaneye verildi.

Kariyer merkezinin metaverse etkinliğine 5 oturumda 6 bin 787 kişi katıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 'Metaverse Dünyasında Kariyer' konulu online kariyer günü etkinliği düzenledi. 15 kurum ve kuruluşun iş birliği ile gerçekleşen etkinliğe 5 oturumda 6 bin 787 kişi katılım sağladı.

Mersin'de 'geleceğini koru, geleceğine sahip çık' projesi

Mersin'de Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, 'e-twinning' çerçevesinde düzenledikleri, 'geleceğini koru, geleceğine sahip çık' (Future is saying help) projesi ile tüm dünyaya seslerini duyurmaya çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesinin evde sağlık ekibine ''Kronik Yara ve Diyabetik Ayak Bakımı' eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü ve Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliğiyle belediyenin Evde Sağlık Hizmetlerinde görevli hekim ve hemşirelere yönelik 'Kronik Yara ve Diyabetik Ayak Bakım Eğitimi' düzenlendi. Eğitim sonunda hekim ve hemşirelere katılım belgeleri verildi.

Öğrenci Çalışma Merkezi, öğrencilere konforlu bir ortam sağlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Öğrenci Çalışma Merkezi'nde, öğrencilere sessiz ve konforlu bir çalışma ortamı sağlandığı bildirildi.

Mersin'de görme engelli kadınlara kurs desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, maddi kaynak oluşturmak ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla görme engelli kadınlara yönelik 'Makrome Eğitimi Atölyesi' açtı.

MERCEK'te Almanca dersleri başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin MERCEK Mesleki Eğitim Merkezi'nde Rusça kursunun yanı sıra Almanca kursunda da dersler başladı.

Büyükşehir Belediyesinden 'Ev Hayvanları Satış Sertifikası Eğitim Kursu'

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi, ev hayvanları satışı yapmak isteyenlere yönelik 'Ev Hayvanları Satış Sertifikası Eğitim Kursu' düzenledi. 2 gün süren eğitim programının sonunda katılımcılara yönelik sınav düzenlendi.

Ağaçlar kitap açtı

Mersin'de ilkokul öğrencileri 'Ağaçlar kitap açtı' etkinliği düzenleyerek hem okumanın önemine dikkat çekti hem de kütüphanelere kitap desteği istedi.

Toplam 505 haber.