Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Öğrenciler, motivasyon etkinliği ile moral buldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı bölgelerde açtığı eğitim kurumları ile eğitimde oluşturduğu fırsat eşitliğinin yanı sıra öğrencilerin motivasyonlarının artması adına da sosyal faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Silifke'de Türk, Rus ve Suriyeli çocuklar 23 Nisan coşkusunu birlikte yaşadı

Mersin'in Silifke ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Türk, Rus ve Suriyeli öğrenciler birlikte kutladı.

Kariyer Merkezi, yaz aylarında da gençlere yoğun seminerler hazırladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, gençleri ve iş arayanları geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Düzenlediği seminer, eğitim, mülakata hazırlık gibi programlar ile iş arayanların, lise ve üniversite öğrencilerinin yanında olan Kariyer Merkezi, yaz dönemi için dolu dolu bir program hazırladı.

Büyükşehir Belediyesi, 'Fiziki Yeterlilik Sınavına Hazırlık Kursu' açıyor

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, POMEM, PMYO, BESYO, bekçilik ve MSÜ yerleştirme sınavlarına hazırlanan gençler için ücretsiz 'Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursu' açacak. 25 Nisan'da başvuruların başlayacağı kurslara katılmak isteyenler Macit Özcan Spor Kompleksindeki Kurs Kayıt Merkezinden kayıt yaptırabilecek.

Seçer: Dünyada çocuklara armağan edilmiş başka çocuk bayramı yok'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çavuşlu İlkokulu 3. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Başkan Seçer, oturduğu koltuğu çocuklardan Kürşat Alp Tuncer'e bıraktı.

Dileklerini yazdılar, hediyelerini aldılar

Akdeniz Belediyesinin, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi ile birlikte, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' dolayısıyla organize ettiği 'Dilek Ağacı Projesi' çerçevesinde çocuklara diledikleri hediyeler takdim edildi.

Münir Özkul Kreşinde 23 Nisan coşkusu

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Toptancı Hal Kompleksi'nde yer alan Münir Özkul Kreşi'nde '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' coşkusu yaşandı.

'Çocuklarda Bilinçli Ekran Kullanımı Projesi' tamamlandı

Çocuklarda teknoloji bağımlılığı konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmanın yanı sıra tedavi planlamak için Mersin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan 'Çocuklarda Bilinçli Ekran Kullanımı Projesi' tamamlandı. 4'üncü ve son oturumda ailelerle bir araya gelen uzmanlar, ilk günkü oturumdan bugüne kadar yaşanan süreci değerlendirip, çocukların ekran kullanım süreleriyle ilgili ailelerden bilgi aldı.

Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu

MERSİN (İHA) – Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) işbirliğinde, Akdeniz Belediyesinin destekleriyle düzenlenen 'Akıl ve Zeka Oyunları Mersin İl Şampiyonası'nda kazananlar ödüllerini aldı. Turnuvanın şampiyonlarına madalyalarını Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca taktı.

Mezitli Belediyesi çalışanlarına metaverse semineri

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi çalışanlarına teknoloji yazarı Atıf Ünaldı tarafından 'sanal evren' olarak da adlandırılan metaverse hakkında bilgilendirme semineri verildi. Başkan Neşet Tarhan, Bu değişimlere ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamak durumundayız dedi.

Matematikte dünya birincisi Erken, Başkan Seçer ile buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki dünya matematik birincisi Ömer Erken'le bir araya geldi. Online düzenlenen Uluslararası Caribou Contests Matematik Yarışması'nda bu yıl iki kez dünya birincisi olan Ömer Erken'i kutlayan Başkan Seçer, başarılarının devamını diledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden 'yerel hayvan koruma görevlisi' eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi, patili dostların korunması için 'yerel hayvan koruma görevlisi' eğitimi düzenledi. Kentin farklı ilçelerinden katılan 350 gönüllüye hayvan davranışı, hayvanların bakım ve beslenmesi, kısırlaştırılması, sahiplendirilmesi gibi konularda eğitim verildi.

Mersin'de anaokulu öğrencileri için 'Renkli Etkinliklerim' projesi hayata geçirildi

Mersin'de aralarında ana sınıfı öğrencilerinin de yer aldığı ve uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı 'eTwinning' platformu üzerinden okul öncesi çağ çocuklarına bilişsel, dil, sosyal-duygusal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 'Renkli Etkinliklerim' isimli 'eTwinning' projesi hayata geçirildi.

Mersin polisinden öğrencilere trafik eğitimi

Mersin'de trafik polisleri, ilkokul öğrencilerine eğitim verdi.

Mersin polisi öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor

Mersin polisi öğrencileri farklı konularda bilgilendirmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Eski Ömerli'de LGS kurs merkezi açtı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Mersin'e yeni kurs merkezleri kazandırmaya devam ediyor. 13'üncü Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezini Tarsus ilçesi Eski Ömerli Mahallesinde açan Büyükşehir Belediyesi, yeni kurs merkezinde 8 sınıfta toplam 110 öğrenciyi LGS'ye hazırlıyor.

Mersin'de Rusça ve Almanca kursu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi'nin Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi'nde hizmete açtığı Mesleki Eğitim Merkezi'nde (MERCEK) ücretsiz Almanca ve Rusça kursları veriliyor. Kısa sürede kontenjanları dolan Rusça kursunda yaklaşık 30 kişiyle dersler başladı.

Mersin'de 'Çocuklarda bilinçli ekran kullanımı projesi' sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi öncülüğünde başlatılan 'Çocuklarda bilinçli ekran kullanımı projesi'nin devam ettiği bildirildi.

Mersin'de öğrencilere 'Meslek Tanıtım Semineri' düzenlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesince, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik 'Meslek Tanıtım Semineri' düzenlendiği bildirildi.

Toplam 505 haber.