Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Ankara'da okuyan Tarsuslu üniversite öğrencilerine burs

Kısa adı TADER olan Tarsuslular Derneği, Ankara'da üniversite öğrenimi gören Tarsuslu öğrencilere burs verecek.

Öğrenciler Büyükşehir Belediyesinin kütüphanesinde sınava hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren kütüphane, günlük ortalama 200 kişiye ev sahipliği yapıyor. Özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen kütüphanede çay, kahve, çorba ve internet gibi hizmetler tamamen ücretsiz sunuluyor.

Kırsaldaki öğrencilere ücretsiz berber ve kuaför

Mersin'de Torosların zirvesinde, kırsal bölgelerde eğitim gören bin 500 öğrenciye düzenli olarak berber ve kuaför hizmeti verilmeye başlandı.

Vali Su: 'AB projesi ile 5 okulda atölye kurduk'

Mersin Valisi Ali İhsan Su, AB projesi ile 40 milyon TL'ye yakın parayla mesleki ve teknik okullardan 5 tanesinde atölyeler kurduklarını ve mevcut atölyelerin eksikleri varsa onları tamamlayarak modernize ettiklerini söyledi.

Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi açıldı

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin, üniversite sınavına hazırlanan gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlayıp ücretsiz kurs verdiği Metropol Gökdelen binasının 29'uncu katında hizmet veren Etüt Merkezinin resmi açılışı gerçekleştirildi.

Kariyer Merkezinden çalışanlarına yönelik beceri geliştirme eğitimleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik projeler sunmaya devam ediyor. Kariyer Merkezi, istihdama katılacak adayların olduğu gibi çalışanların da yetkinliklerini artırmaya yönelik eğitim programlarını sürdürüyor.

Mersin'de Dünya Otizm Farkındalık Günü Semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü çerçevesinde uzman dil ve konuşma terapisti Nevzat Egemen Nakışçı'nın konuşmacı olarak katıldığı bir farkındalık semineri düzenledi.

Gülnar'daki yurt ve konuk evi, öğrencilere sıcak bir yuva oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesince Gülnar'da açılan 68'i kız ve 40'ı erkek olmak üzere 108 öğrenciye yuva olan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile Gülnar Konukevinin, huzurlu ve sıcacık ortamıyla öğrencilere hizmet vermeye devam ettiği bildirildi.

Kurs merkezi öğrencileri, üniversiteyi gezdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren eğitim ve öğretimi destekleme kurs merkezi öğrencileri için üniversite tanıtım etkinliği düzenlendi.

Mersin Gençlik Merkezi personeline trafik eğitimi

Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Mersin Gençlik Merkezi personeline yönelik eğitim verdi.

YKS'ye hazırlanan öğrenciler motivasyon etkinliğinde buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Gülnar, Aydıncık ve Mut ilçelerindeki Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde üniversiteye hazırlanan öğrenciler, MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi öncülüğünde gerçekleştirilen motivasyon etkinliğinde buluştu.

MESKİ'den öğrencilere su tasarrufu eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, '22 Mart Dünya Su Günü' çerçevesinde başlattığı ve tüm ilçelerde devam eden eğitimlerle yaklaşık 6 bin 200 öğrenciyi, su tasarrufu ve çevre bilinci hakkında bilgilendirdi.

POMEM adaylarına Kariyer Merkezinden eğitim

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) mülakatlarına hazırlanan adaylara yönelik eğitim düzenledi. 'Kariyerinde bir adım öne çık' sloganıyla düzenlenen 'POMEM Mülakatlarına Hazırlık Eğitimi'ne yaklaşık 70 aday katıldı.

Tarsus'ta hafızlara belgeleri verildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde Müftü Ali Can 'Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olup Hafızlık Belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgelerini verdi.

Oyun Kolejinde renkli bahar şenliği

Mersin'de Oyun Koleji Anaokulu tarafından düzenlenen bahar şenliği öğrenciler ve velileri buluşturdu.

Mersin polisinden öğrencilere trafik eğitimi

Mersin'de trafik polisleri, orta okul öğrencilerine eğitim verdi.

Büyükşehir Belediyesinden 'Çocuklarda Bilinçli Ekran Kullanımı Projesi'

12 yaş arası çocuklara ve ailelerine yönelik dört oturumdan oluşan bir eğitim programı gerçekleştirilecek.

Yetenek Dönüşüm Projesi istihdam kapıları açıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezinin, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yaptığı protokol kapsamında hayata geçirdiği 'Yetenek Dönüşüm Projesi' çerçevesinde açılan mesleki eğitim kursları devam ediyor. Bu kurslar, gençlerin iş kaygısını azaltırken, istihdam kapıları da açıyor.

Öğrenciler terör konusunda bilgilendiriliyor

Mersin polisi, 'Gençlik Güvenli Gelecek 2022' projesi kapsamında lise öğrencilerini terör konusunda bilgilendiriyor.

Toplam 505 haber.