Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

MERCEK'te dikiş kursu başladı

12 yaş arası çocuklar için pijama ve tişörtler üretiliyor. Dikilecek pijama ve tişörtler, Büyükşehir Belediyesinin Kıyafet Evinde ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak.

Tarsus Belediyesinin akademi kursiyerleri sertifika aldı

Tarsus Belediyesinin her yaştan vatandaşa yönelik, bilim, eğitim, sanat, kültür alanında bireylerin becerilerinin gelişmesine katkı sunan, bünyesinde gitar, resim, bağlama, el sanatları, tiyatro başta olmak üzere birçok kursun verildiği Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat Kültür Akademisinde kursları başarı ile tamamlayan 85 öğrenci sertifikaları aldı.

Mut'ta üreticilere Antep Fıstığı Yetiştiriciliği eğitimi verildi

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Antep Fıstığı Araştırma Enstitüsü iş birliğinde Mut ilçesindeki üreticilere 'Antep Fıstığı Yetiştiriciliği eğitimi verildi. Antep fıstığında verimi artırmak amacıyla verilen eğitimde, sulamadan gübrelemeye, budamadan zararlılarla mücadeleye kadar birçok konu detaylı bir şekilde uzmanlar tarafından aktarıldı.

MERCEK'te yabancı dil kurslarına başvurular başladı

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCEK Mesleki Eğitim Merkezinde verilecek Almanca ve Rusça dil kurslarına başvurular başladı. Adaylar, A1 seviyesinde verilecek kurslar ücretsiz olacak.

Köylü kadınlara sinema sürprizi

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, Mezitli Kent Konseyi ve özel bir hastane işbirliği ile Tepeköy Mahallesinde yaşayan üretici kadınlara yönelik olarak 'Sağlıklı Kadın ve Çocuk, Sağlıklı Toplum' semineri gerçekleştirildi.

Mimarlık Fakültesi öğrencileri, İmar Kanunu dersini Mezitli Belediyesinde işledi

Mimarlık Fakültesi öğrencileri, İmar Kanunu dersini, kitaplara konu olan ve birçok kez farklı üniversitelerde ders olarak işlenen Mezitli Belediyesinin hizmet binasında yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Özgürlük Mahallesinde LGS'ye hazırlık kurs merkezi açıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı mahallelerde açtığı kurs merkezlerine bir yenisini ekliyor. Merkez Akdeniz ilçesi Özgürlük Mahallesinde LGS'ye hazırlık kurs merkezi açacak olan Büyükşehir Belediyesi, 3 katlı bir binada tadilat çalışmalarına başladı.

Bu eğitimle işitme engellilerin hayatları kolaylaşıyor

Mersin'de işitme engelliler, hayatlarını kolaylaştıracak 80 saatlik eğitimle okuma yazmayı öğrendi.

Mersin'de orman yangınlarıyla mücadele eğitimleri tamamlandı

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü, 2022 yılı orman yangınlarıyla mücadele eğitimleri tamamlandı.

Mola evi ile özel gereksinimli çocukların kişisel becerileri gelişiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi'ne bağlı mola evinde özel gereksinimli çocuklar hem sosyalleşiyor hem de birçok etkinlik yapıyor.

Akdeniz Belediyesinden 'kadın emeği' semineri

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' dolayısıyla 'Akdeniz'de Kadın Emeği' temasıyla seminer düzenledi. Yoğun ilgi gören etkinlikte, azim, cesaret ve sergiledikleri büyük başarılarıyla kadınlara örnek olup yol gösteren Akdenizli girişimci 8 kadına da ödülleri takdim edildi.

Mersin'de 'Öğretmen Akademisi' başlıyor

Mersin'de eğitim alanında faaliyetlerini sürdüren Oyun Koleji Anaokulu, 'Öğretmen Akademisi' ile hem öğretmen yetiştiriyor hem de sertifika veriyor.

Yüksek okul öğrencilerine 'KADES' tanıtıldı

Mersin'in Erdemli ilçesinde yüksek okul öğrencilerine alanında uzman polisler tarafından Kadın Destek Programı (KADES) tanıtıldı.

'Eşitsizlikten Vazgeçmiyoruz' paneline kadınlardan yoğun ilgi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayatın her alanında emekleriyle var olan kadınları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 'Eşitlikte Birlik, Herkese Eşitlik' sloganıyla düzenlediği etkinliklerde buluşturuyor.

MERCEK'e başvurular sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesince, Yenişehir ilçesinde yapımı tamamlanan MERCEK Mesleki Eğitim Merkezine online başvuruların devam ettiği bildirildi.

St. Petersburg Büyük Petro Politeknik Üniversitesinin Türk mezunları diplomalarını aldı

St. Petersburg Büyük Petro Politeknik Üniversitesinin Türk öğrencileri, Akkuyu NGS için işletme personeli yetiştirme programı kapsamında 'Nükleer Santraller: Tasarım, İşletme ve Mühendislik' uzmanlık alanındaki eğitimlerini tamamladı. Böylece program kapsamında 6 grup eğitimlerini tamamlarken, diplomalarını alan genç Türk uzmanlar, Mersin'de yapımı devam eden Akkuyu NGS'de işbaşı yapacak.

Kariyer Merkezinden istihdam teşvikleri semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 'Dijital Liderler Mersin'de projesi kapsamında 18. programını 'İşverenlere yönelik istihdam teşvikleri' konusu üzerine gerçekleştirdi.

Mersin'deki okullarda deprem tatbikatı

Mersin Valiliği koordinesinde kentte bulunan bin 261 okulda eş zamanlı olarak 'Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı' gerçekleştirildi.

Özel bireylerin hayatını kolaylaştıracak 'oyuncak' patent aldı

Mersin'de öğretmen ve öğrencilerin birlikte tasarlayıp hazırladığı özellikle engeli bulunanlar ile çocukların hayatlarını kolaylaştırmasına katkı sağlayacağı belirtilen oyuncak 'Yaşam Yap Bozu (Yaya) tüm aşamaları geçerek Türkiye Patent Kurumu tarafından tescillendi.

Toplam 505 haber.