Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Akdeniz Belediyesi, gençlere üniversite kapılarını açıyor

MERSİN (İHA) – Akdeniz Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve aile ekonomisi iyi olmayan gençlere imkan sunmak amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz eğitimlerini sürdürüyor. Üniversiteye hazırlanan 200'e yakın öğrenci, 10 eğitmen ile Akdeniz Belediyesinin sunduğu imkanlar sayesinde hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin eğitim yatırımları velileri memnun etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan ve Tarsus'a bağlı Yenice Mahallesi'nde hizmet veren Yaşar Bayboğan Eğitim Merkezi'ndeki öğrencilerin velilerine yönelik tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. LGS'ye yönelik eğitim çalışmalarının gerçekleştirildiği merkezdeki hizmetlerin anlatıldığı toplantıda, velilerin dikkat etmeleri gereken konularla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Mersin'de taksi, minibüs ve halk otobüsü şoförlerine eğitim

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, kentte hizmet veren tüm toplu taşıma şoförlerine yönelik başlattığı 'Yolcu Taşıma Araç Sürücüleri Eğitim Programı' sürüyor. Program kapsamında ulaşım için büyük önem taşıyan trafik, ilk yardım, iletişim ve psikoteknik eğitimini tamamlayan şoförler sınava tabi tutuldu. Sınavda başarılı olan sürücülere Yolcu Taşıma Kullanım Kartı verilecek. Bu karta sahip olmayanlar taksi, minibüs, halk otobüsü gibi araçları kullanamayacak.

Vali Şenol Engin İlkokulu öğretmenleri, yabancı konuklarını ağırladı

Vali Şenol Engin İlkokulu öğretmenleri, KA229 Erasmus+ 'Eğitimde Yap, Yarat, Üret' projesi kapsamında yerel proje ortağı koordinatör okul Davultepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Belçika ve İtalya'dan gelen meslektaşlarını ağırladı.

Mersin polisi öğrencilerle buluştu

Mersin'in Tarsus ilçesinde, Tarsus Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi kapsamında, Emniyet Müdürü Ebubekir Fil ve beraberindeki personel Lütfiye Benli İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdi.

'Türk Dünyası Dijital Vatandaşlık Projesi'nin ilk dönemi tamamlandı

Farklı bölgelerde yaşayan Türklerin kültürel anlamda aynılıklarının ve benzerliklerinin farkına varmasını sağlayarak, dijital bir vatandaşlık bilinci oluşturmak ve bu yolla Türk dünyasının geleceğinin tasavvurunda ortak paydada hareket etme kapasitelerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan, 'Türk Dünyası Dijital Vatandaşlık Projesi' ilk dönemini tamamladı.

Roman çocuklara eğitim desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesince, kentin dezavantajlı mahalleleri arasında yer alan ve Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Akdeniz ilçesi Turgutreis Mahallesi'nde müzik başta olmak üzere birçok alanda çocuklara eğitim verilmeye başlandığı bildirildi.

Mersinli öğrenci dünya birincisi oldu

Uluslararası olarak online düzenlenen Caribou Contests Matematik Yarışması'nda Mersinli öğrenci 8 bin 855 öğrenci arasında dünya birincisi oldu.

Beden Dili Uzmanı İlhan Doğan'dan Büyükşehir Basın Yayın Ekibine eğitim

Swiss Academy Direktörü Beden Dili İletişim Uzmanı Riccon İlhan Doğan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi ekibine 'Düşünce Okuma Teknikleri ve Beden Dili Eğitimi' verdi. Hayatta yapılacak en güzel şeyin rahatlamak olduğunu söyleyen Doğan, 'Hayatta ne kadar mutlu olabilirseniz o kadar mutlu olmaya çalışın' dedi.

Öğrenim yardımının şubat ayı ödemesi hesaplara yatırıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere eğitim hayatında verdiği en önemli desteklerden biri olan öğrenim yardımı ödemeleri sürüyor. Şubat ayı ödemeleri kapsamında lisans ve ön lisans olmak üzere 8 bin 960 öğrencinin hesabına toplam 2 milyon 99 bin 350 TL yatırıldı.

Vali Su, Silifke Atayurt Ortaokulu Zeliha Sarı Kitap Evinin açılışını gerçekleştirdi

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali İhsan Su, Silifke ilçesi Atayurt Ortaokulunda 'Zeliha Sarı Kitap Evi'nin açılışını gerçekleştirildi.

Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi

Mersin'de trafik polisleri, ana okul öğrencilerine eğitim verdi.

Gençlerin sınav ücretlerini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halk Kart desteği sağladıkları 12 bin 715 dar gelirli ailenin çocukları ile kurs merkezlerinde üniversiteye hazırladıkları 4 bin 318 öğrencinin üniversite sınavlarına giriş ücretlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeneceğini açıkladı. Her bir oturum için 115 lira ödeme derdinden kurtulan öğrenciler, destekten faydalanmak için başvurularını yapmaya başladı.

Toroslar Belediyesinden miniklere okul olgunluğu testi

Toroslar Belediyesi, ilkokula başlayacak olan çocuklara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' uygulamasına ilçedeki anaokullarında devam ediyor. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; 'Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların eğitim hayatlarına katkıda bulunmak bizleri de mutlu ediyor' dedi.

Evimiz Atölye projesi 6 köyü buluşturdu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Gönüllüler Şube Müdürlüğü tarafından 13 ilçede ikinci turu gerçekleştirilen 'Gönüllü Katılım Toplantıları' Toroslar ilçesi Darısekisi Mahallesi'nde de yapıldı. Çalışmaların başladığı ilk günden bu yana herhangi bir geliri olmayan kadınların evde üretim potansiyellerini ortaya çıkararak ekonomiye kazandırıldığı çalışmada, bir yandan eğitim ve sosyalleşme imkanları sağlanırken aynı zamanda köyler arası iletişim de artıyor.

Rehber öğretmenler, YKS süreci hakkında öğrencileri bilgilendirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren rehber öğretmenler, YKS'yle ilgili öğrencilere tavsiyelerde bulundu. YKS'de baraj puan uygulamasının kaldırılmasından sonra kafa karışıklığı yaşan öğrenciler için önerilerde bulunan uzmanlar, sınav başvurusu, başvuru işlemleri ve sınav tarihleri hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Çocuklar, enerji verimliliği ve tasarrufu eğlenerek öğreniyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocuklara küçük yaşlardan itibaren enerjiyi verimli kullanmanın önemini kavratmak amacıyla 'Enerji Verimliliği ve Tasarrufu' eğitimi veriyor. Belediyede görev yapan enerji mühendislerinin verdiği interaktif eğitimle çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor.

Erdemli Belediyesinden eğitim neferlerine destek

Erdemli Belediyesi ekipleri, yaptıkları çalışmalarla eğitim neferlerine destek veriyor.

Bu sınav ilk defa yapıldı bir kişi girdi 3 saat sürdü

Türkiye'de evcil hayvan kuaförlüğünün meslek olarak kabul edilmesinin ardından Mersin'de ilk defa açılan sınava bir kişi başvurarak, 3 saat süreyle uygulamalı sınava girdi. Sınava giren Mete Soyutürk, çift katmanlı bir tüye sahip cins köpeği makasla tıraş edip, tırnak kesimleri ile pedikür yaparak ter dökerken, artık yaptığı işin meslek olarak kabul edilmesinin kendisini mutlu ettiğini kaydetti.

Toplam 505 haber.