Eğitim

Mersin'den eğitim haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Eğitim Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Eğitim Haberleri

Vali Su, Hayat Boyu Öğrenme Sokağı ve Sıfır Atık Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali İhsan Su, 'Sıfır Atık' ve 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projeleri çerçevesinde Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde hayata geçirilen 'Hayat Boyu Öğrenme Sokağı' ve 'Sıfır Atık Kütüphane'nin açılışını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Vali Su başkanlığında yapıldı

Mersin'de proje aşamasında olan, yapımı devam eden ve biten eğitim projeleri, Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleşen toplantıda ele alındı.

Emniyet personeline trafik eğitimi

Mersin'de Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline trafik eğitimi verildi.

Jandarma ve emniyet personeline trafik eğitimi

Mersin'de jandarma ve emniyet trafik personeline uyuşturucu test cihazı kullanımı konusunda eğitim verildi.

Akdeniz Belediyesi YKS'ye hazırlanan öğrencileri karla buluşturdu

Akdeniz Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencileri ve eğitmenleri karla buluşturdu.

Toros Üniversitesi ile Akdeniz Belediyesi arasında işbirliği protokolü

Toros Üniversitesi ile Akdeniz Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Velilere kayıt desteği

Mersin'de eğitim veren Oyun Koleji Anaokulu, yeni kayıt döneminde velilere enflasyonun altında zam uygulayarak, 2022-2023 kayıtlarını almaya başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 'Lojistik Elemanı Kursu' açıyor

23 Haziran tarihleri arasında Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde verilecek.

Mersin polisi trafik güvenliği konusunda bilgilendirdi

Mersin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları uygulamalarla trafik güvenliği konusunda bilgilendirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi geleceğin aşçılarını yetiştiriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesine bağlı olan ve Tarsus Ötüken Parkı içerisinde yer alan atölyede, minik gurmelere aşçılık eğitimi verilmeye başlandı. Şubat ayı boyunca her cumartesi 7-10 ile 11-14 yaş gruplarına uzman aşçılar tarafından verilecek eğitimlerde, çocukların motor becerilerinin desteklenmesi, sorumluluk alabilmeleri ve pratik tarifler öğrenmeleri amaçlanıyor.

Tarsus Belediyesi personeli, Kapadokya'da hem eğitim aldı hem tatil yaptı

Tarsus Belediyesi, personeli için Kapadokya'da eğitim kampı düzenledi. Personel, kampta 2022 yatırım yılında gerçekleştirilecek olan proje ve çalışmaların planlanması amacıyla Kapadokya'da hem hizmet içi eğitim kampına katıldı hem de tatil yapma imkanı buldu.

Başkan Seçer'den öğrencilere tavsiye: 'Sosyal olun. İnsan tek başına yaşayamaz'

Mersin Büyükşehir Belediyesinin merkezde ve ilçelerde yer alan eğitim ve öğretimi destekleme kurs merkezlerinde geçen yıl eğitim gören ve üniversiteye yerleşen öğrenciler, yarıyıl tatillerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Mersin'de kurs merkezleri ara tatilde de eğitime devam etti

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 249 öğretmenle toplam 4 bin 830 öğrenciyi YKS ve LGS'ye hazırladığı ücretsiz kurs merkezlerinde eğitim-öğretim ara tatilde de sürdü.

Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline trafik eğitimi

Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline yönelik eğitim düzenlendi.

Yenice'deki yurt binası yenilenerek eğitim merkezine dönüştürüldü

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde pilot uygulama olarak iki yıl önce uzaktan eğitime başlayan ve Liselere Giriş Sınavına (LGS) girecek öğrenciler için hizmet veren Yenice Kurs Merkezi, yenilenerek 'Yaşar Bayboğan Eğitim Merkezi' adıyla modern bir yapıya dönüştürüldü. Eğitim merkezinden sadece 8. sınıf öğrencileri değil, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri de faydalanıyor.

Üniversite adayı öğrencilere 'Motivasyon Etkinliği'

Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi tarafından üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen 'Motivasyon Etkinlikleri'nin üçüncüsü Tarsus Kurs Merkezi öğrencileri için gerçekleştirildi. Etkinlikte, rehber öğretmen tarafından sunum gerçekleştirilirken, Büyükşehir Belediyesinin Kent Orkestrası da müzik ziyafeti sundu.

Gönül Coğrafyası Kampı Mersin'de başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen 6. Tematik Kış Kampları kapsamındaki Gönül Coğrafyası Kampı Mersin'de başladı. Farklı şehirlerden gelen 150 öğrenci, 5 gün boyunca Mersin'de çeşitli etkinlik, eğitim ve gezilere katılacak.

Kariyer Merkezinin 'Yönetici Asistanlık Kursu' mülakatları tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, paydaş kurumlarla başlattığı Yetenek Dönüşüm Projesi kapsamında gerçekleştireceği Yönetici Asistanlık Kursu için yaptığı mülakatlar tamamlandı. Yoğun başvurunun olduğu kurs 8 Şubat'ta başlayacak.

Vali Su, İslami İlimler Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Müftülüğü organizesinde çeşitli illerden gelerek Mersin'de düzenlenen kampa katılan İslami İlimler Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Toplam 505 haber.