Ekonomi

Mersin ve Adana'nın şubat ayı enflasyonu yüzde 14,72 Mersin ve Adana'nın şubat ayı enflasyonu yüzde 14,72
Silifke'de çiftçilere 25 bin zeytin fidanı dağıtıldı Silifke'de çiftçilere 25 bin zeytin fidanı dağıtıldı
Başkan Seçer iş dünyasıyla buluştu, yatırımlar masaya yatırıldı Başkan Seçer iş dünyasıyla buluştu, yatırımlar masaya yatırıldı
Tollu: 'İlçemize doğalgazın getirilmesi için aylardır temaslarda bulunuyoruz' Tollu: 'İlçemize doğalgazın getirilmesi için aylardır temaslarda bulunuyoruz'
Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart şubat ayı tutarlarını hesaplara yatırdı Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart şubat ayı tutarlarını hesaplara yatırdı
Mersin'in ihracatı ocak ayında yüzde 6,6 düştü Mersin'in ihracatı ocak ayında yüzde 6,6 düştü
MIP, Mersin Limanı Genişleme Projesi ile ilgili iddiaları yalanladı MIP, Mersin Limanı Genişleme Projesi ile ilgili iddiaları yalanladı
Mersin Büyükşehir Belediyesi, iş yeri kapalı 5 bin 785 esnafa gıda kolisi dağıtıyor Mersin Büyükşehir Belediyesi, iş yeri kapalı 5 bin 785 esnafa gıda kolisi dağıtıyor
Mersin'de üretilen Ödüllü bala pandemi de talep arttı Mersin'de üretilen Ödüllü bala pandemi de talep arttı
Tarsus belediyesi 1 milyon Tarsus kıvırcığı fidesi dağıtılıyor Tarsus belediyesi 1 milyon Tarsus kıvırcığı fidesi dağıtılıyor
Başkan Yılmaz: 'Mersin'in geleceği için güç birliği önemli' Başkan Yılmaz: 'Mersin'in geleceği için güç birliği önemli'
Tarsus Belediyesi, kırsal kalkınma için iki protokole imza attı Tarsus Belediyesi, kırsal kalkınma için iki protokole imza attı
Karaalioğlu: 'Mersin Türkiye'nin sanayi üssü olma yolunda' Karaalioğlu: 'Mersin Türkiye'nin sanayi üssü olma yolunda'
Mersin'deki 'Model Fabrika' sanayicilerin ilgisini çekiyor Mersin'deki 'Model Fabrika' sanayicilerin ilgisini çekiyor
Mersin'de ocak ayında konut satışları yüzde 33,1 düştü Mersin'de ocak ayında konut satışları yüzde 33,1 düştü
Büyükşehir Belediyesi, ailelere 14 bin 'El Bebek Gül Bebek' paketi dağıttı Büyükşehir Belediyesi, ailelere 14 bin 'El Bebek Gül Bebek' paketi dağıttı
Tekin: 'Ham madde maliyetleri üretim gücümüzü ve rekabetçiliğimizi zayıflatıyor' Tekin: 'Ham madde maliyetleri üretim gücümüzü ve rekabetçiliğimizi zayıflatıyor'
TÜİOSB'de güçlü altyapı hızlı tempoda ilerliyor TÜİOSB'de güçlü altyapı hızlı tempoda ilerliyor
Büyükşehir Belediyesi, Girit köyü Melemez'de turizmi canlandırmak için adım atıyor Büyükşehir Belediyesi, Girit köyü Melemez'de turizmi canlandırmak için adım atıyor
Mersin ESOB ile Tarsus Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı Mersin ESOB ile Tarsus Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı
Ekonomi Haberleri

Mersin ve Adana'nın şubat ayı enflasyonu yüzde 14,72

MERSİN (İHA) – Mersin ve Adana'nın şubat ayı enflasyonu, ocak ayına göre yüzde 0,60, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 14,72 oranında arttı.

Silifke'de çiftçilere 25 bin zeytin fidanı dağıtıldı

Mersin'in Silifke ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığınca, Silifke Kaymakamlığı öncülüğünde ve Silifke Tarım Orman Müdürlüğü denetiminde çiftçilere 25 bin adet Gemlik cinsi fidan dağıtıldı.

Başkan Seçer iş dünyasıyla buluştu, yatırımlar masaya yatırıldı

Mersin'in ekonomisine yön veren, kentin gelişip kalkınmasında önemli role sahip iş dünyasının kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde bir araya geldi. Buluşmada, Mersin'deki yatırımlar masaya yatırıldı.

Tollu: 'İlçemize doğalgazın getirilmesi için aylardır temaslarda bulunuyoruz'

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, meclis toplantısında, ilçeye doğalgazın getirilmesi için aylardır temaslarda bulunduklarını belirterek, 'Bakanlarımızla görüşüyoruz. Sürecin hızlanması adına elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz' dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart şubat ayı tutarlarını hesaplara yatırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli yurttaşların faydalandığı Halk Kart şubat ayı tutarlarını hesaplara yatırdı. Halk Kart sahibi 12 bin 225 kişinin hesabına 100 ve 180 liralık bakiyeler olmak üzere toplam 1 milyon 612 bin 180 lira aktarıldı.

Mersin'in ihracatı ocak ayında yüzde 6,6 düştü

MERSİN (İHA) – Mersin'de ocak ayında hem ihracatta hem de ithalatta düşüşü yaşandı. TÜİK verilerine göre, Mersin'in ocak ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,6 oranında azalarak 266 milyon 873 bin dolar olarak gerçekleşti. İthalat ise yüzde 4,6 düştü.

MIP, Mersin Limanı Genişleme Projesi ile ilgili iddiaları yalanladı

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP), 'Mersin Limanı Genişleme Projesi'nin Atatürk Parkına zarar vereceğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Projenin Atatürk Parkı ile herhangi bir bağlantısının kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, genişleme alanının 2016'da hizmete sunulan EMH rıhtımının ikinci aşaması olduğu, mevcut rıhtımın 380 metre denize doğru uzatılması ve düşük su derinliği olan rıhtımların genişletilerek doldurulması işini kapsadığı bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, iş yeri kapalı 5 bin 785 esnafa gıda kolisi dağıtıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde iş yerleri kapalı durumda olan 5 bin 785 esnafa gıda kolisi desteğinde bulunuyor. Gıda kolileri Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından 29 esnaf odasına teslim edildi.

Mersin'de üretilen Ödüllü bala pandemi de talep arttı

Mersin'in Erdemli ilçesinde üretilen ve 2019'da Kanada'nın Montreal kentinde düzenlenen 46. Dünya Arıcılık Kongresi'nde Dünyanın En İyi Balı ödülüne layık görülen Eğriçayır balına pandemi sürecinde talep arttı.

Tarsus belediyesi 1 milyon Tarsus kıvırcığı fidesi dağıtılıyor

Tarsus Belediyesi yerli tohumlar ile organik tarımı teşvik etmek amacıyla başlattığı 'Ata Tohumu' projesi kapsamında Tarsus'a özgü kıvırcık marul fidesinin üretimine başladı. Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 'Bu yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon fide üretimi ve dağıtımı gerçekleştirmeyi planlıyoruz' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Mersin'in geleceği için güç birliği önemli'

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Kargıcık Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi başta olmak üzere kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleri olarak ilan edilen tüm yapıların turizm pastasından daha fazla payı almasını istediklerini söyledi.

Tarsus Belediyesi, kırsal kalkınma için iki protokole imza attı

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, tarımsal gelişimi desteklemek ve kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla iki önemli protokole imza attı. İmzalanan protokollerle kırsal alanda yem ve tarla bitkileri yetiştiriciliği yapan çiftçiler desteklenecek ve verimli bir tarım için bitki sağlığı analizi yapılacak.

Karaalioğlu: 'Mersin Türkiye'nin sanayi üssü olma yolunda'

Mersin'in önümüzdeki 10 yıllık süreçte Türkiye'nin en büyük sanayi alanlarından birisi olacağını kaydeden BİHA Plastik Genel Müdürü Tamer Karaalioğlu, 'Mersin sanayisi şu an Adana, Gaziantep ve Konya sanayisi ile ciddi bir rekabet içerisinde. Önümüzdeki süreçlerde bu illerin sanayilerini geçmememiz için hiçbir sebep göremiyorum dedi.

Mersin'deki 'Model Fabrika' sanayicilerin ilgisini çekiyor

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan 'Model Fabrika' ve 'İnovasyon Merkezi' sanayicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Mersin'de ocak ayında konut satışları yüzde 33,1 düştü

MERSİN (İHA) – Mersin'de Ocak 2021'de bin 890 konut satıldı. Geçen yılın ocak ayında 2 bin 826 konutun satıldığı Mersin'de, konut satışları yüzde 33,1 oranında düştü. Mersin, ocak ayında en fazla konut satılan 6'ncı, yabancılara konut satışında ise 4'üncü il oldu.

Büyükşehir Belediyesi, ailelere 14 bin 'El Bebek Gül Bebek' paketi dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin pandemi sürecinde başlattığı ve devam ettirdiği 'El Bebek Gül Bebek' projesi, 6-12 ay aralığında bebeği olan dar gelirli ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. İçerisinde bebek bezi ve maması, şampuan ile ıslak mendilin yer aldığı paketler, her ay bir paket olmak üzere adreslere teslim ediliyor. Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 14 bin 292 aileye 'El Bebek Gül Bebek' paketi ulaştırdı.

Tekin: 'Ham madde maliyetleri üretim gücümüzü ve rekabetçiliğimizi zayıflatıyor'

Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (AHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Tekin, son aylarda pamuk ipliği ve pamuk elyafındaki fiyat artışları ile ham madde tedarikinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle hazır giyim ve konfeksiyon üreticilerinin maliyetlerinin yükseldiğini, buna bağlı olarak sürdürülebilir üretim gücünün ve ihracat pazarlarındaki rekabetçiliğin zayıfladığını belirtti. Başkan Gürkan Tekin, 'Yurt genelinde bir milyonu aşkın kişiye istihdam sağlayan, ülkemizin ihracatına en fazla katkıyı veren hazır giyim ve konfeksiyon sektörü için hükümetimizden ivedilikle dengeleyici tedbirler almasını bekliyoruz' dedi.

TÜİOSB'de güçlü altyapı hızlı tempoda ilerliyor

Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta, tarımsal ürün işleme ve gıda sektöründe faaliyet gösteren yatırımcıların kümeleneceği üretim üssünde yol ve arazi kazı dolgu işlerinin hızla ilerlediğini, haziran ayından itibaren sanayi parsellerini katılımcılara teslim etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Girit köyü Melemez'de turizmi canlandırmak için adım atıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Türkiye'nin tek Giritli köyü olarak bilinen merkez Akdeniz ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesini ziyaret ederek, sorunları dinledi. Muhtar Yücel Şen'in talebi üzerine mahalleye giden bürokratlar, 'Melemez' adıyla da bilinen mahallenin sorunlarını yerinde dinleyip not ederken, turizmi canlandırmanın yolları konuştu.

Toplam 66 haber.