Ekonomi

Mersin'de satılan konut sayısı ilk 4 ayda 10 bin 717'ye ulaştı Mersin'de satılan konut sayısı ilk 4 ayda 10 bin 717'ye ulaştı
Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemide 1 milyon paket yemek dağıttı Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemide 1 milyon paket yemek dağıttı
Büyükşehir Belediyesinden tarım işçilerine bayram öncesi gıda kolisi Büyükşehir Belediyesinden tarım işçilerine bayram öncesi gıda kolisi
Tarsus'un dayanışma ağına çiftçi desteği Tarsus'un dayanışma ağına çiftçi desteği
Akdeniz Belediyesi, 'Hoş Geldin Bebek Projesi' ile 4 bini aşkın aileye ulaştı Akdeniz Belediyesi, 'Hoş Geldin Bebek Projesi' ile 4 bini aşkın aileye ulaştı
İkinci El Araç alacaklar bu Tarihe Dikkat!. İkinci El Araç alacaklar bu Tarihe Dikkat!.
Son Dakika: Tam 12 bin TL maaş ile Uyuyacak Eleman Aranıyor! Son Dakika: Tam 12 bin TL maaş ile Uyuyacak Eleman Aranıyor!
Başkan Şeker: 'Kayısımıza rakip tanımıyoruz' Başkan Şeker: 'Kayısımıza rakip tanımıyoruz'
Başkan Bozdoğan, tarım işçileriyle buluştu Başkan Bozdoğan, tarım işçileriyle buluştu
Tiyatro ve orkestra sanatçıları da dar gelirliler için seferber oldu Tiyatro ve orkestra sanatçıları da dar gelirliler için seferber oldu
Tarsus Belediyesinden doludan zarar gören çiftçileri 7 ton gübre, 50 bin marul fidesi Tarsus Belediyesinden doludan zarar gören çiftçileri 7 ton gübre, 50 bin marul fidesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2 günde 90 ton sebze dağıttı Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2 günde 90 ton sebze dağıttı
Semt pazarlarına iki gün izin verildi haller hareketlendi Semt pazarlarına iki gün izin verildi haller hareketlendi
Üreticinin elinde kalan sebzeler, dar gelirli vatandaşlara dağıtılıyor Üreticinin elinde kalan sebzeler, dar gelirli vatandaşlara dağıtılıyor
AKİB başkanlık bayrağını Nejdat Sin devraldı AKİB başkanlık bayrağını Nejdat Sin devraldı
Arslan: 'Tam kapanma döneminde de üretime devam ediyoruz' Arslan: 'Tam kapanma döneminde de üretime devam ediyoruz'
Yıldırım: 'Şartlar ne olursa olsun üretime devam ediyoruz' Yıldırım: 'Şartlar ne olursa olsun üretime devam ediyoruz'
Thodex Vebitcoin  ve Goldexco Ardından Btcturk'de Şikayetler Artıyor!. BTCTURK'e Noluyor? Thodex Vebitcoin ve Goldexco Ardından Btcturk'de Şikayetler Artıyor!. BTCTURK'e Noluyor?
Son Dakika: Emeklilere Müjde!. İkramiyeler Erken Yatıyor! Hem de Zamlı Olarak!... İşte Detaylar... Son Dakika: Emeklilere Müjde!. İkramiyeler Erken Yatıyor! Hem de Zamlı Olarak!... İşte Detaylar...
MESKİ'den 2 yılda 210 milyon 438 bin liralık altyapı yatırımı MESKİ'den 2 yılda 210 milyon 438 bin liralık altyapı yatırımı
Ekonomi Haberleri

Mersin'de satılan konut sayısı ilk 4 ayda 10 bin 717'ye ulaştı

MERSİN (İHA) – Mersin'de nisan ayında konut satışları belirgin oranda artarak yüzde 123,9 olarak gerçekleşti. Nisan ayında 2 bin 967 konutun satıldığı Mersin'de, 2021'in ilk 4 ayında satılan konut sayısı 10 bin 717'ye ulaştı. Mersin, nisan ayında konut satışlarında 6'ncı sırada yer aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemide 1 milyon paket yemek dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, salgının Türkiye'de de etkisini gösterdiği 2020 Mart ayından bu yana geçen 14 ayda toplam 1 milyon kişiye günlük sıcak yemek ulaştırdı. Dağıtım ekipleri, 1 milyonuncu yemeği öğle saatlerinde 73 yaşındaki Menşuriye Eşiyok ile 87 yaşındaki Hüsamettin Eşiyok çiftinin evine ulaştırdı.

Büyükşehir Belediyesinden tarım işçilerine bayram öncesi gıda kolisi

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin'de tarımsal üretimin önemli bir parçası olan mevsimlik tarım işçilerine destek vermeye devam ediyor. Tarsus ilçesi Kargılı Mahallesinde yaşayan Suriyeli mevsimlik tarım işçilerini Ramazan Bayramı öncesi ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi personeli, gıda kolisi desteğinde bulundu.

Tarsus'un dayanışma ağına çiftçi desteği

Tarsus Belediyesinin tam kapanma sürecinde çalışamayan ve günlük geliri kesilen vatandaşların temel gıda maddelerine ulaşabilmesi için başlattığı 'Dayanışma Ağı' projesine, ilçede üretim yapan bir çiftçi de tarlasındaki ürünü bağışlayarak destek oldu. Belediyeye bağlı ekipler, toplanan temel gıda malzemelerini 6 halk market aracılığıyla vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Akdeniz Belediyesi, 'Hoş Geldin Bebek Projesi' ile 4 bini aşkın aileye ulaştı

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, 2020 yılı başında hayata geçirdiği 'Hoş Geldin Bebek' projesi ile 4 bini aşkın aileye ulaştı. Belediye Başkanı Mustafa Gültak, bebekleri yeni doğan iki aileyi ziyaret ederek sevinç ve mutluluklarını paylaştı.

İkinci El Araç alacaklar bu Tarihe Dikkat!.

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, ikinci el otomobillerde fiyat artışı öngörüsünü dile getirdi ve bunun özellikle 2020'deki gibi bulunurluk sıkıntısı yaşanması halinde yansıyacağını dile getirdi.

Son Dakika: Tam 12 bin TL maaş ile Uyuyacak Eleman Aranıyor!

Yatak incelemeleri yapan bir şirket bir ay boyunca uyuyarak kendilerine yardımcı olacak ekip arkadaşları arıyor. Bu iş için seçilen kişiye 1500 dolar (12 000 TL) ödenecek.

Başkan Şeker: 'Kayısımıza rakip tanımıyoruz'

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, ilçe olarak Türkiye'nin sofralık kayısı ihtiyacının yüzde 85'ini karşıladıklarını belirterek, Kayısımıza rakip tanımıyoruz dedi.

Başkan Bozdoğan, tarım işçileriyle buluştu

Mersin'in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, sabahın erken saatlerinde işbaşı yapan tarım işçileriyle mesai saati öncesinde bir araya geldi. Tarım işçileriyle sohbet eden, sorunlarını dinleyen Başkan Bozdoğan, daha sonra bir günlüğüne açılan semt pazarlarını ziyaret etti.

Tiyatro ve orkestra sanatçıları da dar gelirliler için seferber oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma dönemine denk gelen Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara koli dağıtımı için tüm personeli ile seferber oldu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesinde görevli tüm personel, tiyatro ve orkestra sanatçıları da dezavantajlı mahallelere giderek vatandaşlara gıda kolisi dağıttı.

Tarsus Belediyesinden doludan zarar gören çiftçileri 7 ton gübre, 50 bin marul fidesi

MERSİN (İHA) – Mersin'in Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz ocak ayında meydana gelen dolu felaketinde tarladaki ürünleri zarar gören çiftçilere 7 ton gübre ve 50 bin adet yerli marul fidesi desteğinde bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2 günde 90 ton sebze dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma döneminde semt pazarlarında ürünlerini satamayan üreticilerin imdadına yetişti. Üreticilerden kabak, biber, salatalık ve patlıcandan oluşan 90 ton sebzeyi alan Büyükşehir, tüm personeliyle seferber olup ürünleri ihtiyaç sahibi yurttaşlara ulaştırdı. Şehir Tiyatrosu sanatçılarından antrenörlere, ziraat teknikerinden aşçısına kadar tüm belediye personeli kapı kapı dolaşıp, sebzeleri yurttaşlarla buluşturdu.

Semt pazarlarına iki gün izin verildi haller hareketlendi

Mersin'in Silifke ilçesindeki Atayurt Hali, pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde açık olacağının açıklanmasından sonra hareketlendi.

Üreticinin elinde kalan sebzeler, dar gelirli vatandaşlara dağıtılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma döneminde ürünleri elinde kalan ve pazara götürüp satamayan üreticilere destek oluyor. Çiftçinin tarlasındaki ürünleri çürümeye mahkûm bırakmayan Büyükşehir, üreticiden satın aldığı 90 ton kabak, biber, salatalık ve patlıcanı dar gelirli yurttaşların kapısına kadar ulaştırıyor.

AKİB başkanlık bayrağını Nejdat Sin devraldı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin (AKİB) yeni dönem Koordinatör Başkanı, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nejdat Sin oldu.

Arslan: 'Tam kapanma döneminde de üretime devam ediyoruz'

BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, tam kapanma döneminde de gerekli tüm önemleri alarak üretime devam ettiklerini söyledi.

Yıldırım: 'Şartlar ne olursa olsun üretime devam ediyoruz'

Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, tam kapanma sürecinde de üretime devam ederek ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Thodex Vebitcoin ve Goldexco Ardından Btcturk'de Şikayetler Artıyor!. BTCTURK'e Noluyor?

Son 24 saat içerisinde para çekemeyen ve hesaplarına erişemeyen kullanıcılar şikayet yağdırıyor.

Son Dakika: Emeklilere Müjde!. İkramiyeler Erken Yatıyor! Hem de Zamlı Olarak!... İşte Detaylar...

Son dakika: Enflasyon oranında zam yapılarak 1.000 liradan 1.100 liraya çıkarılan emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. İkramiyeler SSK emeklileri için 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri için ise 7 Mayıs'ta hesaplarda olacak.

Toplam 216 haber.