Ekonomi

Toroslar'da bağ bozumu şenliği Toroslar'da bağ bozumu şenliği
Toroslar EDAŞ Mersin'de bakım ve yatırımlarına devam ediyor Toroslar EDAŞ Mersin'de bakım ve yatırımlarına devam ediyor
Rosatom, Bolivya'da Nükleer Araştırma Reaktörü Kompleksi inşa ediyor Rosatom, Bolivya'da Nükleer Araştırma Reaktörü Kompleksi inşa ediyor
Türk tersanesi, Rus Nükleer Buzkıran Projesinde yüzer havuz inşa edecek Türk tersanesi, Rus Nükleer Buzkıran Projesinde yüzer havuz inşa edecek
Mersin'de 'organik tarım' atağı Mersin'de 'organik tarım' atağı
Dünyaca ünlü Amazon Kripto Para Yöneticisi Arıyor! Dünyaca ünlü Amazon Kripto Para Yöneticisi Arıyor!
Akkuyu NGS'nin deniz ekosistemine olumsuz etkisi olmayacak Akkuyu NGS'nin deniz ekosistemine olumsuz etkisi olmayacak
Akkuyu NGS'nin ikinci güç ünitesinde yer alacak buhar jeneratörü üretildi Akkuyu NGS'nin ikinci güç ünitesinde yer alacak buhar jeneratörü üretildi
Faiz Karşılama Oranı Nedir? Faiz Karşılama Oranı Nedir?
Stok Bağımlılık Oranı Nedir? Stok Bağımlılık Oranı Nedir?
Trend Analizi Nedir? Trend Analizi Nedir?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Nakdi destek bu ay sona eriyor! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Nakdi destek bu ay sona eriyor!
Matrah ve Vergi Artırımı Rehberi 2021 Matrah ve Vergi Artırımı Rehberi 2021
Dünyanın En İyi Dijital Bankası Akbank çöktü müşteriler mağdur oldu! Dünyanın En İyi Dijital Bankası Akbank çöktü müşteriler mağdur oldu!
Nominal Değer Nedir? Nominal Değer Nedir?
Marjinal Maliyet Nedir? Marjinal Maliyet Nedir?
Pd/dd Nedir, Nasıl Hesaplanır? Pd/dd Nedir, Nasıl Hesaplanır?
Finansal Kaldıraç Oranı Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır? Finansal Kaldıraç Oranı Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır?
Yüzde 10 zamlı Bayram ikramiye tutarı ve tarihi açıklandı!. İşte Detaylar... Yüzde 10 zamlı Bayram ikramiye tutarı ve tarihi açıklandı!. İşte Detaylar...
Memur ve emekli temmuz ayı zammı yüzde kaç olacak ve enflasyon ne zaman açıklanacak? Memur ve emekli temmuz ayı zammı yüzde kaç olacak ve enflasyon ne zaman açıklanacak?
Ekonomi Haberleri

Toroslar'da bağ bozumu şenliği

Toroslar Belediyesi, geçimin bağcılıkla sürdürüldüğü Çelebili Mahallesinde Bağ Bozumu etkinliği düzenledi. Resul ve Musalı mahallelerinden de üreticilerin katıldığı etkinlikte, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yılın ilk üzüm hasadını sembolik olarak yaptı.

Toroslar EDAŞ Mersin'de bakım ve yatırımlarına devam ediyor

Toroslar EDAŞ, Mersin'de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2021 yılının ilk 6 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.

Rosatom, Bolivya'da Nükleer Araştırma Reaktörü Kompleksi inşa ediyor

MERSİN (İHA) – Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, Güney Amerika ülkesi Bolivya'da Nükleer Araştırma Reaktörü Kompleksi inşa ediyor.

Türk tersanesi, Rus Nükleer Buzkıran Projesinde yüzer havuz inşa edecek

İstanbul merkezli Kuzey Star Tersanesi, Kuzey Denizi rotasında faaliyet gösteren Rus nükleer buzkıranlar için yüzer havuz inşa edecek.

Mersin'de 'organik tarım' atağı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesinin Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 üreticiyi kapsayan 'Organik Tarım Projesi'nin tanıtım eğitimleri yapıldı. Üreticileri organik tarıma teşvik eden projeye Mersinden Kadın Kooperatifi de destek verdi.

Dünyaca ünlü Amazon Kripto Para Yöneticisi Arıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji ve online alışveriş devlerinden olan Amazon, iş süreçlerini yeni sistem ve teknolojilere entegre etmeye devam ediyor. Amazon, yayınını yaptığı en son iş ilanında Dijital Para Birimi ve Blockchain için bir ürün lideri yöneticisi arayışında olduğunu duyurdu.

Akkuyu NGS'nin deniz ekosistemine olumsuz etkisi olmayacak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Demirak, 'Müsilajı bahane edip nükleer santrale karşı çıkmak bilimsellikten uzak dedi.

Akkuyu NGS'nin ikinci güç ünitesinde yer alacak buhar jeneratörü üretildi

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom'un Volgodonsk'ta bulunan Mühendislik Birimi Atommash, Türkiye'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ikinci güç ünitesi için ilk buhar jeneratörü üretimini tamamladı.

Faiz Karşılama Oranı Nedir?

Faiz karşılama oranı, bir şirketin faiz yükümlülüklerini karşılayabilmek için yeterli kazanca sahip olup olmadığını belirten orana verilen addır. Ayrıca faiz karşılama oranı, şirketin ödeyebileceği faizin kaç katı kadarını kazandığını da gösterir.

Stok Bağımlılık Oranı Nedir?

Stok bağımlılık oranı, kısa vadeli yabancı kaynaklardan hazır değerlerin çıkarılması ve bu değerin stoklara bölünmesi sonucu bulunan orana verilen addır.

Trend Analizi Nedir?

Trend analizi nedir sorusu, piyasa ile yakından ya da uzaktan ilgilenen kişilerin mutlaka merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Trend analizi, finansal tabloların analizinde kullanılan bir analiz yöntemidir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Nakdi destek bu ay sona eriyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Duyurdu, Paralar Hesaba Son Kez Yatacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yapmış olduğu açıklamalar şu biçimde...

Matrah ve Vergi Artırımı Rehberi 2021

1 Seri No.lu Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun Genel Tebliği 14.06.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu Genel Tebliğde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlanan Rehber haberimizde...

Dünyanın En İyi Dijital Bankası Akbank çöktü müşteriler mağdur oldu!

2019 yılında "Mükemmellik Ödülleri" kapsamında "Dünyanın En İyi Dijital Bankası" seçilen Akbank'ta sistem çöktü. Müşteriler hiçbir şekilde işlem yapamıyor. Binlerce kişi para çekemediği, kartla alışveriş yapamaması sebebiyle mağdur durumda. Bankadan yapılan yazılı açıklamada, "Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler yaşanmaktadır. İlgili birimlerimiz konu hakkında çalışmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Nominal Değer Nedir?

Nominal değer nedir, sorusu finans ve ekonomi sektöründe bulunan herkesin sorduğu bir sorudur. Nominal değer, finans ve ekonomi sektöründeki tüm çalışanların mutlaka bilmesi gereken bir kavramdır.

Marjinal Maliyet Nedir?

Marjinal maliyet nedir sorusu, işletmesi olan ve üretim yapan her kişinin ya da kişilerin sorduğu soruların başında gelir. Marjinal maliyet, bir firmanın ya da işletmenin ürettiği her birim ürünün toplam maliyete olan etkisidir.

Pd/dd Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Pd/dd nedir sorusu, piyasa ve borsa ile ilgilenenlerin sık sık sorduğu sorulardan birisidir. Pd/dd, bir hisse senedinin piyasadaki değeri ile defter değerinin birbirine bölünmesi ile elde edilen orandır.

Finansal Kaldıraç Oranı Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır?

Finansal kaldıraç oranı, belirli bir eylem için daha fazla güç elde etmek için, harici bir şeyle küçük bir çabayı teşvik etmeye ihtiyaç duyulduğunda hesaplanması gereken bir orandır.

Yüzde 10 zamlı Bayram ikramiye tutarı ve tarihi açıklandı!. İşte Detaylar...

Dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayramı için geri sayım başlamışken bayram ikramiye tutarı ve tarihi açıklandı. Hemde yüzde 10 zamlı şekilde...

Toplam 362 haber.