Mersin Genel Haber - Mersin Haberler - Haberler

Genel

Mersin'den genel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Genel Mersin Haberleri, Haberler farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Genel Haberleri

Kıraç sahnede Silifke yoğurdu yedi

Mersin'in Silifke ilçesinde bu yıl 49. Silifke Müzik ve Folklor Festivali başladı. Festivalin gecesinde sahne alan ünlü rock sanatçısı Kıraç, sahnede kendisine ikram edilen Silifke yoğurdunu yedi.

10. Uluslararası Soli Güneş Festivali 24 Haziran'da başlıyor

MERSİN (İHA) – Mezitli Belediyesi tarafından bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilecek Uluslararası Soli Güneş Festivali 24 Haziran'da başlıyor. Üç gün boyunca dolu dolu etkinliklerin yen alacağı festivalin tanıtım toplantısında, Mezitli'deki antik limanda kazı çalışmalarının başlatılması amacıyla Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) Genel Müdürü Johan Van Daele arasında protokol imzalandı.

Başkan Yılmaz'dan çocuklara sürpriz

Mahalle gezileri ile vatandaşların isteklerini dinleyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mithat Toroğlu Mahallesi'nde oyun oynayan çocuklara sürpriz yaptı.

MDOB, Senfonik Allegra Ensemble konserine hazırlanıyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 20.30' da 'Senfonik Allegra Ensemble konserini Tarsus St. Paul Meydanı'nda sahneleyecek.

10. Uluslararası Soli Güneş Festivali kortejle başladı

Mezitli Belediyesinin bu yıl 10'uncusunu düzenlediği Uluslararası Soli Güneş Festivali kortejle başladı. Kortej geçişine Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da eşi Sembol Tarhan ile birlikte katıldı.

Kursiyerler 'Bahar Esintileri' konserinde sahne deneyimi yaşadı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde verilen kültür-sanat kurslarında koro eğitimi alan kursiyerler, 'Bahar Esintileri' konseri verdi.

'Abdülhamid Han' gemisi 25 gün sonra göreve hazır, vatandaş gurur duyuyor

Türkiye'nin filosuna kattığı 4'üncü sondaj gemisinde son hazırlıklar hızla sürerken 25 gün içerisinde göreve hazır olmasının beklendiği bildirildi. Gurur duyan vatandaşlar karşısına kamp kurup, tatil yaptığı devasa gemiyi yoldan geçerken görenler de durup fotoğraf çektirmeden bölgeden ayrılmıyor.

Mustafa Celeli, Mersinli sevenleriyle buluştu

Sayapark Alışveriş Merkezi, 23 Nisan'da başlattığı 100Bin Gülücük sosyal sorumluluk projesinin finalini açık hava meydanında Mustafa Ceceli konseri ile gerçekleştirdi.

Üretici kadın stantları bu kez Babalar Günü'ne özel kuruldu

Mersin Büyükşehir Belediyesinin üretici kadın stantları bu kez 'Babalar Günü' için kuruldu. Kadınlar, el emeği göz nuru ürünlerini 17-19 Haziran tarihleri arasında sergiledi.

Çocukların 'Lojistik' yarışmasındaki resimleri sergileniyor

Türkiye'nin önemli lojistik merkezlerinin başında gelen Mersin'de, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen 'Lojistik' konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimleri, Mersin Marina'da sergileniyor. Sergide, Ufuk Lojistik'in 40'ıncı yıl etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen yarışmada lojistiğin önemini anlatan 31 resim yer alıyor.

Kent Orkestrasından Denizciler Kampında 'Yaza Merhaba' konseri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyet yürüten Kent Orkestrası kenti ezgilerle dolduruyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle birçok noktada 'Yaza Merhaba' konserleri veren Kent Orkestrası, bu kez de Mezitli ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

'3 Tenor' piyanolu şan konseri sanatseverler ile buluşuyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 21 Haziran 2022 Salı günü saat 20.30'da '3 Tenor' piyanolu şan konserini Mersin Güzel Sanatlar Galerisi Bahçesi'nde sahneleyecek.

Başkan Seçer: 'Benim derdim ülkemin geleceği'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2'nci bölge gezisinde Mut ve Gülnarlı üreticilerle sulama borusu ve makine-ekipman dağıtımı töreninde buluştu. Başkan Seçer, Benim derdim ülkemin geleceği. Gelecek kuşakların istikbali diyen insanlar siyasette olduğu sürece, Türkiye'nin çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum dedi.

Kadınlar KADES uygulaması hakkında bilgilendirildi

Mersin'de, Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kadınlar, Kadın Destek Uygulaması (KADES) konusunda bilgilendirilmeye devam ediliyor.

Mersin'de eşitliğe ses verildi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Meral Seçer ile birlikte Türk Kadınlar Konseyi Derneği tarafından Eşitliğe Ses Ver mottosuyla düzenlenen senfonik pop konserini dinledi.

'Abdülhamid Han' gemisinin Süper Ay'la muhteşem görüntüsü

Ay'ın Dünya'ya en yakın konumda olduğu, normalden daha parlak ve büyük görüldüğü 'Süper Ay' tüm dünyada fotoğrafçılar tarafından farklı mekanlarda görüntülenirken, Mersin'in Silifke ilçesinde bakıma alınan ve Abdülhamid Han adı verilen Türkiye'nin en güçlü sondaj gemisinin 'Süper Ay'la görüntüleri izleyenleri hayran bıraktı.

Başkan Seçer: 'İmar dilinde rant olan hiçbir yerde biz olmayız'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2. bölge ziyaretlerini sürdürüyor. Seçer, imar çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Revizyon plan ile birinci etap içerisinde yer alan orada bazı itirazlar oldu. İtirazlardan birinde de yoğun talepler oldu. 4 parselde, 5 parselde. O konuda ayrıcalık tanıyamayacağımızı söyledik. Genele şamil olması gerektiğini söyledik, ama farklı bir gerekçe ile yoğunluk artışına gidildi. İmar dilinde rant olan hiçbir yerde biz olmayız dedi.

Başkan Bozdoğan: 'Tarsus hiçbir zaman üvey evlat muamelesi görmemeli'

Mersin'in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, katıldığı özel bir televizyonda gündeme dair merak edilen soruları cevapladı. Bozdoğan, Tarsus'un hiçbir zaman üvey evlat muamelesi görmemesi gerektiğini vurgulayarak, Gerçekten ille de Tarsus. Tarsus'un il olması için her şeyi en kısa zamanda yapacağız dedi.

Vali Pehlivan: 'Jandarma Teşkilatımız, görevini takdire değer kararlılıkla sürdürüyor'

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Jandarma Teşkilatının, vatandaşların huzur ve güvenliği için görevlerini takdire değer kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

Toplam 1535 haber.